Veselam
Dzīvesveids

Sarīko zaļu un ekoloģisku dārza ballīti! 0

Iestājoties siltākam laikam, daudzi steigsies baudīt vasaru pie dabas krūts. Piknikotājiem un dārza svētku mīļotājiem sniedzam dažus ieteikumus, kā aiz sevis neatstāt atkritumu kalnus, bet svinēt zaļi un tīri.

* Izmantojiet īstus traukus un galda piederumus, nevis vienreizlietojamos. Tas būs gan eleganti, gan ekonomiski, gan zaļi.

* Ja esat namamāte vai namatēvs un visiem ciemiņiem traukus nevarat nodrošināt, lūdziet, lai katrs viesis tos paņem līdzi – parasti katram mājās ir krūzītes un šķīvīšī, kuru nebūtu žēl, ja tie nejauši saplīstu.

* Ja pikniks ir svētku, piemēram, Jāņu svinības kopā ar draugiem vai paziņām, pārtikas iegādi savstarpēji sadaliet, lai izvairītos no vienādu produktu (visbiežāk maizes, pīrādziņu, cepumu, gurķu, tomātu) pārmērīgas iepirkšanas.

* Nepērciet ēdienu lielajos iepakojumos! Vakarā atvērta un neizēsta XXL čipsu vai sulas paka otrā rītā, visticamāk, nonāks atkritumos, jo tās saturs šķitīs nebaudāms. Iesāktu nelielu paciņu gan vakara gaitā iztukšosiet.

* Dzeramo un ēdamo gatavojiet paši! Sapērkoties, piemēram, cepšanai jau gatavu šašliku, atkritumiem pievienosiet šī produkta iepakojumu, bet galdā liksiet masveida produktu, kurā netrūkst daudz dažādu E-vielu. Turpretī, nopērkot gaļu uz svara un pats iemarinējot, būsiet pagatavojis ko īpašu un gardu, piedomājot par viesu labsajūtu.

* Līdzīgi rīkojieties ar dzērieniem: veikalā pirkta minerālūdens vai cita gāzēta dzeramā vietā pagatavojiet limonādi no ūdens, citrona, ar piparmētrām vai ingveru!

* Pirkumus lieciet grozos, auduma maisiņos, termosomās, šķidrumus – termosos, kannās, krūzēs, stikla pudelēs. Veikalu iepirkuma maisiņi, PET pudeles un polietilēna iepakojums vienīgi vairos atkritumu kalnus.

* Klājiet īstus auduma galdautus un lietojiet auduma salvetes, nevis šo priekšmetu papīra līdziniekus. Arī mitrās salvetes nav dabai draudzīgs produkts, izņēmums – tās, kas vidē sadalās.

LA.lv
VE
Veselam.lv
Veselam
Slimnīcā uzstādīts mātes piena analizators – solis tuvāk Latvijā pirmās mātes piena bankas izveidei
23 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Neliekot vajadzīgās brilles, autovadītāja reakcijas ātrums samazinās
23 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Aicina ziedot tēju trūkumā nonākušo ģimeņu atbalstam
23 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZD
Zigfrīds Dzedulis
Ekonomika
No jaunā gada maksāsim ne tikai par gāzi 3
4 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
No kuras vietas vērot 18. novembra salūtu? Atbild “Saules mūža” veidotāji
1 stunda
LA
Laukos.lv
Laukos
Viedoklis. Ukraiņu olu rēgs klīst pa Latviju
1 stunda
LE
LETA-INTERFAX
Latvijā
Gobzems vai Pabriks? Vējonis atbild, kā rīkosies tālāk 2
3 stundas
LA
LA.lv
Ekonomika
Pie lidostas noticis agresīvs incidents. Apsvērs radikālus risinājumus 1
3 stundas