Veselam
Bērni

Rīgas Dzemdību namā no piektdienas dzemdībās drīkstēs piedalīties arī tēti0

Foto: Pexels

Rīgas Dzemdību namā no piektdienas, 15.maija dzemdībās atkal drīkstēs piedalīties pavadošā persona, tostarp jaundzimušā tēvs vai cita pacientei tuva persona,informē iestādes pārstāve Baiba Auzāne.

Pavadošajai personai būs jābūt pilnībā veselai un sniegtās informācijas patiesums par savu veselības stāvokli jāapliecina ar parakstu. Tāpat arī topošās mātes atbalstītājam būs jāiegādājas un jālieto vienreizlietojams tērps un apavi. Šos aizsardzības līdzekļus varēs iegādāties arī Dzemdību nama Uzņemšanas nodaļā.

Dzemdību nams aicina jau iepriekš iegādāties sejas aizsargmaskas, kas var būt gan medicīniskās maskas, gan auduma maskas, tomēr tām jābūt jaunām un iepakojumā.

Pēcdzemdību istabā vienas pavadošās personas klātbūtne atļauta individuālajās ģimenes palātās, ja šī persona ir piedalījusies ģimenes dzemdībās vai ieradusies vienlaicīgi ar pacienti uz plānveida operāciju. Ja pavadošā persona, kas pēcdzemdību periodā uzturas ģimenes palātā, atstās Dzemdību namu, tad atpakaļ ielaista netiks un uz viņu arī attieksies apmeklējumu aizliegums.

Tā kā Dzemdību namā kafejnīca šobrīd nedarbojas, un pavadošās personas ar ēdināšanu netiek nodrošinātas,

pavadošajai personai būs atļauts pieņemt pasūtījumus no ēdienu piegādātājiem Dzemdību nama foajē.

Gadījumos, ja jaundzimušais pasaulē nāks ar ķeizargrieziena palīdzību (akūtu vai plānotu), pavadošai personai operāciju zālē uzturēties nebūs atļauts, tomēr drīkstēs pavadīt dzemdētāju uz stacionāru un sagaidīt māmiņu un jaundzimušo pēcdzemdību istabā.

Iepriekš piesakoties, topošie un jaunie vecāki no 15.maija atkal varēs apmeklēt arī Ģimenes skolas lekcijas un nodarbības. Aktuālais lekciju un nodarbību saraksts pieejams Dzemdību nama mājas lapā “rdn.lv” (Ģimenes skola, Lekcijas topošajiem un jaunajiem vecākiem) un Dzemdību nama “Facebook” kontā. Pieteikšanās uz ambulatoriskajiem pakalpojumiem un Ģimenes skolas nodarbībām notiek pa tālruni “67011232”.

No šodienas, 13.maija Dzemdību namā ir atjaunoti arī vairāki ambulatoriskie pakalpojumi, proti, ultrasonogrāfijas izmeklējumi jaundzimušajiem un ginekoloģiskajām pacientēm, vakcinācijas pakalpojumi, kā arī okulista apmeklējums.

Saistītie raksti

Pakalpojumi tiks sniegti tikai ar iepriekšēju pierakstu, un joprojām spēkā ir nosacījums, ka paciente uz ambulatoriskajām vizītēm un ultrasonogrāfijas izmeklējumiem ierodas viena, bez pavadošās personas.

Jau ziņots, ka Covid-19 dēļ no 13.marta Rīgas Dzemdību namā uz laiku tika liegta iespēja piedalīties dzemdībās pavadošajām personām, tostarp dzemdētājas partnerim, dūlai, mātei vai draudzenei. Šāds lēmums tika pieņemts, jo tā ir vienīgā piektās pakāpes dzemdību palīdzības iestāde valstī, turklāt tā sniedz aprūpi īpašos gadījumos, tajā skaitā priekšlaicīgās dzemdībās un citos sarežģītos gadījumos.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
RO
Regīna Olševska
Veselam
Kāpēc ceļu locītavā krājas ūdens un kā ar to cīnīties?
1 diena
RO
Regīna Olševska
Veselam
Lai kauli nelūst kā sērkociņi, palīdzēs saules nogatavināts vitamīns
1 diena
LE
LETA
Veselam
Apmēram 80 gadus vecs, ar hroniskām slimībām – miris vēl viens Covid-19 pacients
1 diena

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Premjers Kariņš paziņo, no kā būs atkarīga ierobežojumu mīkstināšana pēc 9.jūnija 1
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Cilvēki tiek sodīti un atstāti bez ienākumiem. Opozīcija kritizē koalīciju 6
5 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Par pārkāpumiem novadu reformas kampaņā soda ierēdni. Ministrs Pūce komentē
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Iedzīvotāji pasaka, ko domā par Kučinska solījumiem. Kučinskis atbildi parādā nepaliek 1
6 stundas
LE
LETA
Kultūra
Austrija pašnodarbinātajiem māksliniekiem maksās 1000 eiro ikmēneša pabalstu
1 stunda