Veselam
Sekss

Pieredze, pēc kuras Aleksam prezervatīvs vienmēr būs līdzi0

Foto – 123rf.com

Stāsta Alekss.

Nav jau tā, ka es bieži mainītu partneres, vai nezinātu, kas ir prezervatīvs… Tomēr steidzīgajā ikdienas karuselī gadās visādi. Aptuveni gadu man nebija pastāvīgas draudzenes, brīvdienu ballītes un iepazīšanās internetā ar īsākiem vai garākiem turpinājumiem bija manas dzīves neatņemama sastāvdaļa. Man patika mana dzīve un es nedomāju, ka tajā būtu kas jāmaina. Gan jau vēl pagūšu būt ļoti nopietns un atbildīgs, tā es domāju līdz tam brīdim, kad viens mans draugs paziņoja, ka esot HIV pozitīvs un, viņam neesot ne jausmas, kā viņš ir inficējies. Pārējais stāsts banāls – tieši tobrīd bijām salasījusies tāda jautra un arī visai brīvdomīga kompānija ar nesaspringtām savstarpējām attiecībām, taču dažas no meitenēm bija īpaši “populāras”. Teorētiski mēs visi varam būt inficēti!

Šis nebija vieglākais lēmums manā dzīvē, bet viens no ātrākajiem gan – es sapratu, ka jāiet pārbaudīties. Internetā atradu informāciju, ka varu to izdarīt vai nu laboratorijā, nododot asinsanalīzes, vai nu kādā no HIV profilakses punktiem, veicot eksprestestu. Ņemot vērā, ka pēdējais variants ir anonīms un bezmaksas, atradu internetā tuvāko adresi, un devos turp!

Kā viss notika? Ātri un vienkārši! Pirmkārt, mani sagaidīja laipna, pozitīvi noskaņota sieviete, neviens uz mani aizdomīgi neskatījās un vispār nekādus komentārus neizteica. Vispirms mēs pārrunājām iemeslus, kāpēc es vēlos pārbaudīties, un es pastāstīju par mūsu kompāniju, tāpat mēs izrunājām un es sapratu, ka arī pārējiem noteikti jāatnāk uz testu… Arī pēc tam viss notika ļoti korekti, es pat teiktu ātri un bez aizķeršanās: sākumā man dezinficēja pirkstu ar spirta salveti; lai iegūtu pāris asins pilienus, pirkstā veica nelielu dūrienu ar vienreiz lietojamo lanceti; ar pipeti tika paņemtas asinis, tās iepilināja speciālā testa lodziņā. Kamēr gaidījām HIV eksprestesta rezultātu, HIV profilakses punkta darbiniece man pastāstīja vairāk par šo infekciju un par iespējām sevi pasargāt no tās, tāpēc tā pusstunda paskrēja “nemanot”.

Kāds bija rezultāts? Negatīvs. Tāds tas bija arī bija pārējiem mūsu kompānijas biedriem, kurus izdevās pierunāt pārbaudīties. Tomēr ar mūsu dzīvesstilu tas varēja būt citādi. Pozitīva izrādījās gūtā pieredze – laikam jau tāds satricinājums, kas liek pārvērtēt vērtības un izdarīt secinājumus, reizēm ir vajadzīgs. Man ļoti noderīga bija arī saruna ar HIV profilakses punkta darbinieci, kamēr gaidīju eksprestesta rezultātu, kas bija par prezervatīvu lietošanu, dzīvi un par dažādiem citiem jautājumiem.

Un vēl – šobrīd man vēl arvien ļoti patīk mana dzīve, tomēr dažas lietas esmu nolēmis pamainīt… Vispirms – droši zinu, ka, dodoties piedzīvojumos, būšu prātīgāks, arī prezervatīvu paciņa man būs līdzi vienmēr, nevis gandrīz vienmēr. Tāpat domāju, ka gan man, gan arī citiem seksuāli aktīviem cilvēkiem tomēr vajadzētu HIV testu veikt regulāri – aptuveni reizi gadā, jo tas patiešām nav sarežģīti! Par piedzīvojumiem vairs neesmu īsti pārliecināts. Kopš esmu saticis savu tagadējo draudzeni un mēs esam sākuši dzīvot kopā, mūsu attiecības ir kļuvušas daudz svarīgas par piedzīvojumu meklēšanu. Patiesībā, es esmu pat priecīgs, ka, uzsākot šīs attiecības, nesen biju veicis pārbaudi un tagad mana meitene var būt droša par savu veselību, jo arī es jūtos par to atbildīgs!

LA.lv