Veselam
Dzīvesveids

Priedes vibrācijas pirtī; var uztaisīt arī paklājiņu0

Foto no tematiskās avīzes “Pirts. Praktiski un dziedinoši”

Spelgonī izkarsēties uz pirts lāvas. Pēršanai piemērotas ir arī priedes slotiņas. Priedei ir viegla, gaiša, dzīvespriecīga enerģija.

Skujotos zarus labāk sarūpēt svaigus tieši pirts dienā. Priedes slotiņai to nevajag daudz – septiņus līdz desmit kātus. Zara apakšai apmēram plaukstas platumā nobrauka skujas, lai slotu ērtāk saturēt. Veidojot slotiņu, visus zarus liek uz vienu pusi, lai veidotos līgans izliekums. Jāņem vērā, ka pat neliela priedes slotiņa iznāk visai smaga.

Slotu sagatavo, paturot pirts garā. Uz akmeņiem uzlej ūdeni un virs tiem priedes zarus brīdi pagroza. Tā nedaudz mazinās asums, turklāt lieliski uzsmaržo.

* Perot ar priedes slotu, brangās skujas tīkami vibrē, sasitoties cita pret citu. Tas var palīdzēt mazināt nelielu klepu, kas tikko sācies. Pēc šāda pēriena noteikti jāuzper ar lapu slotu.

* Ar priedes zariem viegli un ērti vēdināt peramo, dzīt karsto garu plašiem laukumiem.

* Pēc pēriena, kad ķermeni norasina ar vēsu ūdeni, to noslauka ar priedes zariem. Garās skujas tīkami nobrauc pa miesu kā ar lieliem pirkstiem.

* Uz lāvas veido priežu paklāju, liek zarus citu pie cita, lūkojot, lai skuju asumiņi pārsvarā skatās lejup. Uz šāda klājuma apguļas un bauda pērienu.

* Priede kalpo arī kā citu slotiņu enerģētisko īpašību pastiprinātāja, tādēļ ziemā ir labi, ja lapu slotas viducī ieliek vienu priedes zariņu.

 

Visu rakstu par ziemas pirti lasiet žurnāla “36,6°C janvāra numurā vai tā elektroniskajā versijā.

LA.lv