Veselam
Ārstēšana

Privāto ārstniecības iestāžu personāls sola palīdzību Covid-19 apkarošanā0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: pexels.com

Apzinoties medicīnas darbinieku trūkumu Latvijā, privātās ārstniecības iestādes nepieciešamības gadījumā ir gatavas palīdzēt nodrošināt cilvēkresursus, cīnoties pret Covid-19 infekcijas izplatību Latvijā, šāda informācija izskanējusi vakar notikušajā Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) valdes sēdē.

Kā pavēstīja biedrības prezidente Ilze Aizsilniece, LĀB pārrunājusi ieteikums, kā privāto ārstniecības iestāžu personālu vajadzības gadījumā novirzīt koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 apkarošanai.

Mediķi īpaši uzsvēruši nepieciešamību iespējami samazināt ārstniecības personu strādāšanu paralēli vairākās ārstniecības iestādēs. Sēdē atzīmēts, ka gan Itālijā, gan Ķīnā par vienu no galvenajiem jaunā koronavīrusa izplatīšanās iemesliem kļuva medicīnas darbinieku inficēšanās.

Lai novērstu šādu iespējamību, Latvijā tiek akcentēta nepieciešamība pastiprināti testēt tieši mediķus, norādīja Aizsilniece.

LĀB valdes sēdē tika uzklausīta Jelgavas ģimenes ārste Ilva Koškina, kura marta sākumā sociālajā tīklā “Facebook” likusi noprast, ka nepakļausies drošības pasākumiem pēc atgriešanās no ceļojuma Itālijā, raisot iedzīvotājos bažas par pacientu drošību. Sēdē ārste esot atkārtoti apliecinājusi, ka drošības pasākumus ievēro. “Viņa ir sapratusi savu nostāju. (..) Viņa visu ievēro,” sacīja Aizsilniece.

Biedrība arī turpmāk aicina ārstus būt atbildīgiem savā profesionālajā darbībā un publiskajā komunikācijā.

Kā norādīja LĀB prezidente, gan šajā, gan arī citos analoģiskos gadījumos, kas potenciāli varētu parādīties nākotnē, organizācija ļoti aktīvi iesaistīsies, lai gādātu par mediķu un pacientu drošību.

Kā ziņots, LĀB valdes sēdē tika lemts par to, kā efektīvāk informēt kolēģus par saskaņotu rīcību, lai nodrošinātu profesionālu veselības aprūpi esošajā situācijā, kā arī adekvāti reaģētu uz epidemioloģiskajiem pasākumiem un ieteikumiem veselības aprūpē strādājošiem, vienlaicīgi mazinot neziņu, neizpratni un satraukumu pacientu vidū.

Saistītie raksti

Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, valstī no 13.marta līdz 14.aprīlim izsludināta ārkārtējā situācija un noteikta virkne aizliegumu un ierobežojumu, tai skaitā apturēti starptautiskie pasažieru pārvadājumi, aizliegti publiski pasākumi un vairāk nekā 50 cilvēku pulcēšanās vienkopus. Minēto ierobežojumu dēļ vairākos biznesos iestājusies dīkstāve un tie cieš zaudējumus.

Saeima pagājušajā nedēļā pieņēma speciālu likumu, kurā ietverts plašu valsts atbalsta pasākumu klāsts krīzē cietušo uzņēmēju atbalstam, tostarp dīkstāves pabalstu izmaksa darba ņēmējiem.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Veselam
Bērnu slimnīcai ziedoti 120 kilogrami svaigu gurķu un 100 litri medus
15 stundas
LE
LETA
Veselam
Aicina valsts amatpersonas palielināt zāļu kompensācijas apmērus
15 stundas
LE
LETA
Veselam
Tikai 78% pirmsskolu darbinieku nodrošināti ar dezinfekcijas līdzekļiem, vēl mazāk ar sejas maskām un cimdiem
15 stundas

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Viņķele izdod rīkojumu, nosakot prasības rīcībai ar Covid-19 inficēto personu mirstīgajām atliekām 3
6 stundas
LP
Linda Pužule
Pasaulē
“Mēs nebijām gatavi katastrofai.” Tautietes Lindas stāsts par straujo notikumu attīstību Spānijā
Speciālreportāža 10 stundas
LE
LETA
Veselam
Visstraujāk ar Covid-19 inficēto skaits turpina augt Rīgā 1
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Policija atklāj, kāds sods piemērots vīrietim par pensionāres nogrūšanu veikalā Ozolniekos
7 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
VIDEO. Traģiska avārija Juglā: bojā gājusi gājēja
9 stundas