Veselam
Ārstēšana

Reāls atbalsts onkoloģiskajiem pacientiem0

Foto: Shutterstock

Lai sniegtu atbalstu onkoloģiskajiem pacientiem un viņu tuviniekiem tūlīt pēc diagnozes uzzināšanas, kad ir ļoti daudz jautājumu un emociju, kā arī ārstēšanas procesa laikā, atvērts Psihoemocionālā atbalsta centrs. Tas atrodas Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Onkoloģijas centra telpās un jau darbojas no 1. novembra.

Pacientiem tur ir paredzētas individuālas psihoterapeitu, psihologu konsultācijas, kā arī četru veidu mākslas terapijas nodarbības. Palīdzību sniegs veselības aprūpes un ārstniecības speciālistu komanda, kas ir savas jomas profesionāļi ar atbilstošu izglītību, zināšanām un pieredzi. Rast risinājumu sarežģītās dzīves situācijās pacientiem un viņu tuviniekiem palīdzēs dažādu veselības projektu speciālisti, kā arī sociālie darbinieki, uztura speciālisti, piemēram, par to, kādas pārmaiņas nepieciešamas pacienta ikdienas ēdienkartē. Jau tuvākajā laikā sāksies grupu terapijas nodarbības. Plānotas arī grupu nodarbības fizisko aktivitāšu terapeita Rūdolfa Cešeiko vadībā. Pacientiem ir svarīgi zināt, kādas fiziskās aktivitātes ir vispiemērotākās.

Psihoemocionālā atbalsta centra izveide ir Austrumu slimnīcas un Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības Dzīvības koks sadarbības projekts. Dzīvības koka vadītāja Gunita Berķe stāsta, ka līdz gada beigām centrā iecerēts konsultēt un sniegt atbalstu vismaz 400 pacientiem, kuriem pirmo reizi šajā laika posmā diagnosticēs ļaundabīgo saslimšanu. Centra speciālisti arī sniegs nepieciešamo atbalstu slimnīcas mediķiem, kuri dara savu darbu psiholoģiski un emocionāli sarežģītos apstākļos.

Latvijas Onkoloģijas centra Krūts ķirurģijas nodaļas vadītājs profesors Jānis Eglītis ir pārliecināts, ka psihoemocionālais un sociālās integrācijas atbalsts palīdzēs pacientam vieglāk piedalīties ārstēšanas procesā un vēlāk atgriezties ikdienas dzīvē. “Šo atbalstu svarīgi saņemt no diagnozes uzzināšanas brīža līdz ārstēšanās beigām, kā arī turpmāk. Veicinot pacientu līdzestību, uzlabosim ārstēšanas procesu kopumā, un, esmu pārliecināts, uzlabosies arī ārstēšanas rezultāti.”

 

 

UZZIŅA

• Psihoemocionālā atbalsta centra speciālisti strādā darbdienās no plkst. 9 līdz 17. Grupu terapijas nodarbības notiks darbdienu vakaros – no pulksten 17.

• Psihoemocionālā atbalsta centrā pacientus sagaida divi darbinieki, kas konsultē vai, ja nepieciešams, dodas sniegt atbalstu uz slimnīcas stacionāriem.

• Austrumu slimnīcā ārstējas aptuveni 80% no visiem onkoloģiskajiem pacientiem Latvijā. Šā gada 10 mēnešos ārstniecības pakalpojumus saņēmuši jau 71 940 pacientu.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.