Veselam
Ārstēšana

Rindas pie ārstiem bērnam pusgada garumā?0

Foto – PAKULA PIOTR/SHUTTERSTOCK

Kā Veselības ministrijas ierēdņi skaidro to, ka Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā rindas pie speciālistiem ir līdz novembrim un pat decembrim? Piemēram, pie acu ārsta pat nepierakstīja, bet ielika gaidītāju rindā. Tagad jauns pieraksta veids? Uz sirds USG man piedāvāja 20. novembri. Ja bērnam nepieciešams sirds izmeklējums ar ultrasonogrāfiju, laikam jau sirsniņai ir kāda kaite un nav iespējams gaidīt pusgadu rindā, nav jau zobu higiēnists. Ģimenes ārste mēģināja izkārtot sirds izmeklējumu agrāk, bet vienīgais, ko slimnīca viņai ieteica, ir stāties nodaļā. Vai tad tas valstij nav daudz dārgāk nekā atvēlēt līdzekļus bērnu ambulatorai izmeklēšanai? VERONIKA Z. OGRĒ

Nacionālā veselības dienesta (NVD) sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Agnese Jasenoviča skaidro, ka pašreiz ehokardiogrāfija Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā ir ierobežota, jo ilgstoši slimo ārste, kas nodrošināja lielāko daļu šo izmeklējumu. Ja bērnam steidzami nepieciešama kardiologa konsultācija (tā ietver arī ehokardiogrāfiju), ģimenes ārsts, izvērtējot medicīniskās indikācijas, noformē nosūtījumu, uz kura atzīmē: “Steidzami!” Paredzēts, ka ārsts arī personīgi sazinās ar ārstniecības iestādi, kurā steidzamības kārtā plānots veikt izmeklēšanu. Savukārt ārstniecības iestādei atbilstīgi ar valsti noslēgtajam līgumam, saņemot nosūtījumu ar šādu atzīmi, izmeklējums jānodrošina prioritāri.

Ja šis pakalpojums nav jāsaņem steidzamības kārtā, NVD speciālisti norāda, ka ehokardiogrāfijas pakalpojumu bērnam sniedz arī Rīgas veselības centra filiālē Ziepniekkalns, kur rindas nav tik garas.

Jāpiebilst, ka gaidīšanas laiks uz izmeklējumiem dažādās ārstniecības iestādēs ir atšķirīgs. Interneta vietnē rindapiearsta.lv var uzzināt, kuras ārstniecības iestādes sniedz valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus un kur tos var saņemt agrāk. Informāciju par gaidīšanas rindu garumu ārstniecības iestādes apkopo reizi mēnesī. Ja nav pieejams internets, informāciju par rindu garumu var saņemt arī pa bezmaksas tālruni 80001234.

Pacients var brīvi izvēlēties ārstniecības iestādi, kur saņemt valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu. Pat ja ārsts nosūtījumā norādījis konkrētu ārstniecības iestādi, ar šo nosūtījumu var doties uz jebkuru citu medicīnas iestādi un saņemt izmeklējumu vai manipulāciju par valsts budžeta līdzekļiem.

LA.lv