Veselam
Sekss

Priekšlaicīga ejakulācija: stāsta sievietes0

Foto – Fotolia/Africa Studio

Priekšlaicīga ejakulācija var sagraut attiecības: vīrieši baidās runāt par problēmu, viņu partneres jūtas atraidītas. Kā izkļūt no apburtā loka? Vārds sievietēm.

“Iznāk, ka es neesmu viņam pietiekami laba? Nepietiekami skaista, nepietiekami iekārojama? Vai varbūt es kaut ko darīju nepareizi?” Par priekšlaicīgu sauc ejakulāciju, kas rodas tieši pirms vai tūlīt pēc iekļūšanas otrā. Sievietes, kas dalījās pieredzē, saka, ka līdzīgā situācijā sākumā viņas jutās vainīgas un pat atraidītas. Viņu pirmā reakcija bija – meklēt cēloni sevī.

Bet vēlāk, kad viņu pacietība beidzās, daudzas sāka dusmoties: “Viņš ir egoists, viņš pat nemēģina sevi kontrolēt”. Galu galā viņas pārņēma bezcerība: “Es pametu viņu”.

Sanāk, ka ar šādu vīrieti nav iespējams dzīvot? Pat neskatoties uz to, ka seksologu viedoklis – tas ir tikai funkcionāls traucējums, kas bieži kļūst mazāk izteikts jau pēc dažām terapijas sesijām un īpašu metožu apgūšanas?

Tomēr sieviešu teiktais nešaubīgi liecina, ka priekšlaicīga ejakulācija sagrauj attiecības. Vīrieši, kuri bieži saskaras ar šo problēmu, kaunas un baidās par to runāt, baidoties no situācijas pasliktināšanas. Viņi instinktīvi jūt, ka sieviešu šaubas par viņu vīrišķo potenci, izsmiekls vai aizkaitinājums neatstās viņiem nekādas cerības.

Dažreiz arī sievietes izvēlas klusēt. Bieži viņām traucē kautrība vai viņas nav pieradušas pārrunāt savas izjūtas ar partneri. Gadās arī tā, ka šī situācija viņas apmierina: tā ļauj izvairīties no sarunas par pašas vēso attieksmi pret seksu. Bet klusuma atmosfērā rodas pārmetumu un otra nepieņemšanas apburtais loks. Un pāris izjūk.

“Ja neuzskata, ka tā ir tikai vīrieša problēma, bet pāra problēma, risinājumu var atrast diezgan ātri,” skaidro psihoterapeite Inna Hamitova. Arī tāpēc, ka atgūstam spēju izteikt savas jūtas vārdos.

“Viņš nevēlas par to runāt”

S., 25 gadi

“Es dzīvoju kopā ar šo vīrieti jau trīs gadus, un mēs neprātīgi mīlam viens otru. Sākumā es domāju, ka viss sakārtosies, jo viņš teica, ka ejakulācija notiek tik ātri tāpēc, ka viņš mani pārāk stipri iekāro. Bet nekas nemainījās.

Pirms dažiem mēnešiem mēs sākām runāt par to vēlreiz un viņam sākās histērija. Pēc viņa teiktā, izrādās, ka ar gadījuma partnerēm viss notiek, bet ar mani – vienīgo, kuru viņš mīl, viņš nevar sevi apvaldīt. Viņš tik sāpīgi to pārdzīvo, ka gandrīz man nepieskaras, bet atsakās runāt ar ārstu. Es ļoti baidos viņu zaudēt.”

“Es sajutos izmantota”

K., 32 gadi

“Man bija 22 gadi, un es biju ļoti nepieredzējusi, tāpēc sākumā pat nesapratu, kas noticis. Viņš glāstīja mani, mēs mīlējāmies, es sāku sajust īstu baudu, kad pēkšņi viņš izkāpa no gultas un aizsmēķēja – viņš jau bija beidzis! Man bija sajūta, ka viņš mani izmantoja kā papīra salveti un izmeta. Es neko viņam nejautāju, bet sāku izturēties vēsi un vairs neatbildēju uz viņa zvaniem.

Tagad, kad pagājis laiks, es saprotu, ka biju netaisnīga pret šo vīrieti un ka mums varēja būt skaists romāns. Es tā orientējos uz sevi, ka biju bezgalīgi tālu no domas – viņam varētu būt problēma. Tikai daudzus gadus vēlāk, pateicoties manam psihoterapeitam, es sapratu, kāpēc reaģēju tik bargi: mani vajāja doma, ka mani izmantos un pametīs, kā tas notika ar manu māti, kuru mans tēvs pameta pēc manas piedzimšanas…”

“Aiz viņa grūtībām es slēpos no savējām”

L., 38 gadi

“Sešus gadus esmu precējusies ar vīrieti, kuram nekad nav bijis sekss ilgāks par minūti. Mēs nekad nepārrunājām to tēmu, bet laiks gāja, viņš kļuva man mazāk interesants un dārgs. Un tad es sāku uzvesties agresīvi.

Kad mūsu attiecības kļuva pavisam saspringtas, es devos pie psihoterapeita un tikai tad sapratu, ka vīra acīmredzamās problēmas ļauj man izvairīties no visiem jautājumiem par sevi. Dzīvojot ar viņu, es varēju atlikt brīdi, kad būs nepieciešams risināt savas problēmas, proti, orgasma trūkumu. Mēs izšķīrāmies, un man izdevās tikt galā ar frigiditāti – tiesa, cita vīrieša sabiedrībā.”

“Kopā mēs devāmies uz konsultāciju”

V., 37 gadi

“Mūsu iepazīšanās sākumā viņš brīdināja par priekšlaicīgo ejakulāciju. Es viņu ļoti mīlēju un mēs kopā devāmies uz konsultāciju pie seksologa. Viņa ne tikai atrisināja šo problēmu, bet arī ļoti bagātināja mūsu intīmo dzīvi.

Tagad es zinu, ko darīt, ja pēkšņi noguruma vai stresa dēļ viņam atkal ir tendence uz priekšlaicīgu ejakulāciju. Bet galvenais, ka mums izdevās panākt reālu savstarpējo seksuālo sapratni, jo viens no ieteikumiem bija nepārtraukta uzmanības pievēršana vienam otra vajadzībām.”

“Esmu ar to pilnīgi apmierināta”

A., 34 gadi

“Piecus gadus es dzīvoju ar vīrieti, kuram raksturīga priekšlaicīga ejakulācija. Mēs nekad neapspriežam šo tēmu vienkārša iemesla dēļ: es ar to esmu pilnīgi apmierināta. Dzimumakts man nekad nav paticis, arī ar citiem partneriem. Bet man patīk glāsti, ilga priekšspēle.

Es nejūtos neapmierināta, jo man blakus ir ļoti maigs un sirsnīgs vīrietis. Mani ne pārāk uztrauc tas, ka ejakulācija notiek mazāk nekā trīs minūtes pēc tam, kad viņš manī ienācis. Protams, es zinu, ka mūsu seksuālā dzīve neatbilst tā sauktās normālās seksuālās dzīves definīcijai, bet es uzskatu savu intīmo dzīvi par ļoti izdevušos!”

“Vainīga izrādījos es!”

N., 35 gadi

“Es 10 gadus dzīvoju laulībā ar vīrieti, kurš cieta no priekšlaicīgas ejakulācijas. Sākumā mani tas maz uztrauca, mēs bijām neprātīgi iemīlējušies, viņš ilgu laiku mani glāstīja, līdz es sasniedzu orgasmu. Dzimumakts ilga sekundi. Tas mani apbēdināja, bet es spriedu šādi: “Nekas briesmīgs, mēs par to aprunāsimies, ar laiku viss nokārtosies.”

Nekas nenokārtojās… Es neuzdrošinājos uzreiz izteikt savas sūdzības. Kad es beidzot saņēmos un to darīju, viņš ļoti apvainojās: “Kā tev nav orgasma? Tas ir dīvaini! Tev vienmēr vajadzīgs tik ilgs laiks! Mēģini kaut mazliet koncentrēties!” Izrādījās, ka pie visa es esmu vainīga.

Tieši viņa nevēlēšanās meklēt iemeslus sevī lika man vilties. Tā kā viņš neatzina, ka problēma bija viņā, mēs nevarējām kopā doties uz konsultāciju, kā es ierosināju. Galu galā es viņu piekrāpu. Un tad pametu viņu.”

“Paldies, māt, ka brīdināji”

T., 48 gadi

“Mans vīrs strādāja bīstamu darbu un, godīgi sakot, es priecājos, ka mums vispār ir seksuālās attiecības. Novēlu visiem, lai priekšlaicīga ejakulācija būtu lielākā problēma dzīvē. Mums bija meita, un, kad viņa apprecējās, es pastāstīju par tādiem brīžiem dzīvē un ka tas nav nekas apkaunojošs vai briesmīgs, lai viņa ir pacietīga ar savu vīru un nevaino viņu. Vēlāk viņa man sacīja: “Mamma, paldies, ka brīdināji mani.”

Labi ieradumi

Franču seksoloģe Katrina Solano piedāvā piecus veidus, kā atrast ceļu uz baudu.

1. Pirmkārt, iedrošini partneri: priekšlaicīga ejakulācija nav slimība, bet vīriešu dzimumorgānu sistēmas normāla spontāna darbība. Šo problēmu var novērst, apgūstot noteiktus paņēmienus. Un jūs varat viņam tajā palīdzēt.

2. Paildziniet priekšspēli, glāstot visu viņa ķermeni, izņemot dzimumorgānus. Tas ļaus uzbudinājumam izplatīties pa visu ķermeni, nevis koncentrēties dzimumlocekļa zonā.

3. Piedāvā viņam pozu, kurā viņš būtu pēc iespējas pasīvāks, jo aktīvās kustības palielina uzbudinājumu. Šajā ziņā ideāli der jātnieces poza.

4. Palūdz viņam iepauzēt pašā dzimumakta sākumā, lai viņš varētu sajust maksti – tās siltumu, maigumu, mitrumu – un viņa dzimumloceklis pierastu pie šīm sajūtām. Tad uzbudinājums neaugs pārāk strauji un neizraisīs tūlītēju ejakulāciju.

5. Saki viņam maigus vārdus, atzīsties mīlestībā. Tas ļauj seksuālajām vēlmēm pievienot maigumu un jūtu dziļumu, tad uzbudinājums pieaugs lēnāk.

 

Avots: psychologies.ru

LA.lv