Veselam
Ārstēšana

RAKUS veiks īpaši saudzīgu operāciju paraugdemonstrējumus artēriju sašaurinājumu ārstēšanai0

Publicitātes foto

31. maijā un 1. jūnijā Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā, norisinoties starptautiskai konferencei, Latvijas vadošie invazīvās radioloģijas speciālisti veiks minimāli invazīvu jeb īpaši saudzīgu operāciju paraugdemonstrējumus vēdera dobuma artēriju sašaurinājumu un slēgumu novēršanai, informēja slimnīcas preses sekretāre Aija Lietiņa.

Starptautiskajā konferencē par vēdera dobuma artēriju sašaurinājumu minimāli invazīvu ārstēšanu piedalīsies augsta līmeņa invazīvās radioloģijas un asinsvadu ķirurģijas speciālisti no Vācijas, Somijas, Ungārijas, Krievijas, Lietuvas, Igaunijas, kā arī citām valstīm. Konferences gaitā Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas invazīvie radiologi sniegs paraugdemonstrējumus nieru artēriju slēgumu un zarnu artēriju sašaurinājumu minimāli invazīvā ārstēšanā ar jaunākajām tehnoloģijām.

„Hronisks nieru artērijas sašaurinājums var būt iemesls ar medikamentiem grūti kontrolējamam paaugstinātam arteriālajam spiedienam, tāpēc pacientiem ar grūti koriģējamu arteriālo hipertensiju jāveic izmeklējumi, lai apstiprinātu vai izslēgtu šo patoloģiju,” skaidro Austrumu slimnīcas invazīvā radioloģe Aina Kratovska.

„Hroniskus zarnu artēriju sašaurinājumus visbiežāk izraisa ateroskleroze jeb holesterīna izgulsnēšanās artēriju sieniņās. Zarnu artēriju sašaurinājumi izraisa neasas, hroniskas sāpes vēderā, kas pastiprinās pēc ēšanas,” stāsta Austrumu slimnīcas invazīvās radioloģijas nodaļas vadītāja Sanita Ponomarjova.

Modernās invazīvās radioloģijas tehnoloģijas sniedz iespēju veikt hronisku nieru un zarnu artēriju sašaurinājumu un pilnīgu slēgumu ārstēšanu caur nelielu dūrienu cirkšņa artērijā, kura diametrs ir vien 2 milimetri. Caur to invazīvais radiologs ievada sašaurinājuma novēršanai nepieciešamās ierīces un materiālus, ar speciālām stīgām tos pa asinsvadiem aizvirzot līdz vajadzīgajai vietai. Pateicoties minimāli invazīvajām tehnoloģijām, pacientiem ar artēriju sašaurinājumiem un slēgumiem vairs nav nepieciešams ķirurģiski „atvērt” vēdera dobumu, veicot lielu griezienu. Pēc minimāli invazīvām operācijām sarežģījumi veidojas ievērojami retāk un atlabšanas periods ir krietni īsāks.

Pasākuma gaitā notiks arī Latvijas un ārzemju speciālistu lekcijas, kā arī diskusijas par jaunākajām vadlīnijām un moderno tehnoloģiju izmantošanu šo sarežģīto patoloģiju ārstēšanā.

Konference, sākot no pulksten 10.45, norisināsies Austrumu slimnīcas invazīvās radioloģijas nodaļas telpās.

Austrumu slimnīcas invazīvās radioloģijas speciālisti regulāri papildina savas zināšanas un smeļas pieredzi, piedaloties starptautiskās konferencēs un apmācībās ārzemēs. Pēdējo desmit gadu gaitā Austrumu slimnīcas invazīvie radiologi ir uzkrājuši ievērojamu pieredzi minimāli invazīvu operāciju veikšanā, tāpēc daudzu citu valstu invazīvie radiologi brauc smelties pieredzi Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā.

LA.lv