Veselam
Bērni

Jauns atklājums: puņķu ēšana ir veselīga0

Foto-Shutterstock

Mums visiem bērnībā ir mācīts, ka deguna urbināšana ir visnotaļ pretīgs ieradums, kas var nodarīt vairāk skādes nekā labuma, tāpēc mēs savus bērnus arī turpmāk mācām to nedarīt. Taču nesen veikts pētījums atklāj ko pavisam negaidītu!

Austriešu profesors Frīdrihs Bišingers, kurš specializējas cilvēku elpceļu pētniecībā, ir nesen veicis pētījumu, kura rezultāti ir visai pārsteidzoši. Šādiem pētījuma rezultātiem piebiedrojas arī Hārvardas Universitātes un Masačūsetas Institūta zinātnieki, publiskojot arī savus atklājumus.

Deguna urbināšana ir gan publiski nepieņemama, gan no medicīnas viedokļa kaitīga. Profesors norāda, ka deguna urbināšana var savainot trauslās nāsu sieniņas vai pat panākt deguna blakusdobumu infekciju.

Izrādās, ka deguna urbināšanai nav tikai trūkumi, bet ir arī savi ieguvumi. Austriešu profesors Frīdrihs Bišingers, kurš specializējas cilvēku elpceļu pētniecībā, ir atklājis, ka sausās deguna masas apēšana ir laba deva imūnsistēmai. Viņš apgalvo, ka degunā esošais skropstiņepitēlijs savāc lielāko daļu caur deguna ieelpoto baktēriju, un, atrodoties nāsīs sausumā, tās novājinās. Baktērijas apēdot, tās darbojas tikpat kā zāles, jo imūnsistēma centīsies tās iznīcināt un tādējādi izstrādās antivielas.

Savukārt Hārvardas Univeristātes un Masačūsetas Institūta zinātnieki ir atklājuši, ka deguna iekšējā masā ir daudz labo baktēriju un to apēšana palīdz cīnīties ar kariesu, elpceļu infekcijām, kuņģa čūlām un pat HIV.

Pašlaik šie zinātnieki strādā pie zobu pastas izveides, kuras sastāvā būtu līdzīgs labo baktēriju sastāvs kā deguna iekšējā masā. Neizslēdz iespēju ražot šāda labo baktēriju sastāva košļājamo gumiju.

 

Avots: dailymail.co.uk

 

LA.lv