Veselam
Ārstēšana

Policija nepierāda, ka LTV nofilmētais bērnu ķirurgs nelikumīgi tirgojies ar psihotropo vielu receptēm 0

Foto – Shutterstock

Valsts policija (VP) izbeigusi kriminālprocesu, kurā tika izmeklēts vai bērnu ķirurgs Juris Šveklis par nelielu samaksu izrakstījis psihotropo vielu receptes, aģentūra LETA noskaidroja VP.

Saskaņā ar uzraugošā prokurora norādījumiem kriminālprocess izbeigts pierādījumu trūkumu dēļ, norādīja VP preses pārstāve Samanta Čapkovska.

Latvijas televīzijas (LTV) raidījums “Aizliegtais paņēmiens” pagājušā gada novembrī vēstīja, ka bērnu ķirurgs Šveklis, kurš tobrīd strādāja gan Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, gan pieņēma pacientus “Veselības centrā 4” un arī Rīgas 1.slimnīcā, līdzās saviem ārsta pienākumiem par nelielu samaksu izrakstījis psihotropo vielu receptes, par ko draud kriminālatbildība.

Toreiz žurnālistu īstenotajā eksperimentā apgalvots, ka ārsts Šveklis kādam nepazīstamam cilvēkam, nemaz neiztaujājot, kas viņam kaiš, izrakstījis psihotropās vielas “Xanax” recepti, pieņemot par to 15 eiro. “Xanax” ir psihotropā viela, kas domāta stresa noņemšanai, un tās aprite tiek stingri regulēta, jo zāles izraisa atkarību. “Xanax” recepte ir rozā, nevis zilā krāsā, kas arī norāda uz stingro kārtību.

Pats ārsts, sazvanīts pēc eksperimenta, noliedza, ka jebkad būtu tā darījis.

Šveklis šobrīd turpina strādāt Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā. Ņemot vērā, ka gadījums notika darba attiecībās ar Rīgas 1.slimnīcu, slimnīcai nav pamata ārstu no amata atbrīvot, aģentūrai LETA paskaidroja slimnīcas pārstāve Vita Šteina.

Kā iepriekš aģentūru LETA informēja vienas no Švekļa darba vietām – Rīgas 1.slimnīcas – pārstāve Iveta Medne, saskaņā ar Dienesta pārbaudes komisijas sniegto atzinumu slimnīcas valde konstatēja, ka Šveklis nav ievērojis Ministru kabineta noteikumos noteikto kārtību, tādējādi pārkāpjot darba līgumā noteikto pienākumu – sekot medicīnas dokumentācijas kvalitatīvai noformēšanai.

Ievērojot konstatētos faktus un ar lietu saistītos apstākļus, slimnīcas valde pagājušā gada nogalē pieņēmusi lēmumu ar Švekli lauzt darba līgumu.

Pērn sadarbību ar Švekli pārtrauca arī “Veselības centrs 4”.

LA.lv
RO
Regīna Olševska
Veselam
Pēc iespējas vairāk kustēties! Pārliecināta 101 gadu vecā Alise Lauva
1 diena
RO
Regīna Olševska
Veselam
Neķeries pie darba saīgušu prātu. 104 gadus vecās Lidijas Katrīnas Sīmanes atziņas
2 dienas
RO
Regīna Olševska
Veselam
126 cilvēki šogad svin simto dzimšanas dienu. Kārļa Dumbrāja gara mūža noslēpumi
3 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Latvijā
Dāvana Latvijai – 1000 kilometri. Māris Baltais sāka skriet, aizejot pensijā 1
5 stundas
"V
"Mājas Viesis"
Latvijā
Imants Lancmanis: Guvis piepildījumu karjerā un ģimenē, cilvēks var sākt domāt par valsti 2
7 stundas
IP
Ilze Pētersone
Latvijā
Latvijas vēsture pirms valsts dibināšanas 18 jautājumi un atbildes
1 diena
LE
LETA
Latvijā
Politiķi faktiski vienojušies par Saeimas komisiju vadību
3 stundas
AT
Andris Tiļļa
Latvijā
Ģimenē klusēšana nav zelts! Atziņas no pāriem, kas gredzenus mijuši 18. novembrī
6 stundas