Veselam
Ārstēšana

Rēzeknes slimnīcā atklāj magnētiskās rezonanses kabinetu1

Foto – LETA
Rēzeknes slimnīcā otrdien, 17.decembrī svinīgi tika atklāts kodolmagnētiskās rezonanses kabinets, kas dos jaunas iespējas pacientu audu un orgānu vizuālās diagnostikas jomā.

Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Andrejs Rešetņikovs norādīja, ka slimnīcai šī ir īpaša diena, jo ir realizēta ilgi lolotā ideja. “Līdz ar aparāta piegādi un uzstādīšanu pacienti ir ieguvuši iespēju veikt jauna veida izmeklējumus, bet ārsti ir ieguvuši iespēju precīzāk diagnosticēt saslimšanas un izvēlēties precīzu ārstēšanu,” norāda Rešetņikovs.

Savukārt SIA “Rēzeknes slimnīca” valdes locekle Irēna Rimša pauda gandarījumu, ka tagad palielināsies Rēzeknes slimnīcas darba kapacitāte un notiks precīzāka diagnožu noteikšana. “Kodolmagnētiskās rezonanses kabineta atklāšana paver slimnīcai jaunu izaugsmes lappusi. Šodien pats galvenais ir noteikt precīzu diagnozi un Rēzeknes slimnīcā šobrīd ir visas iespējas to izdarīt augstā kvalitātē un maksimāli īsā laikā.”

Magnētiskā rezonanse ir viena no precīzākajām diagnostikas metodēm un cilvēka veselībai pilnīgi nekaitīga vizuālās izmeklēšanas metode. Ar magnētiskās rezonanses palīdzību ir iespējams iegūt augstas izšķirtspējas visdažādāko orgānu un ķermeņa daļu attēlus. Iegūtie attēli ļauj precīzi noteikt diagnozi. Izmeklēšanas metode sniedz daudz vairāk informācijas par ierasto rentgena, ultrasonogrāfijas vai datortomogrāfijas izmeklējumu.

Saistītie raksti

Magnētiskās rezonanses izmeklēšana Latgales reģiona iedzīvotājiem būs pieejama no trešdienas, 18.decembra. Turklāt no 18.decembra līdz 18.janvārim šis pakalpojums būs pieejams par svētku akcijas cenu 49,00 Ls jeb 69,72 euro bez kontrastvielas, un 81,00 Ls jeb 115,25 euro ar kontrastvielu.

“General Motors” ražotās kodolmagnētiskās rezonanses iekārtu Rēzeknes slimnīcai piegādāja, uzstādīja un apkalpos SIA “Tradinteks”. Kodolmagnētiskās rezonanses aparāta kopējās izmaksas sastāda 672 760 latus.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Veselam
Bērnu slimnīcai ziedoti 120 kilogrami svaigu gurķu un 100 litri medus
15 stundas
LE
LETA
Veselam
Aicina valsts amatpersonas palielināt zāļu kompensācijas apmērus
15 stundas
LE
LETA
Veselam
Tikai 78% pirmsskolu darbinieku nodrošināti ar dezinfekcijas līdzekļiem, vēl mazāk ar sejas maskām un cimdiem
15 stundas

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Viņķele izdod rīkojumu, nosakot prasības rīcībai ar Covid-19 inficēto personu mirstīgajām atliekām 3
6 stundas
LP
Linda Pužule
Pasaulē
“Mēs nebijām gatavi katastrofai.” Tautietes Lindas stāsts par straujo notikumu attīstību Spānijā
Speciālreportāža 10 stundas
LE
LETA
Veselam
Visstraujāk ar Covid-19 inficēto skaits turpina augt Rīgā 1
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Policija atklāj, kāds sods piemērots vīrietim par pensionāres nogrūšanu veikalā Ozolniekos
7 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
VIDEO. Traģiska avārija Juglā: bojā gājusi gājēja
9 stundas