Veselam
Ārstēšana

Kad palīdz manuālā terapija?0

Foto – Shutterstock.com

“Jau daudzus gadus mokos ar muguras sāpēm. Neiroloģe neiesaka veikt manuālo terapiju, taču es par šo metodi esmu dzirdējusi labas atsauksmes. Kādos gadījumos tā būtu piemērota? Vai manuālā terapija varētu palīdzēt arī tad, ja ir gremošanas problēmas un dedzina kuņģī?” LIENE OLAINĒ

Muguras sāpes izraisa nepareiza muskuļu darbība. Ja tie nodarbināti asimetriski, veselie ir spiesti strādāt vājo vietā un tāpēc tiek pārslogoti. Mugura sašķiebjas uz vienu pusi un tiek iestiepts saišu aparāts, kas smeldzi pastiprina vēl vairāk. Muskuļu disbalansu palīdz novērst manuālā terapija. Daudziem cilvēkiem, pat ārstiem, kuri ar to nenodarbojas, manuālā terapija jeb ārstēšana ar rokām saistās tikai ar tā saukto kaulu laušanu, kad atskan krakšķi, taču šī manipulācija procedūras laikā notiek pavisam īsu brīdi.

Manuālajā terapijā izmanto ļoti dažādus paņēmienus, lai katram pacientam atrastu vispiemērotāko. Seanss var būt mazliet nepatīkams, taču ne sāpīgs.

Šo ārstēšanas veidu drīkst praktizēt tikai ārsti, kuri saņēmuši atbilstīgu sertifikātu. Pēdējā laikā klasisku manuālo terapiju izmanto reti, visbiežāk to kombinē ar osteopātijas un lietišķās kinezioloģijas paņēmieniem.

– Pēc manuālās terapijas seansa pašsajūta uzlabojas vienmēr. Taču nevajadzētu cerēt, ka ārsts kā ar burvju nūjiņu padarīs veselu uz visu atlikušo mūžu. Ārstēšanās laikā nepieciešama arī paša pacienta līdzdalība, – uzsver manuālais terapeits Atis Grundmanis. – Parasti ar slimnieku strādāju vienu reizi apmēram stundu. Ja neizdodas panākt pietiekami labu rezultātu, iesaku konsultēties ar vertebrologu vai citiem speciālistiem.

Pie manuālā terapeita vēlams ierasties ar rentgena uzņēmumu, lai ārsts izvērtētu, kādas ārstēšanas metodes drīkst izmantot. Veicot speciālus muskuļu testus, var prognozēt, vai organisms pieņems plānoto manipulāciju un tā pacientam nenodarīs pāri.

Saistītie raksti

Ar rokām var palīdzēt uzveikt locītavu sāpes, taču pilnībā nodilušām locītavām gan nepieciešama operācija. Pirms tam ar manuālo terapiju kaut vai nedaudz var uzlabot pašsajūtu. Terapeits Atis Grundmanis neiesaka uzreiz pēc ārstēšanas seansa mesties darbos, piemēram, celt kartupeļu maisus, uzrakt dārzu vai sparīgi tīrīt māju, jo sāpes var atjaunoties.

Manuālo terapiju veic arī gremošanas problēmu gadījumā. Kā skaidro dakteris, kuņģa vainas visbiežāk piemeklē cilvēkus, kuri cieš no stresa, nepareizi ēd un augām dienām sakņupuši sēž. Manuālais terapeits saspiesto kuņģi var iekustināt, lai orgāns sāktu strādāt, taču pārējais paliek paša sirdzēja ziņā. Domājot par veselību, jāatvēl laiks fiziskajām aktivitātēm, jo ar kustībām var aizstāt tabletes, nevis otrādi. Jācenšas tikt galā ar stresu, veselīgāk ēst, kā arī mazināt mobilo telefonu un datoru starojuma nelabvēlīgo ietekmi uz ķermeni.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Veselam
Bērnu slimnīcai ziedoti 120 kilogrami svaigu gurķu un 100 litri medus
15 stundas
LE
LETA
Veselam
Aicina valsts amatpersonas palielināt zāļu kompensācijas apmērus
15 stundas
LE
LETA
Veselam
Tikai 78% pirmsskolu darbinieku nodrošināti ar dezinfekcijas līdzekļiem, vēl mazāk ar sejas maskām un cimdiem
15 stundas

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Viņķele izdod rīkojumu, nosakot prasības rīcībai ar Covid-19 inficēto personu mirstīgajām atliekām 3
6 stundas
LP
Linda Pužule
Pasaulē
“Mēs nebijām gatavi katastrofai.” Tautietes Lindas stāsts par straujo notikumu attīstību Spānijā
Speciālreportāža 10 stundas
LE
LETA
Veselam
Visstraujāk ar Covid-19 inficēto skaits turpina augt Rīgā 1
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Policija atklāj, kāds sods piemērots vīrietim par pensionāres nogrūšanu veikalā Ozolniekos
7 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
VIDEO. Traģiska avārija Juglā: bojā gājusi gājēja
9 stundas