Veselam
Ārstēšana

Prognoze: Par spīti protestiem mediķi prasīto naudu nesaņems0

Foto: SHUTTERSTOCK

Veselības aprūpes darbinieki cīņā par naudu nākamā gada valsts budžetā šogad bijuši visredzamākie. Tomēr iespēju, ka mediķu algu palielināšanai tiks novirzīti vismaz papildu 100 miljoni eiro, bukmeikeri vērtē ar 20% varbūtību.

Pirms valdības izveides gada sākumā Saeima ar likumu noteica, ka 2020. gada valsts budžetā mediķu algām jāiedala papildu 120 miljoni eiro, taču valdības izstrādātais budžeta likums tieši algu palielināšanai paredz novirzīt vien 42 miljonus.

Pēc mediķu paustās neapmierinātības premjers Krišjānis Kariņš solījis algām piešķirt vēl 18 miljonus eiro, kas nozīmē, ka mediķi kopumā saņems tikai pusi no solītā.

Pagājušajā nedēļā viena no galvenajām ziņām visos lielākajos ziņu medijos bija ceturtdienas mediķu protests, kas pie Saeimas nama pulcēja vairāk nekā 4000 cilvēku.

Mediķi un viņu atbalstītāji prasīja politiķiem pildīt solīto apņemšanos, taču “Betsafe” bukmeikeri prognozē, ka protests, kā arī nākamās mediķu aktivitātes un iespējamais streiks, savu mērķi nesasniegs. Turklāt ir maz cerību, ka algu palielināšanai varētu novirzīt kaut 80% no prasītās summas.

LA.LV Aptauja

Kā Tu domā, vai mediķu algu palielināšanai 2020. gada valsts budžetā tiks novirzīti vismaz 100 miljoni eiro?

Galvenais iemesls, kādēļ par spīti budžeta pieaugumam par vairākiem simtiem miljonu eiro koalīcija nespēj vienoties par vienu kopīgu prioritāti, ko izpildīt līdz galam, ir raibais koalīcijas sastāvs, uzskata “Betsafe”. Veselības ministrija ir “Attīstībai/Par!” pārziņā, un budžeta kopējā sadale ir arī premjera partijas “Jaunās Vienotības” atbildība, taču pārējām trim koalīcijas partijām ir būtiski kaut ko izcīnīt arī pašu pārraudzītajās nozarēs.

Saistītie raksti

Kariņš jau vairākkārt ir izteicies, ka valdība sastāv no kompromisiem, jo par katru jautājumu jāvienojas ar piecām iesaistītajām pusēm. Līdz ar to par katru piekāpšanos partneri sagaida, ka tiem kaut kas tiks arī pretī. Mediķu algām apsolītā summa šogad izrādījās pārāk liela, lai to budžetā salāgotu ar visu partiju interesēm, uzskata “Betsafe”.

Vairāki politiķi mediķiem jau ir atvainojušies par Saeimas gada sākuma balsojumu, ar kuru likumdevējs apsolījis, kā izrādījās, neizpildāmas lietas. Tajā pašā laikā nespēja tik atklāti dotu solījumu izpildīt iedragās šīs valdības popularitāti, ko centīsies izmantot opozīcijas partijas.

LA.lv
IA
Ieva Apiņa
Veselam
Kā cīnīties ar nepatīkamu aromātu no plaukstām?
4 stundas
IA
Ieva Apiņa
Veselam
Jaudīgā sārtā oga dzērvene! Tereško par to, kā tā nomāc sēnītes, mikrobus un vīrusus
5 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Latvijā nodrošinās pilnu biomateriālu attīstības ciklu. Būs pieejamāki mūsdienīgi medicīnas pakalpojumi
20 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Laukos
No grāmatām un preses līdz zivīm un olām. Kam samazināt PVN?
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
“Moneyval” uzlabojusi Latvijas novērtējumu
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Šorīt Krāslavas novadā līdz nāvei sabraukta pusaudze 1
2 stundas
IS
Ilmārs Stūriška
Sports
Aparjodam uzvarētāja mentalitāte: Man interesē tikai pjedestāls!
14 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
ASV plāno paplašināt ieceļošanas aizlieguma sarakstu
1 stunda