Veselam
Ārstēšana

Sāk zust atmiņa un mugura sāp… Vai pārslodze?0

Foto – Shutterstock

Veselam.lv lasītājs jautā: “Labdien! Man sāk parādīties atmiņas zudums, muguras sāpes arī ir. Varbūt saistīts ar lielo darba pārslodzi?”

Atbild asoc.prof. Guntis Karelis, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikas vadītājs: „Pārslodze darbā ir viens no biežākajiem atmiņas traucējumu cēloņiem. Tie, kuriem ikdienā ir daudz stresa un jātiek galā ar lielu informācijas apjomu, bieži vēršas pie neirologa ar sūdzībām par atmiņas traucējumiem. Vienmēr šādiem pacientiem atgādinu, ka ir noteiktas stundas jāstrādā un noteiktas stundas jāatpūšas. Ja atpūtai un miegam netiek veltīts gana daudz laika, smadzenes gluži vienkārši nepagūst apstrādāt, sašķirot un noglabāt dienas gaitā iegūto informāciju.
Lai atbrīvotos no atmiņas traucējumiem, vairāk laika jāvelta atpūtai un pēc darba noteikti „jāpārslēdzas” uz citām lietām. Nevajag ņemt darbu līdzi uz mājām! Atpūtināt galvu palīdz hobiji vai fiziskas aktivitātes, laika pavadīšana ar ģimeni vai draugiem.

Arī muguras sāpju cēlonis varētu būt pārslodze, jo īpaši, ja darbs ir sēdošs. Ja darba dienas lielākā daļa tiek pavadīta pie datora, noteikti nepieciešamas regulāras fiziskas aktivitātes. Piemērotus vingrojumus muguras muskulatūras stiprināšanai un muguras sāpju mazināšanai var ieteikt fizioterapeits. Tomēr vispirms ieteiktu konsultēties ar neirologu un pārbaudīt muguras veselību.”

LA.lv