Veselam
Ārstēšana

Saeimā spriedīs par atbalstu ģimenēm, kurās aug bērni ar invaliditāti0

Foto: Goldsithney/Shutterstock

Pirmdien, 2. decembrī, ikgadējā diskusijā “Saeima cilvēkiem ar invaliditāti” tiks spriests par jautājumiem, kas aktuāli ģimenēm, kurās aug bērni ar invaliditāti, tostarp par iekļaujošu izglītību un nepieciešamo atbalstu, informē parlamenta Preses dienests.

Pasākumu rīko Saeimas Sociālo un darba lietu komisija un cilvēkus ar invaliditāti pārstāvošā sadarbības organizācija “Sustento”, atzīmējot Starptautisko dienu cilvēkiem ar invaliditāti.

Diskusiju atklās Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK), Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Skride (AP), Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens (JV) un klātesošos uzrunās arī labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV), veselības ministre Ilze Viņķele (AP) un “Sustento” valdes priekšsēdētāja Gunta Anča. Pasākuma ieskaņā paredzēta mākslinieka Mareka Odumiņa gleznu izstādes atklāšana.

Diskusijas dalībnieki spriedīs par iekļaujošo izglītību, pārrunājot jautājumus par tās pieejamību, marginalizācijas riskiem vispārējās izglītības sistēmā, tehniskajiem palīglīdzekļiem un asistentiem.

Tāpat diskusijas dalībnieki spriedīs par atbalstu ģimenei, pārrunājot tādus jautājumus kā partnerattiecību stabilitāte, ekonomiskā aktivitāte, resursu pieejamība, ģimenes, kurā aug bērns ar īpašām vajadzībām, stigmatizācija, deinstitucionalizācija.

Saistītie raksti

Diskusija notiks Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēžu zālē, Jēkaba ielā 6/8, 207.telpā, un tā sāksies plkst.11. Konferencei interesenti varēs sekot līdzi arī tiešraidē Saeimas mājaslapā www.saeima.lv, un tai būs nodrošināts arī surdotulkojums.

Latvijas parlamentā diskusija “Saeima cilvēkiem ar invaliditāti”, atzīmējot 3.decembri – Starptautisko dienu cilvēkiem ar invaliditāti -, tiek rīkota kopš 2010.gada.

LA.lv
IA
Ieva Apiņa
Veselam
Kā cīnīties ar nepatīkamu aromātu no plaukstām?
4 stundas
IA
Ieva Apiņa
Veselam
Jaudīgā sārtā oga dzērvene! Tereško par to, kā tā nomāc sēnītes, mikrobus un vīrusus
5 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Latvijā nodrošinās pilnu biomateriālu attīstības ciklu. Būs pieejamāki mūsdienīgi medicīnas pakalpojumi
20 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Laukos
No grāmatām un preses līdz zivīm un olām. Kam samazināt PVN?
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
“Moneyval” uzlabojusi Latvijas novērtējumu
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Šorīt Krāslavas novadā līdz nāvei sabraukta pusaudze 1
2 stundas
IS
Ilmārs Stūriška
Sports
Aparjodam uzvarētāja mentalitāte: Man interesē tikai pjedestāls!
13 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
ASV plāno paplašināt ieceļošanas aizlieguma sarakstu
1 stunda