Veselam
Dzīvesveids

Pieci garāki semināri un apmācības (bez nakšņošanas) ar starptautiskiem pasniedzējiem. Veselībai, izaugsmei0

Foto no izglitibapieaugusajiem.lv, eventbrite.co.uk, thomas-berghoff.de/bodyart

Arī tiem, kam nav atvaļinājuma

Vasara brīnišķīga ar dažādiem izaugsmes semināriem, nometnēm un retrītiem dabā. Bet neba nu visiem ir brīvas dienas. Tāpēc šeit ierosmei vairāki semināri, kursi un meistarklases ar starptautiskiem pasniedzējiem. Veselībai un izaugsmei! Šīs iespējas var izmantot arī, ja nav atvaļinājuma.

Austrālieša Iana Vaita semināri par Austrālijas Savvaļas ziedu esencēm, 13.; 15. -16. jūlijā

Droši vien jau Jūs zināt, ka cilvēka veselība ir atkarīga no emocionālā un mentālā līdzsvara. Eņģeļu vēstījumi caur ziediem ir vissmalkākais Mīlestības un Prieka eliksīrs, kas piepilda auru un aizved atpakaļ pie mūsu patiesajām vibrācijām, savieno mūs ar savu augstāko “Es”. Ians Vaits ir naturopāts, dziednieks piektajā paaudzē no Austrālijas, Austrālijas Savvaļas ziedu esenču autors un izgatavotājs. Šīs ziedu esences ir saules eliksīri, kas piepildīti ar Austrālijas Zemes enerģiju, kas savākti un pagatavoti šīs zemes svētajās vietās, ir lielisks papildinājums jebkurai terapijai.

Seminārā-treiningā, izmantojot ziedu vēstījumus, varēsiet pārstrādāt dažādus savas dvēseles aspektus, uzzināsiet, kā varam sniegt pirmo palīdzību sarežģītās situācijās, kā sagatavoties darba intervijai vai nokārtot eksāmenu, sapratīsiet, ka iespējams atbrīvoties no negatīvas ģimenes pārliecības un ierobežojumiem, uzzināsiet, ka iespējams atgūt zaudēto jutīgumu ilgstošās attiecībās, kā savienoties ar savu iekšējo bērnu un atbrīvoties no negatīviem dzimtas paterniem, kā atvieglot ikdienu pusaudža vecumposmā, kā atbrīvoties no iekšējās sabotāžas un vientulības un atklāt iedvesmas un radošuma avotu, kā sasniegt dzīves pilnību visās tās izpausmēs.

Semināru vada Ians Vaits – naturopāts, dziednieks piektajā paaudzē, Austrālijas Savvaļas Ziedu esenču autors un izgatavotājs.

Norises vieta: Rīgā

Vairāk informācijas: auralife.lv
Seminārs “Tagadnes būtība: radošs, dziedinošs spēles prieks” ar pasniedzēju no Argentīnas un Rīgas, 14.-16. jūlijs

Trīs dienu seminārs ar Danu Indāni (Latvija) un Nikolasu Kambas (Argentīna). Kad mēs pārstājām būt pilnībā klātesoši? Modernajā civilizētajā pasaulē personība veidojas līdz ar izglītības iegūšanu un pabeigšanu, kad mēs oficiāli tiekam uzskatīti par pieaugušiem. Taču šādā veidā mēs pārlieku paļaujamies uz iemācītām struktūrām un formulām, kas mūs attālina no tagadnes būtības un izpratnes par to, ka ik brīdi esam savas dzīves un likteņa radītāji. Šajā praktiskajā seminārā, ļaujoties uzdevumiem, spēlēm un pieredzei, kas sakņojas balss un kontaktimprovizācijas mākslā, meditācijā, ekspresīvo mākslu terapijā, tantras praksēs un šamaniskajā pasaules uztverē, ikvienam dalībniekam būs iespēja nostiprināt savu saikni ar tagadni, lai piepildītu savu dzīvi un sirdi ar patiesumu, prieku un atvērtību.

Mūsu balss ir kā enerģijas plūsma, dejojošs dzīvības spēks un dvēseles spogulis mūsu ķermenī. Kad ļaujam atraisīties savas balss brīvībai un spēles priekam, mēs sevī atklājam spēcinošu, radošu, dziedinošu resursu. Kad ļaujam mūsu balsīm izpausties un satikties, varam piedzīvot patiesu iekšēju savienošanos ar sevi, citiem cilvēkiem un visu dzīvo mums apkārt.

Apvienojot pamatprincipus no šamaniskās klaunādes, dabiskās balss atbrīvošanas, skanošās intimitātes un balss un ķermeņa improvizācijas, semināra vadītāji aicina jūs doties ārpus ierobežotās sevis uztveres tuvāk tam, kas jūs patiesi esat.

Seminārā ir gaidīts ikviens, kuru interesē skatuves māksla, meditācijas prakses, mākslu terapija, transpersonālā psiholoģija, savas iekšējās pasaules iepazīšana un dziedināšana mīlestības pilnā spēļu laukumā.

Seminārā skars tēmas: Tagadnes būtības sajušana savā ķermenī; Iekšējās brīvības pieredze caur kustību, elpu, balsi; Savas balss spēka apjaušana; Saikne ar iekšējo telpu un iekšējiem resursiem u.c.

Semināra vadītāji: Dana Indāne (Latvija). Dziedātāja, brīvās balss improvizācijas un performanču māksliniece, dabiskās balss atbrīvošanas grupu vadītāja. Savā darbā Dana apvieno laikmetīgo un intuitīvo improvizāciju, vokālās tehnikas, ķermeņa kustību, performatīvās mākslas un meditāciju tehnikas, palīdzot ikvienam interesentam atklāt savu balsi kā smalku un spēcīgu savas iekšējā potenciāla realizēšanas un apzinātības attīstīšanas instrumentu. Dana ieguvusi maģistra grādu Laikmetīgajā balss improvizācijā Igaunijā un Teātra režijā Latvijā, kā arī studējusi Performances dizainu Dānijā. Paralēli viņa apguvusi alternatīvus veidus, kā atraisīt balss spēku caur radošu darbu un pašizpēti dabiskās balss atbrīvošanas darbā, transpersonālajā psiholoģijā, terapeitiskā darbā un garīgajās praksēs.

Nikolas Kambas (Argentīna) ir mākslinieks, kuru interesē māksla, terapija un sabiedrība. Viņš ir arī klauns un klaunu pedagogs, kurš pēdējos 15 gados ir attīstījis savu autentisku skatuves tēlu, režijas un pedagoģijas rokrakstu. Klejotāja dzīvesveids Nikolasu aizvedis Andu Amazones šamaņu maģiskajās dzīlēs, kurās viņš ir pētījis rituālus, mūzikas dzīles un kosmiskās vīzijas. Ar savu darbu Nikolas ir dalījies Argentīnā, Peru, Kolumbijā, Ekvadorā, Austrijā, Vācijā, Francijā, Polijā, Igaunijā, Somijā, Anglijā, Šveicē, Rumānijā, Izraēlā, Palestīnā, mācot arī universitātēs, teātros, mākslas skolās, garīgo prakšu un transpersonālās izglītības centros. Nikolasa skolotāji ir gan laikmetīgi pedagogi, gan dažādu tradīciju šamanisko prakšu nesēji. Skatuves mākslā viņš apguvis klaunādi, Lekoka dejas tehniku, masku veidošanu, komēdiju, improvizāciju, antropoloģisko teātri un teātra režiju. Tāpat viņš padziļināti studēji ķermeņa orientētas prakses. Nikolas ir radījis un režisējis ielu mākslas performances un teātra izrādes. Savā mākslinieciskajā un pedagoģiskajā darbā viņš meklē saskarsmes punktus starp struktūru un improvizāciju, spēli un kolektīvo bezapziņu, smiešanos un dziedināšanu, šamanismu un iekšējo paradigmu maiņu.

Norises vieta: Meža iela 4, Rīga, 6. stāvā The Art of Living telpās

Vairāk informācijas: garavasara.com/events/

“”Organic Joga“ meistarklases kopā ar Tomasu Berghofu no Vācijas”, 22.-23. jūlijs, Rīgā

Pirmo reizi Baltijā “Organic jogas” meistarklase kopā ar tās veidotāju, jogas pasniedzēju, programmas bodyART Energy veidotāju Tomasu Berghofu no Vācijas.

“Organic jogas“ apmācības būs iemaņu bagātināšana un turpmāka uzlabošana jebkuram jogas pasniedzējam, personīgajam trenerim, ārstam, masierim un citiem veselības jomas speciālistiem.

Mazā grupā līdz 15 cilvēkiem būs iespēja apgūt ORGANIC JOGAS pamatus un tās pielietojumu jogas praksē un ikdienas dzīvē.

“Organic jogas“ mērķis ir sinhronizēt mūsu elpošanu, nervu sistēmu, iekšējos orgānus, kā arī mūsu emocijas un vēlmes, veidojot harmoniju, lai radītu pamatu iekšējam līdzsvaram, laimei un veselībai.

Izmantojot trīs-dimensiju kustības un pilnas amplitūdas kustību optimizēšanu, ķermenis spēj atbrīvot savas organiskās un strukturālās zonas no sasprindzinājuma un atrast savu ceļu atpakaļ uz tā dabisko formu un intuīciju – stāvokli, kurā prāts un ķermenis ir patiesi vienoti.

Caur garīgu un fizisku attīstību mūsu ķermenis var piedzīvot ievērojamu emocionālo un fizisko brīvību, kas dod iespēju pilnvērtīgi darboties un rast iekšējo piepildījumu. “Organic joga”.

Saskaņā ar psiho-kinezioloģiju, dusmas un aizvainojums noslogo aknas, bailes un bezspēcība uzsūcas nierēs, savukārt, noliegums un garīgs pārgurums var novest pie kuņģa problēmām un kā sekas ietekmēt sirdi un plaušas. Šādas zināšanas dod mums iespēju no jauna atklāt savu intuīciju un var mums palīdzēt pieņemt lēmumus – brīvus no sasteigtas izvēles vai egoistiskiem emociju uzliesmojumiem.

Ja ķermenis ir saspringta iekšēji, šī spriedze bieži vien atspoguļojas caur mūsu kustībām un pozām. “Oorganic joga“ izmanto šo fenomenu, lai labotu ķermeņa disbalansu un dziedinātu fiziskas sāpes un garīgo spriedzi.

Meistarklases vada Tomass Berghofs /Vācija/, “Organic jogas” veidotājs un pasniedzējs, psiho-kinezioloģijas eksperts, Starptautiskās bodyART skolas meistartreneris un mācībspēks, bodyART Energy programmas autors.

“Jau vairāk nekā 30 gadus esmu izzinājis dažādus fiziskās attīstības un dziedināšanas principus, kā rezultātā ir izdevies izstrādāt efektīvas metodes, lai sasniegtu optimāli funkcionējošu ķermeni un prātu.

Ķermeņa kontroles apgūšana kombinācijā ar garīgo attīstību, iedvesmoja mani pilnveidoties un attīstīties citviet pasaulē. Savos ceļojumos apkārt pasaulei ieguvu brīnišķīgu individuālo pieredzi, kas ļāva man apvienot dažādu stilu un pieeju ārstnieciskās metodes un dziedināšanu, lai pielāgotu tos fiziskā, enerģētiskā un garīgā stāvokļa līdzsvarošanai.

Man kā skolotājam ir neizmērojams prieks, ka varu nodot savas zināšanas tālāk pasaulē.”

Meistarklases valoda: angļu, pēc nepieciešamības tiks nodrošināts tulkojums latviešu valodā

Norises vieta: jogas studija “Daba Yoga”, Rīgā.

Vairāk informācijas: dabayoga.lv

Vienas dienas seminārs ar Patriku Krisati “”Dzīvot saskaņā ar sirdi”, 5. augustā

Augustā pie mums viesosies un retrītu vadīs Patriks Krisatis (Patrick Krysatis), kurš bez tā, ka daudzus gadus iet savu garīgo ceļu un vada retrītus dažādās pasaules vietās, ir arī atzīts mūziķis un pedagogs Luksemburgas konservatorijā, spēlē vairākos orķestros un kamermūzikas ansambļos.

Kopš jaunības Patriks ir interesējies par cilvēka dabu un tās pastāvēšanu ārpus fiziskās pasaules robežām. Šie jautājumi par dzīves jēgu ir palīdzējuši viņam negaidīti, taču brīnumaini nonākt uz garīgā ceļa. Patriks pasniedz nodarbības gan savā valstī, gan ārvalstīs. Viņš ir pārliecināts, ka katram cilvēkam agri vai vēlu ir lemts nostāties uz garīgā ceļa un, ka katram ir savs iekšējais skolotājs, kurš palīdzēs. Ar šīm nodarbībām un semināriem, Patriks ļoti vēlas palīdzēt dalībniekiem atrast un nostāties uz šī garīgā ceļa un atrast savu skolotāju.

Semināra mērķis ir pieņemt mums piemītošo mīlestības potenciālu un arvien biežāk ar to dzīvot arī ikdienā. Beznosacījuma mīlestībair vislielākais potenciāls un dzīvojot ar sirdi, klausot tai, mūsu ikdiena automātiski kļūst mierīgāka, laimīgāka, labāka un mums atbilstošāka. Mēs visi esam pakļauti lietām, kas ikdienā mūs novērš no mīlestības. Semināra laikā mēs iemācīsimies atpazīt un pārveidot šos šķēršļus. Miers, prieks un mīlestība – tas ir mūsu dabiskais stāvoklis un patiesais ES. Mēs varam to atklāt kopā.

Seminārs sastāvēs no meditācijām, lekcijām, vingrinājumiem prātam un ķermenim, praktiskiem ieteikumiem kā atbrīvoties no ego, izmantot mūsu mīlestību un garīgumu arī ikdienas dzīvē.

Norises vieta: Vidzemes retrītu centrā Sērmūkšos, Amatas novadā

Vairāk informācijas: cognitoforms.com
Atveseļošanās kursi (kā pašam sevi atveseļot) ar pasniedzēju no Maskavas, 9.-18. augusts

Mūsu organisms ir pārsteidzošs – tajā ir pašregulācijas mehānismi, spēja atjaunoties, pašam izveseļoties. Šie resursi mūsos ir, tikai – iemiguši. Bet tos var (un vajag!) pamodināt.

Šie ir ļoti praktiski kursi. Kursi ilgst 10 vakarus pa 4 stundām, praktizēsiet dažādas veselību atjaunojošas prakses – būs dažādi psiholoģiskie vingrinājumi gribas, iekšējo spēku atmodināšanai; iekšējo orgānu masāža caur speciālu automasāžu, izmantojot vizualizāciju; punktu aktivizēšana; kā arī vingrinājumi acīm, locītavām, asinsritei, redzes un dzirdes uzlabošanai u.c. Šī ir iespēja ne tikai lasīt, bet arī rīkoties, veidojot jaunus ieradumus un piedzīvot pozitīvas pārmaiņas sevī.

10 dienu veselības atjaunošanas un dzīvotprieka kursos mācās, kā : Patstāvīgi atjaunot fizisko un emocionālo veselību; Paaugstināt imūnās un citu organisma sistēmu spēku; Paātrināt audu reģenerāciju un veicināt jauneklīgumu; Uzlabot pašsajūtu, emocionālo stāvokli, paaugstināt kopējo tonusu un darba spējas; Sasniegt un noturēt iegūtos rezultātus; Ieraudzīt galvenos slimību iemeslus; Pārvarēt bailes slimību un šķietami nerisināmu uzdevumu priekšā.

Programma ieteicama ar visdažādākajām veselības grūtībām: mugurkaula problēmas, dažādas ginekoloģiskās un uroloģiskās saslimšanas, astma, dzirdes un redzes problēmas, asinsrites problēmas un daudzas citas. Piemērota dažādiem vecumiem (pieaugušajiem).

Norises vieta: Liepājā

Vairāk informācijas: Norbekov.lv

LA.lv