Veselam
Dzīvesveids

Pliki, bet ne traki un skrien uz Brīvības pieminekli0

Foto no Placebo Factory arhīva

Ja trešdienā rīta tumsiņā redzat pa Rīgu skrienam pulciņu puspliku cilvēku, ziniet – viņi dodas uz Brīvības pieminekli. Šis skrējiens ir treniņš un izaicinājums vienlaikus.

Skrējienu organizē aukstuma mīļu kustības Rūdīšanās skola treneris Andris Epners, viņš arī jaunatvērtās sporta komūnas Placebo Factory dibinātājs, Andri daudzi zina kā profesionālu basketbolistu, Ghetto Basket čempionu.

Skrējiena ideja – apciemot Brīvības pieminekli vēl pirms dienas sākuma – radās kopīgajā rīta treniņā Ziedoņdārzā. Puiši sprieda, ka varētu rīkot regulāru skrējienu aptuveni 5 km garumā, taču gribētos ko citādāku, iespējams, izaicinošāku.

“Mums patīk sarežģīt lietas, tādā veidā patiesībā efektīvāk un gudrāk trenējamies, tad nu izdomājām skriet bez krekliem, tikai šortos un zābakos,” stāsta Māris Žunda, Rūdīšanās skolas izveidotājs. Viņa vadītajā rūdīšanas sistēmā viens no mācību pārgājieniem arī notiek tikai šortos un zābakos, parasti tiek pavārēti daudzi kilometri arī ziemā un salā.

Neviens netiek spiests skriet šortos un puspliks, viss notiek pašsaprotami, kad saprot rūdīšanās ideju un iemācās to darīt pareizi. Galvenā ideja – trenēt sevi fiziski un mentāli, pieiet tam gudri.

“Mēs skaidri zinām, ka tas ir pilnīgi normāli un izpildāms jebkuram biroja cilvēkam. Protams, ka cilvēki, redzot mūs ziemas laikā skrienam šortos, ļoti brīnās un to nesaprot,” smaida Māris.

Skriešanas maršruts sākas Brīvības ielā 180, tas ir netālu no Pērnavas ielas. Viņi skrien pa Kr. Barona ielu cauri Vērmanes dārzam līdz pat Brīvības piemineklim, pēc tam atpakaļ uz sākumpunktu. Skrējiens notiek katru trešdienu, sākas plkst. 7. Vairāk informācijas var meklēt Rūdīšanās skolas grupā Facebook.

 

LA.lv