Veselam
Netradicionāli

Puķes biksītēs, rīta rasa saldētavā. Pirtniece Anita iet pļavā kā bagātīgā lielveikalā0

Foto – Matīss Markovskis, stils – Lolita Graudiņa

Aglonas novada pirtniece un veselības saimniecības “Zemeņu krastiņi” izveidotāja Anita Reščenko iet pļavā kā bagātīgā lielveikalā. Ikvienu augu mācās likt lietā. Ne tikai liek pirtsslotā vai tējā, bet ēd svaigu vai izmanto sievišķā valdzinājuma vairošanai.

“Man paveicies, jo visu varu radīt no nekā – dzīvoju vietā, kur daba ir visapkārt. Rītu iesāku ar saules ēšanu. Tā visai dienai pietiek spēka, enerģijas. Daru vienkārši – izbāžu mēli pret sauli un tā turu kādu brīdi, iztēlojoties, ka baudu sauli. Drīz vien sajūtu arī garšu. Man saulīte šķiet salda,” smaida Anita.

Visu, kas šobrīd zied, viņa iesaka nogaršot. Ļoti gardas ir brūngalvītes, mazās puķītes, ar ko pārpilnas pļavas un mežmalas. Anitai tīk tās uzbārstīt saldējumam vai mīkstam sieram. Viņa paņem saldējumu un dodas uz pļavu pēc puķītēm. Turpat arī košo vasaras desertu apēd.

Lai vairotu mundrumu, lieliski ir dižzirdzenes ziedi, tādas glītas rozetes. Tādu apēdot, ir labs tonuss, bez kafijas var iztikt. “Ja gadās notiesāt pārāk daudz, arī nekas traks, mazliet pakratīs kā pēc pārāk lielas kafijas devas.”

Anitai garšo rudzupuķu ziedi. Arī magoņu ziedlapiņas, turklāt tās noder kaulu veselībai. Ja veselības labad mēdzat uzēst linsēklas, nobaudiet arī linu ziediņus, tie spēcina, turklāt ir debešķīgi zilā krāsā.

Šobrīd Anitas favorītaugs ir naktssvece. Saule noriet, un var doties mieloties. “Dienā ziedi aizveras, bet vakarā kā tādas lampiņas rāda ceļu. Dzeltenie ziediņi ir maigi, paši kūst mutē, var likt uz maizes sviesta vietā. Savukārt kāršrozes jeb malvas ziedus var izmantot kā ēdamus trauciņus – tajos saliek biezpienu vai salātiņus un ceļ galdā,” aizrautīgi stāsta Anita.

Pirtniece teic, ka ir īstais laiks ievākt rasu ziemai. Kā tad to var izdarīt?! Lina lupatiņas vai nebalinātu papīra dvieli liek uz augiem rīta agrumā un atstāj, kamēr drāna uzsūc valgmi. Pēc tam saliek saldētavā. Ziemā pa vienai velk laukā un klāj uz sejas kā mitro salveti, saņemot visu rasas spēku un enerģiju.

Vasarā, protams, var pa tiešo saņemt rīta rasas kompreses. Acīm noder augu kompreses – liek uz acīm jebkurus ziedus, vislabāk, ja tie vēl rasas pilni.

Tiem, kuri visu dienu pavada birojā, noder pēdu atsvaidzināšana ar augiem – lapas vai ziedus ieliek kurpēs. Bet dezodoranta vietā Anita iesaka rožlapas, piparmētras vai citus smaržojošus augus, tos sievietes laik ieklāj padusēs vai paliek zem krūtīm. Ķermenis kustas, un augi sāk smaržot.

“Sievietes var likt ziediņus arī pie vagīnas, ieklāt biksītēs. Sievietei taču jāzied, jāsmaržo! Vīrieši to sajutīs neapzināti, būs gatavi darīt visu, ko sieviete vēlēsies!”

LA.lv