Veselam
Netradicionāli

Pieredze: Pati saviem spēkiem tiku vaļā no brillēm – bija -6 dioptrijas. Notiks kursi Rīgā 7

Kursu pasniedzēja Svetlana Sapožņikova skaidro, ka metode bāzējas cilvēkmīlestībā.

Svetlana Sapožņikova pati saviem spēkiem pēc Norbekova programmas tika vaļā no tuvredzības ar -6 dioptrijām un tīklenes atslāņošanās pēcoperācijas sekām, taču kā galveno redz iekšējās izmaiņas – dzīvotprieku, vēlmi radīt, dzīvot pilnestīgi. Svetlana, kas pēc otrās izglītības ir psiholoģe, kā arī sertificēta Norbekova programmu vadītāja (pirmā izglītība – programmētāja), arī citiem palīdz atklāt iekšējo spēku, atraisīt ķermeņa neizmantotās spējas un kļūstot veselam, atgūstot veselumu.

Atveseļošanās kursi notiek Rīgā vairākas reizes gadā, dažkārt citās pilsētās – Liepājā, Jelgavā, Ikšķilē.

Pirmoreiz Svetlanu es ieraudzīju Norbekova centrā Maskavā. Stalta, smaidīga sieviete ar jūtamu iekšēju siltumu un pārliecību, taču pirmkārt, ievēroju viņas acis – tumšas, skaistas, kā tādas dzīvesprieka upes. Tikai pēc tam uzzināju, ka šīs acis varēja slēpties aiz briļļu stikliem ar stiprumu -6 dioptrijas vai katru dienu tikt mocītas ar lēcām. Protams, tas it kā ir tikai estētiskais aspekts. Pasaulē, kurā daudzi nēsā brilles, mēs aizmirstam, ka tas jau nu nenorāda uz acu veselību. Turklāt Svetlanai bija ne tikai tuvredzība, bet arī tīklenes atslāņošanās.

Taču šodien – nu jau 8 gadus! – viņa iet bez brillēm un lēcām, labi redz un ir to panākusi pati saviem spēkiem, darbā ar sevi, atklājot organisma iekšējās rezerves, tās pašas, kuras ir katram cilvēkam. Kā arī… uzvarot slinkumu. Viņa to paveica ar samērā vienkāršām metodēm.

Galerijas nosaukums

Svetlana, kura pēc izglītības ir psiholoģe un sertificēta Norbekova programmu vadītāja, mācījās pie Mirzakarīma Norbekova skolotājiem, kā arī pie paša Meistara – veiksmes un dažādās citās meistarklasēs. Svetlana palīdz cilvēkiem ne tikai atjaunot redzi, bet arī tikt galā ar citām kaitēm – kursu apmeklētāji patstāvīgi atjauno dzirdi (ir programma pieaugušajiem un bērniem, veidota pēc Norbekova programmas un pilnveidota – ārstes Tamāras Malkinas izstrādāta programma – Aut.), atveseļo mugurkaulu, uzlabo stāju, normalizē iekšējo orgānu darbību, sirds asinsvadu sistēmas darbību, nostiprina imunitāti, uzlabo kuņģa zarnu trakta darbību un miegu, tiek vaļā no gandrīz jebkādām ginekoloģiskām vai uroloģiskām problēmām, ādas un matu problēmām, kaulu un muskuļu sistēmas saslimšanām.

Kurss nav ārstniecisks, tā ir apmācību programma – tā sakņojas senās sevis atjaunošanas metodēs, kā cilvēks atjauno veselumu, veselību, paceļ garu, atbrīvo iekšējos spēkus un attīsta gribasspēku. Pasniedzēja brauc vadīt Atveseļošanās kursus arī Latvijā.

Man liekas, ka vislabāk otram var palīdzēt cilvēks, kurš pats ir piedzīvojis pārmaiņas… Lūdzu, pastāstiet sīkāk, kādas acu problēmas jums bija un kā jūs tās atrisinājāt.

 Man bija tuvredzība ar -6 dioptrijām. Es katru dienu nēsāju lēcas – vilku, novilku… Un kādā brīdī es pamanīju, ka kreisā acs redz kaut kā citādāk nekā labā, aizgāju uz poliklīniku pie ārsta. Viņa mani steidzami nosūtīja uz slimnīcu ar diagnozi “tīklenes atslāņošanās”. Uzreiz veica operāciju, vairākas dienas gulēju uz muguras, nedrīkstēju ne griezties, ne celties. Pēc pāris mēnešiem ar lāzeri piededzināja otru aci.

Pēc operācijas izspiedās tā redzes daļa, kur bija rēta. Tā arī dzīvoju (nu jau staigāju tikai brillēs), līdz “brīnumainā” kārtā manās rokās nonāca Mirzakarīma Norbekova grāmata “Muļķa pieredze jeb Kā atgūt redzi un tikt vaļā no acenēm”. Sāku lasīt un pildīt vingrinājumus no grāmatas un burtiski pēc divām nedēļām redzes skats bija pilnībā atjaunots (liekais melnums acī pazuda)! Es redzēju ar kreiso aci tieši tāpat kā ar labo! Kam ir bijusi tāda problēma, tas mani sapratīs! Es, ņemot kājas pār pleciem, traucos uz Norbekova Institūtu (tagadējo Norbekova Centru). Aizgāju uz vienu kursu, tad otru… Un – viss sāka notikt!

Tātad jūs pati saviem spēkiem tikāt vaļā no tuvredzības ar -6 dioptrijām, ja? Cik laika jums tas aizņēma? Es zinu, ka jums tas notika “savā tempā”…

– Redzes atjaunošana par vienu dioptriju, kā minums, aizņem 4-6 dienas. Tādu laiku dod Mirzakarīms Norbekovs. Man redzes atjaunošana dažādu apstākļu dēļ aizņēma vairāk laika. Galvenais iemesls droši vien ir SLINKUMS (smejas). 3 dioptrijas “aizgāja” ļoti ātri. Noņēmu brilles, bet pēc tam – uh un ak! – process iestrēga. Un finālā līdz pilnīgai redzes atjaunošanai man aizgāja vairāk nekā gads. Es sapratu, ka vajag iet uz priekšu, vairāk uzzināt par sistēmu, palīdzēt sev un, galvenais, gribēju palīdzēt saviem tuviniekiem. Tādēļ aizgāju uz Pasniedzēju skolu. Tuviniekus bija visgrūtāk izkustināt no vietas (smejas). Tikai pēc pāris gadiem viņi noticēja man.

Un pēc tam, kad tikāt vaļā no brillēm, vēl esat bijusi pie acu ārsta?

– Pēc operācijas vairākus gadus es biju uzskaitē pie acu ārsta – periodiski veicu injekcijas, pilināju dažādus pilienus, lietoju vitamīnus. Uzlabojuma no tā nebija, taču arī sliktāk nepalika. Tad es izgāju Norbekova kursus, sākās uzlabojumi – uzlabojās redze, stāja, zarnu trakta darbība. Es esmu aizmirsusi par ārstiem. Pa šiem gandrīz deviņiem gadiem, ko pazīstu Norbekova sistēmu, esmu slimojusi divas reizes, tās pašas – vieglā formā.

Ar ko jūs vēl tikāt galā, pateicoties programmai? Vai tās bija tikai redzes problēmas?

– Man pēc divām grūtniecībām bija problēmas ar zarnu darbību, mocīja aizcietējumi, pēc programmas man zarnu trakts strādā labi. Uzlabojies miegs, stāja – ir vieglāk turēt taisnu muguru. Un, ziniet, paziņas visu laiku jautā – tu esi atpūtusies? Tu biji atvaļinājumā? Lieliski izskaties! Tik tīra āda! Jā, viņiem vienkārši skauž (smejas).
Dzīve uzreiz pēc pirmā M. Norbekova kursa iziešanas pilnīgi pārvērtās. Ziniet to sajūtu “dzīve LĪDZ un PĒC”. Šis pagrieziens ir iekšējs un ārējs. Radās milzīga vēlme dzīvot, radīt, iet, skriet! Radās idejas, jauni mērķi.

Kas ir galvenais, lai iegūtu labus rezultātus, izmantojot šo programmu?

– M. Norbekova metodikas programmas “noslēpums” ir vienkāršs un piemērots praktiski visiem: STĀJA, SMAIDS, NOSKAŅA. Tā ir vesela sistēma, kompleksa pieeja organismam.

Kā visas labās lietas, tās ir diezgan vienkāršas (smaida). Manuprāt, kursi palīdz rast idejas, konkrētas metodes darbam ar sevi, palīdz tikt līdz ticībai sev, savam ķermenim, stimulē. Savukārt tas, ka programma iet 5-10 dienas, palīdz reāli dzīvē ieviest jaunus ieradumus – to, par ko mēs varbūt visgudri pamātu galvu un piekristu, lasot grāmatā, bet nedarītu (protams, brīnoties, kāpēc gan nav rezultāta). Te ir iespēja reāli rīkoties.

– Ziniet, es runāju gan kā cilvēks, kurš ir pats uz savas ādas izbaudījis pārmaiņas, gan kā pasniedzēja – pats galvenais ir pat ne veselības atjaunošana (tā ir tāda “blakusparādība”, kas sākuma etapā ir ļoti svarīga), galvenais, ka kursu dalībnieki sāk ar sevi strādāt, atrod sevi, iemīl sevi un saprot savus mīļos, tuvos, apkārtni. Ap sirdi kļūst mierīgi un priekpilni. Cilvēki mainās un tas notiek uz labāko pusi, jo tagad cilvēki zina, kas viņiem palīdzēs – tikai es pats! Es varu! Viņiem rodas ticība sev un saviem spēkiem! Tas ir milzu stimuls dzīvot, nevis izdzīvot! ..Un nevis rīt cīsiņus, skatoties televizoru!

Jūs vadiet ne tikai grupas ar konkrētu sajūtu orgānu problemātiku – redzes, dzirdes – , bet arī programmu “Pirmais Atveseļošanās kurss”. Ar kādām problēmām tajā vēršas?

– Es vadu visus Norbekova sistēmas pamatkursus un papildkursus saistībā ar dzirdi, redzi un Kursu bērniem.

Dalībniekiem ir dažādi uzdevumi – kādam ir veselības, fiziskas problēmas, citam – psihoemocionālas, ir depresija, kādam ir grūtības ar attiecībām ģimenē, sociālajā vidē, biznesā – visiem kursos ir rezultāti!

Mēs, pasniedzēji, apmācām, parādām, kā sevi mainīt, tikt vaļā no slimībām, izvilkt sevi no bedres, kurā bieži vien paši vien sevi esam iedzinuši.

Katram cilvēkam ir spēja, spēks tikt vaļā no slimībelēm, nomainīt slimību pret laimi, pilnu veseluma, veselības, mīlestības pret sevi un citiem, dāvāt šo mīlestību cilvēkiem, nu – vienkārši priecāties par dzīvi!

Pastāstiet, lūdzu, kādu piemēru arī no citu dzīves, kā ar programmas palīdzību cilvēki paši sevi ir mainījuši!

– Mūsu Norbekova centrā ir pasniedzēja Elena Volkova, kas ir tiešā Meistara skolniece. Viņa uz šejieni atnāca pirms 20 gadiem, kad viņai bija vairāk nekā 60 gadu, ļoti liela tuvredzība, glaukoma, katarakta, bijis infarkts, paaugstināts asinsspiediens, viņa knapi vilkās… Pa deviņiem mēnešiem viņa pilnībā sevi pārveidoja, ne vairs brilles vajadzīgas, nekas. Viņa kļuva par pasniedzēju, kurai mēs gribam līdzināties. Pat ziemā viņa iet uz augstpapēžu apaviem, turklāt ne iet, teju lido!

Cilvēki atjauno savu mugurkaulu, tiek vaļā no ādas problēmām, ginekoloģiskām un citām kaitēm, sievietēm ar diagnozi “neauglība” piesakās mazuļi… Un tas nav nekāds brīnums – cilvēks ļoti daudz var izdarīt!

Saistītie raksti

Jā, uzdevumi ir dažādi, ir, kas ātri tiek prom no neveselības, piemēram, ja bijis mazs uzdevums, teiksim, tikai -2 dioptrijas, bet kādam “vajag daudz rakt”, kā tas bija Elenai Volkovai. Taču labi rezultāti ir vienmēr!

P.S. Tikai nesen mani sagaidīja vēl viens pārsteigums – ieraudzīju Svetlanas pasi un pāris reižu pārrēķināju, vai tiešām nekļūdos viņas gados. Ar viņas atļauju pateikšu, ka Svetlanai apritējuši 50. Man likās, ka viņai ir ap 40…

 

Autore: Linda Rozenbaha

LA.lv