Veselam
Ārstēšana

PVO: Pagaidām nav iemesla izsludināt starptautisku ārkārtas situāciju! Kas jāzina par koronavīrusu?1


Ķīnā koronavīrusa dēļ atcelti vairāki starptautiski sporta pasākumi.
Ķīnā koronavīrusa dēļ atcelti vairāki starptautiski sporta pasākumi.
Foto: SCANPIX/LETA

Ķīnā mirušo skaits nāvējošā koronavīrusa uzliesmojumā ir pieaudzis līdz 132 cilvēkiem, bet apstiprināto infekcijas gadījumu skaits palielinājies līdz 5974, pārsniedzot iepriekš SARS epidēmijā kontinentālajā Ķīnā inficēto skaitu, trešdien paziņoja varas iestādes.

Lielākā daļa upuru ir vecāka gadagājuma cilvēki, kas cieta no citām hroniskām slimībām, tostarp Parkinsona un diabēta.

Vīrusam ir plaušu karsonim līdzīgi simptomi, un konstatēts, ka sākotnējais avots šim vīrusam ir dzīvnieks, bet tā suga pagaidām nav skaidra.

Visā Ķīnā patlaban ir ieviests savvaļas dzīvnieku tirdzniecības aizliegums, un vairāk nekā 56 miljonus cilvēku gandrīz 20 valsts pilsētās ir skāruši ceļošanas ierobežojumi.

Tie ir noteikti, baidoties, ka bīstamā vīrusa izplatība paātrināsies, kad miljoniem ķīniešu dosies tradicionālajos braucienos, atzīmējot Lunārā Jaunā gada iestāšanos.

Veselības institūcijas visā pasaulē rīkojas, lai novērstu pandēmiju, jo arvien vairāk valstu ziņo par saslimšanas gadījumiem. Līdz šim apstiprināti vairāki saslimšanas gadījumi arī ārpus Ķīnas.

Sērgas skartajā Ķīnas apvidū.
Foto: SCANPIX/AP/LETA

Jaunā vīrusa infekcijas gadījumi ir reģistrēti Japānā, Filipīnās, Dienvidkorejā, Taivānā, Taizemē, Vjetnamā, Saūda Arābijā, Singapūrā, ASV, Austrālijā.

Francija pagājušajā piektdienā apstiprināja trīs saslimšanas gadījumus ar koronavīrusu, kas ir pirmie Eiropā. Šobrīd četri gadījumi konstatēti arī Vācijā.

Vēstīts, ka koronovīrusa izraisītajam uzliesmojumam Ķīnā līdzi seko arī atbildīgās iestādes Latvijā. Tās gan akcentē, ka iespēja vīrusam nonākt līdz mums nav liela, un arī iemesla, lai atliktu uz Ķīnu ieplānotu braucienu, šobrīd neesot. Vienlaikus jāievēro standarta piesardzības pasākumi. Lai izvairītos no kontakta ar slimiem cilvēkiem, nevajadzētu apmeklēt masu pulcēšanās vietas un cītīgi jāmazgā rokas.

Savukārt Pasaules Veselības organizācija (PVO) ir atzinusi, ka vīruss, kas sākotnēji tika atklāts Uhaņas pilsētā, Hubei provincē, nozīmē ārkārtas situāciju Ķīnā, bet ir pāragri izsludināt ārkārtas situāciju starptautiskā mērogā.

Uhaņas pilsētā pagājušajā nedēļā tika noteikta karantīna un nolemts steidzami uzcelt vēl divas slimnīcas ar aptuveni 1000 gultasvietām katru.

Ņemot vērā, ka šodien Ķīnā pašlaik tiek atzīmēts Jaunais gads, vīrusa ierobežošana sagādā nopietnas grūtības, jo miljoniem cilvēku dodas ceļojumos. Ieviesti stingri ceļošanas ierobežojumi, atcelti vairāki sabiedriski svētku pasākumi un slēgti vairāki ķīniešu un arī tūristu iecienīti kultūras objekti.

Pirms dažām dienām Ķīna paziņoja par valsts mēroga pasākumu plānu, kura mērķis ir identificēt un nekavējoties izolēt vilcienu, autobusu un lidmašīnu pasažierus, kuri varētu būt inficējušies ar jauno koronavīrusu.

Šos cilvēkus steidzami nogādās medicīnas centros, bet transportlīdzekļi, kurā viņi atradušies, tiks dezinficēts. Transporta nozares pārvaldes institūcijām stingri jāpilda visas profilakses un kontroles prasības.

Saistītie raksti

Tās paredz pārbaudes lidostās, autoostās un dzelzceļa stacijās un attiecas uz visiem transporta maršrutiem, kā arī muitas un robežkontroles punktiem.

Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins pagājušās nedēļas nogalē atzina, ka saistībā ar jaunā koronavīrusa straujo izplatību valsts nonākusi smagā situācijā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.