Veselam
Ārstēšana

Piedalies mākslas projektā, radot vizualizāciju no sirdspukstiem 0

Publicitātes foto

2018. gada 20. aprīlī pl. 18.00 RIXC galerijā Lenču ielā 2 tiks atklāta nīderlandiešu mākslinieka Rohīra Ārenta izstāde “Sirds ziedi”, kurā varēs gan apskatīt, gan piedalīties sirdspukstu vizualizāciju radīšanā. Izstāde norisinās Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2018 un Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.

Piedzīvojot satraukumu vai bailes, cilvēka sirdsdarbība paātrinās. Tomēr sirds ritms ikdienā mainās regulāri, mums to pat neievērojot. Mākslinieka Rohīra Ārenta instalācijā “Sirds ziedi” tiek nolasīti apmeklētāju sirdspuksti, – katrs sirdspuksts izraisa pildspalvas plotera kustību, reāllaikā atveidojot līnijas un punktus, liekot uzplaukt individuālam un neatkārtojamam zieda veida zīmējumam. Aicinām apmeklēt galeriju un izveidot savas sirds ziedu!

Otra izstādē skatāmā darbu sērija ir gleznas “Sirds kaligrāfija”, kuras radot Rohīrs Ārents ir iedvesmojies no Ķīnas kaligrāfijas kultūras, kurā pastāv uzskats, ka otu vada cilvēka prāts. Rohīra Ārenta darbā prātu aizstāj cilvēka sirdspuksti. Mākslinieka veidotā ierīce, reāllaikā reaģējot uz sirdspukstu ritmu veido unikālas gleznas. Emocijas un izjūtas, kas rodas cilvēkam vērojot šādas gleznas tapšanas procesu ietekmē sirdsdarbību un attiecīgi – tālāko attēlu. RIXC galerijā būs apskatāmas gleznas, kas radītas šajā tehnikā.

Rohīrs Ārents ir grafiskais dizainers un mākslinieks no Roterdamas. Starpdisciplīnu sadarbībā mākslinieks tiecas rast veidu, kā sabiedrībai nodot zināšanas un iepazīstināt ar jaunākajiem tehnoloģiskajiem atklājumiem.

Rohīra Ārenta izstāde “Sirds ziedi” RIXC galerijā apskatāma līdz 9. jūnijam. Darba laiks: no pirmdienas līdz sestdienai, 12.00 – 18.00; svētdien – slēgts. Ieeja bez maksas.

LA.lv
DE
DELFI
Veselam
Dīvaini un amizanti pieredzes stāsti par piedzīvojumiem guļamistabā
1 diena
VE
Veselam.lv
Veselam
Piešķirts apbalvojums “Gada Farmaceits 2018”
1 diena
AN
Annika Niedrīte
Veselam
Vai vajadzētu aizmirst dzīves lielo mīlestību?
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

DK
Dace Kokareviča
Latvijā
“Šiva*, atkāpies no Vanagkalna!” Būt vai nebūt Zemes enerģiju parkam Baldonē?
4 stundas
LA
LA.lv
Latvijā
VIDEO. Bijušais policists pārsūdz spriedumu: noliedz vainu zēna notriekšanā
3 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Valsts pirmie simt gadi ir līdz malām pierakstīta lappuse
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
“Boeing” nav sniedzis ziņas par potenciālu tās jaunākās lidmašīnas bīstamību
2 stundas
LE
LETA/LA.lv
Sports
Meija turpina mest – “Dinamo” pirmo reizi sezonā trīs uzvaru sērija!
4 stundas