Veselam
Psiholoģija

Progresējam: Vardarbība pret sievieti ģimenē vairs netiek uzskatīta par privātu lietu0

Foto – Pixabay

Vardarbība pret sievieti ģimenē vairs netiek uzskatīta par privātu lietu – 75% aptaujāto atzīst, ka vardarbība ģimenē nav pieņemama un tai vienmēr jābūt sodāmai ar likumu, liecina SKDS veiktā aptauja.

Tāpat gandrīz 20% Latvijas iedzīvotāju pēdējā gada laikā ir pieaugusi pārliecība, ka ir nepieciešams iejaukties, redzot vardarbību ģimenē.

Latvija ir viena no Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, kurā vardarbība pret sievietēm un vardarbība ģimenē ir īpaši izplatīta – no partnera vardarbības vismaz reizi dzīvē ir cietusi katra trešā sieviete, katrā otrajā sievietes slepkavībā Latvijā ir vainojams tuvinieks, bet katram trešajam vardarbības upuris dzīvo kaimiņos.

Lai mazinātu sabiedrības iecietību pret vardarbību, 2017.gadā Labklājības ministrija kopā ar sadarbības partneriem uzsāka izpratnes veidošanas kampaņu par nulles toleranci attiecībā uz vardarbību pret sievietēm “Vardarbībai patīk klusums”.

Kampaņas ietvaros tika realizēta virkne aktivitāšu, tai skaitā, informatīvā un izglītojošā kampaņa medijos “Sitieni starp kaimiņiem un savējiem skar arī tevi”, tika sagatavoti informatīvi un uz dažādām sabiedrības grupām vērsti video, audio un animācijas klipi, sniegts atbalsts un juridiskas konsultācijas no vardarbības cietušām sievietēm u.c.
Par to, kā ir mainījusies sabiedrības attieksme pret vardarbību ģimenē, kādi ir bijuši lielākie izaicinājumi un kādas ir nākotnes ieceres vardarbības mazināšanai ģimenē, sabiedrība plašāk tiks informēta kampaņas noslēguma pasākumā šonedēļ, informē Labklājības ministrija.

Kampaņa tika uzsākta 2017. gada 1.martā, un ir īstenota ar Eiropas Savienības programmas “Tiesības, vienlīdzība un pilsonība” un Labklājības ministrijas līdzfinansējumu, projekta “Izpratnes veidošanas kampaņa par nulles toleranci attiecībā uz vardarbību pret sievietēm “Vardarbībai patīk klusums”” ietvaros (Nr. JUST/2016/RGEN/AG/VAWA/9944).
Projekts tiek īstenots ciešā sadarbībā ar krīžu un konsultāciju centru “Skalbes”, lai uzlabotu no vardarbības cietušu personu pieejamību atbalstam, un biedrību “Streetbasket”, kas plašāk pazīstama kā “Ghetto Games”, lai preventīvi izglītotu jauniešus un veicinātu cieņpilnas savstarpējās attiecības starp puišiem un meitenēm.

LA.lv