Veselam
Uzturs

Pirmo reizi “Dod Pieci!” vēsturē ziedotie līdzekļi tiek likti lietā vēl pirms akcijas noslēguma1

Foto: Andrejs Strokins

Pirmo reizi labdarības maratona “Dod Pieci!” vēsturē ziedotie līdzekļi tiek likti lietā vēl pirms maratona noslēguma, atklāj labdarības fonda “Ziedot.lv” vadītāja Rūta Dimanta.

“Pateicoties labdarības maratona Dod Pieci! ziedotājiem, jau ir uzsākta palīdzība nedziedināmi slimiem cilvēkiem. Stikla studijas darbības laikā Ziedot.lv saņēmis pirmos divdesmit palīdzības lūgumus. Līdz šim 10 cilvēki jau saņēmuši šķidro pārtiku un higiēnas preces. Bet zinot, cik liels informācijas vakuums valda šajā nozarē, ir bažas, ka liela daļa pacientu un viņu ģimenes nav informēti ne par speciālās pārtikas esamību, ne tās pieejamību, tāpēc šajā brīdī es aicinātu ikvienu palūkoties mums apkārt un nepieciešamības gadījumā sazināties ar Ziedot.lv,” aicina Rūta Dimanta.

Šī gada ziedojumi nodrošinās pilnvērtīgu uzturu neārstējami slimajiem cilvēkiem, kuri vairs nevar paēst paši, kā arī citu paliatīvās aprūpes atbalsta terapiju.

“Dod Pieci!” atgādina, ka pēc palīdzības var vērsties ikviens, kura ģimenē ir paliatīvās aprūpes pacients, lai saņemtu palīdzību šķidrās pārtikas iegādei, higiēnas līdzekļus, speciālā transporta vai aprūpētāja apmaksu.

Palīdzību var pieteikt www.dodpieci.lv vai sazinoties ar ziedot.lv un norādot, kāds atbalsts paliatīvās aprūpes pacientam ir nepieciešams. Informācija tek nosūtīta Ziedot.lv komandai, kura sazināt ar palīdzības pieteicēju, lai pēc iespējas ātrāk nodrošinātu speciālo šķidro pārtiku vai citu atbalsta terapiju.

Jau ziņots, ka 17. decembra vakarā trīs Latvijas Radio 5 dīdžeji Toms Grēviņš, Magnuss Eriņš un Marta Grigale tika ieslēgti īpaši labdarības maratonam izveidotā stikla studijā Doma laukumā, kurā pavadīs sešas diennaktis, atskaņojot klausītāju izvēlētās dziesmas par ziedojumiem.

Labdarības maratons “Dod Pieci!” šogad veltīts neārstējami slimu cilvēku mūža nogalei, uzsverot, ka rūpes dzīves beigās ir tik pat svarīgas kā sākumā.

Visi labdarības maratona saziedotie līdzekļi caur Ziedot.lv tiks novirzīti neārstējami slimu cilvēku aprūpei, rūpējoties par to, lai ikviens mūža nogalē saņemtu pienācīgu aprūpi un varētu šo pasauli pamest cieņpilni.

Saistītie raksti

Minimālais ziedojums 5 eiro nodrošinās vienu šķidras pārtikas ēdienreizi cilvēkiem, kuri paši vairs paēst nevar. Tāpat ziedojumi palīdzēs citiem paliatīvās aprūpes pacientu atbalsta pasākumiem – fizioterapeita palīdzībai, uztura speciālista konsultācijām, transporta pakalpojumiem u.c.

Labdarības maratons turpinās un ziedot ar dziesmu var www.dodpieci.lv vai pie stikla studijas izvietotajā ziedojumu kastītē, vai maksājot ar karti.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
VE
Veselam.lv
Veselam
Dzīve sākas pēc 50! Padomi senioriem labsajūtas un veselības saglabāšanai
1 diena
VE
Veselam.lv
Veselam
Kampaņā “Cilvēks, nevis diagnoze!”aicina saskatīt vērtības, kas vieno sabiedrību
1 diena
AN
Annika Niedrīte
Veselam
TESTS: Kāds būtu tavs kūrorta romāns?
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Latvijā
Ramona Petraviča: Dosim iespēju cilvēkiem ar invaliditāti strādāt
Intervija 8 stundas
GN
Gints Narogs
Sports
Brāļi Šici: Veicām divus gandrīz ideālus braucienus
9 stundas
LE
LETA
Dabā
Svētdien debesis apmāksies, daudzviet gaidāms lietus 1
12 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Zemestrīcē Turcijas austrumos vismaz 29 bojāgājušie, gandrīz 1500 ievainoti
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kopš kiosku demontāžas sākšanas konstatēti deviņi jauni nelegālas cigarešu uzglabāšanas gadījumi Centrāltirgū 5
18 stundas