Veselam
Bērni

Priekšlaikus dzimušiem bērniņiem saziedo vairāk nekā 23 000 speciālo autiņbiksīšu0


BKUS neonoataloģe Dace Sniedze saņem daļu no ziedojuma.
BKUS neonoataloģe Dace Sniedze saņem daļu no ziedojuma.
Publicitātes foto.

Labdarības akcijā priekšlaikus dzimušu bērniņu atbalstam saziedoti vairāk nekā 23 000 speciālo autiņbiksīšu, kas tiks nogādātas Latvijas slimnīcām, kur tiek veikta jaundzimušo aprūpe.

Īpašās autiņbiksītes, kuru lielums nepārsniedz pusi pieauguša cilvēka plaukstas, 26.novembrī svinīgi tika pasniegtas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcai (BKUS).

Tāpat labdarības kampaņas ietvaros BKUS atklāta arī īpaša foto – stāstu izstāde “Mazuļi, kuri steidzas”. Izstāde apkopo septiņu māmiņu pieredzes stāstus par priekšlaicīgām dzemdībām, atklājot savu un mazuļu emocionālos un fiziskos pārdzīvojumus un vienlaikus apliecinot, ka, paejot laikam, priekšlaikus dzimuši bērniņi par spīti savam grūtajam dzīves sākumam izaug lieli, braši un veseli.

Izstādes mērķis ir sniegt cerību un iedrošinājumu citiem vecākiem, kuri arī sastapušies ar pāragru bērniņa piedzimšanu, un tā būs aplūkojama vairākās Latvijas slimnīcās, kur pieejamas dzemdību nodaļas.

Attēlā: Māmiņa Aļona atklāj savu personīgo pieredzes stāstu.

Labdarības akcija ar mērķi ziedot Latvijas slimnīcām īpašas, priekšlaicīgi dzimušiem mazuļiem piemērotas autiņbiksītes norisinājās no 26. septembra līdz 13. novembrim visā Latvijā, un to organizēja “Pampers” sadarbībā ar BKUS un veikalu tīklu “Maxima”.

Lai arī priekšlaicīgo dzemdību skaits Latvijā ir viens no zemākajiem Eiropas Savienībā (5.5% – 6% no kopējo dzemdību skaita gadā), aizvadītajā gadā mūsu valstī pirms sava noteiktā laika, jeb agrāk par pilnām 37 grūtniecības nedēļām, piedzima 1057 bērniņi. Vidēji ik gadu pie saviem vecākiem steigšus ierodas 1100 līdz 1200 mazuļi – liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotie dati. Savukārt pasaulē kopumā priekšlaikus dzimst katrs 10 bērniņš.

LA.lv