Veselam
Dzīvesveids

Piesildīt ezeru par godu Latvijas simtgadei! 21. janvārī būs rekordpelde, var piedalīties0

Foto no Rūdīšanās skolas arhīva

Svētdienās Rīgas ezera Bābelīša apkārtnes vāveres salec kokos, redzot, kā daudzi cilvēki metas puspliki un dodas ledus skartā ezerā. Tie ir Rūdīšanās skolas audzēkņi un citi entuziasti, kam tīk peldēties aukstā ūdenī.

Šosvētdien, 21. janvārī paredzēta rekordpelde, kas veltīta Latvijas simtgades godināšanai. Rīkotāji cer, ka atnāks vismaz simts cilvēki.

“Es domāju, ka būs pat vairāk,” saka grafiskā dizainere Zane Jurkāne. Viņa piedalījās arī pagājušā gada rekordpeldē, kad ledusaukstajā ezerā iegāja 79 drosminieki.
Zane izbauda ziemas peldes jau trešo gadu, tas kļuvis par ģimenes svētdienas tradīciju, jo aukstuma procedūras iecienījis arī viņas vīrs Intars. Meitai Amēlijai ir pieci gadi, viņa pagaidām skraida gar krastu, taču izrāda arvien lielāku interesi par vecāku peldēm.

Zane peldas arī citās dienās, ja vien apstākļi ļauj, trīs reizes nedēļā. ”Esmu atkarīga no aukstuma,” viņa jautri saka.

Pirmajā gadā Zane pirms peldes vien nedaudz iesildījusies, otrajā ziemā pirms mērkšanās ūdenī sākusi dziļi apzināti elpot, bet, gatavojoties šai ziemai, apguvusi Vima Hofa elpošanu. To Rūdīšanās skolā iemāca aukstummīlis Māris Žunda. Šoziem Zane ūdenī spēj pavadīt jau aptuveni piecas minūtes, daudz ilgāk nekā iepriekš, un aukstumā jūtas arvien labāk.

Uz rekordpeldi Zane aicina līdzi arī citus, draugus, kuri izrādījuši interesi par šo vaļasprieku. “Tomēr vienam iesākt šo nodarbi nebūtu prātīgi, var būt pat bīstami,” uzskata viņa.

Ko ņemt līdzi? Zanes somā allaž ir dvielis, cepure, cimdi, omītes vilnas zeķes, vēl viens džemperis un termoss ar karstu tēju. Kājās ir peldčības, taču tas pēdu drošībai, ne siltumam, ezera gultnē var būt kāds asums.

Ūdenī Zane iet ar cepuri un cimdiem. “Tā jūtos labāk, pagaidām turu rokas virs ūdens. Man ļoti patīk roņu peldes, tomēr ik reizi ir sevi mazliet jāpārvar. Tas ir labs psihotreniņš. Visgrūtākais ir ietupties ūdenī, pēc tam jau ir tikai prieks. Pēc peldes sajūta ir lieliska! Nemaz nav auksti, pat ja kādreiz ķermenim pārskrien drebulītis. Man svarīgi uzreiz noslaucīt sausas pēdas un uzvilkt vilnas zeķes. Un visas šīs trīs ziemas nemaz neesmu slimojusi! Mājās ik reizi pārnāku laimīga un apmierināta.”

Māris Žunda teic, ka uz rekordpeldi pirmām kārtām tiek aicināti visi, kuri ir mācījušies Rūdīšanās skolā, un tie, kuri jau piedalījušies ezera sildīšanas pasākumos. Taču pamēģināt vērts katram, kurš sajūt šo aicinājumu. Ar iesācējiem Māris un viņa domubiedri pirms peldes aprunāsies, ieteiks labāko veidu, kā sākt.

“Mūsu mērķis ir parādīt, ka esam spēcīgāki par to, ko redzam, jūtam un dzirdam. Un to var pierādīt tikai ar rīcību, tāpēc būs jādara – jākāpj āliņģī!” tā Māris.
Jāierodas pie Bābelīša ezera svētdien, 21. janvārī plkst. 11. Peldēšanās vieta tiks savlaikus sagatavota, izcirsta vai izzāģēta pēc vajadzības.

Vispirms notiks fiziskā iesildīšanās, bet plkst. 11.30 sāksies pelde, iešana ūdenī. Tiekamies Bābelītī!

Precīzākas ziņas un reģistrēšanās: uzdrosinies.lv

Neliels videoieskats peldēšanas priekos 2016. gada ziemā un pagājušās ziemas rekordpeldē.

LA.lv