Veselam
Ārstēšana

Pret pinnēm – ar fizikālo terapiju0

Foto-Shutterstock

“Man ir 30 gadu. Kopš pusaudžu vecuma netieku vaļā no pinnēm. Lasīju, ka var palīdzēt fizikālās terapijas procedūras. Kuras būtu visnoderīgākās?” KRISTĪNE LIEPĀJĀ

Vispirms vajadzētu apmeklēt dermatologu, veikt izmeklējumus, lai noskaidrotu piņņu jeb aknes rašanās iemeslu. Tās, piemēram, var būt hormonu līmeņa pārmaiņas, lietotais uzturs, nervu sistēmas pārslodze. P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Fizikālās medicīnas un rehabilitācijas centra vadītāja, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste Inese Kokare atzīst, ka, nezinot piņņu rašanās cēloni, var mēģināt tikai novērst slimības sekas, kas nebūtu īsti pareizi un mērķtiecīgi.

Uzskati par fizikālās terapijas metožu izvēli aknes ārstēšanā ir mainījušies. Agrāk ieteikto ultravioleto starojumu jeb apstarošanu ar kvarca lampu vairs neizmanto, jo, lai gan tā sausina ādu, vienlaikus rodas nevēlami blakusefekti – tiek nomāktas ādas imunoloģiskās funkcijas, tā sabiezē un ātrāk noveco.

Efektīvas ir lāzerterapijas un darsonvalizācijas procedūras, pīlingi. Rētu gadījumā palīdzēs ultraskaņas procedūras.

Mājas apstākļos pret pinnēm var lietot polarizētās gaismas terapiju jeb Bioptrona lampu. Ja ir strutains iekaisums, izmanto zilus filtrus, bet vēlāk – sarkanus. Procedūras veic kursa veidā.

 

Saistītie raksti
LA.lv