Veselam
Sekss

Seksologi atmasko astoņus mītus par seksu0

Foto – pixabay.com

Seksologu klienti bieži stāsta par saviem priekšstatiem par seksu. Daudzi no tiem ir nepatiesi un var nodarīt kaitējumu. Mēs lūdzām speciālistus komentēt mītus un maldīgos uzskatus.

Mīts Nr.1: vīriešiem jābūt gataviem seksam vienmēr un visur

Vīrieši ne vienmēr ir gatavi seksam. Vīrietis var nogurt, satraukties, pārdzīvot. Varbūt viņam ir jātiek skaidrībā par savām jūtām, arī saistībā ar partneri. Kad vīrietis kļūst vecāks, viņam nepieciešama tiešāka dzimumlocekļa stimulācija pirms dzimumakta un tā laikā. “Sievietēm vajadzētu atcerēties, ka seksam jāsagādā bauda abiem partneriem. Pajautā vīrietim, kas viņu uzbudina, un aktīvi un ar entuziasmu dari to, ko viņš grib,” – iesaka psiholoģe un seksoloģe Stefānija Bjulere.

Mīts Nr. 2: sekss bez orgasma nav sekss

Sekss neaprobežojas ar vienkāršu dzimumaktu, kas beidzas ar orgasmu. Ja tu tā domā, pienācis laiks paskatīties uz to reālāk un radošāk. “Sekss ir skūpsti, apskāvieni, jutekliska masāža. Arī orālā un anālā stimulācija, glāsti ar rokām un savstarpēja masturbācija. “Nerātnas” sarunas, kopīga erotisko stāstu lasīšana vai pornogrāfijas skatīšanās, lomu spēles un dalīšanās fantāzijās. Paplašiniet savus priekšstatus, pārtrauciet sevi ierobežot un gūstiet lielāku baudu no intīmām attiecībām,” saka seksologs Moušumi Gozs.

Mīts Nr.3: Tikai sievietes ar nevainojamu ķermeni var baudīt seksu

Masu kultūra iedveš domu, ka tikai skaistākās un pievilcīgākās sievietes var gūt baudu no seksa. “Vīrieši parasti nepievērš uzmanību sieviešu fiziskajiem “trūkumiem”. Tajā brīdī viņu galvā ir tikai viena doma: “Mans Dievs, man blakus ir kaila sieviete!” Es bieži saku klientiem: lai kā tu izskatītos, ja tu mīli savu ķermeni, tas patiks.

Lai to izdarītu, iespējams, nāksies iemācīties novērtēt savu unikalitāti un neatkārtojamību. Kad sieviete sāk uzlūkot savas nepilnības kā burvīgas īpatnības, viņa iemācās mīlēt sevi, kas savukārt ļauj viņai iemācīties mīlēt citus,” saka ģimenes psihoterapeite un seksoloģe Diāna Vailija.

Mīts Nr.4: krāpšana notiek, jo attiecībās kaut kā pietrūkst

Dažreiz tā notiek, bet tas ir tikai viens no iemesliem. “Cilvēki, kuri ir laimīgi attiecībās ar regulāru partneri, uzsāk slepenus romānus, jo parādās “veiksmīga” iespēja, tas ir, šķiet, ka krāpt būs viegli un ar minimālu risku. Daži pēc rakstura ir impulsīvi. Pat preces lielveikalā izvieto cerot uz tādiem: parastās preces ir parastajās vietās, bet tuvāk kasēm izvietotas tās, ko pērk spontāni,” stāsta seksoloģe un ģimenes terapeite Greisija Lendesa.

Mīts Nr.5: Sievietes var viegli piedzīvot vaginālo orgasmu

“Daudzi joprojām ir pārliecināti, ka sievietes var viegli piedzīvot vaginālo orgasmu. Lielākajai daļai nepieciešama klitora stimulācija. Manus klientus tāda informācija šokēja, viņu vidū bija pat ārsti. Šis mīts kaitē attiecībām. Sieviete nav apmierināta, bet vīrietim šķiet, ka viņš kaut kādā veidā ir nepilnvērtīgs. Ar spontānu seksu bez priekšspēles un papildu stimulācijas sievietes reti sasniedz orgasmu, “saka seksoloģe un ģimenes terapeite Liza Paza.

Mīts Nr.6: attiecību sākumā seksam ir jābūt satriecošam

Daudzi ir par to pārliecināti. Reizēm tā notiek, bet biežāk sekss ir vienkārši normāls vai labs. Lielākajai daļai cilvēku ir vajadzīgs laiks, lai sasniegtu harmoniju seksā. Patiesai tuvībai partneris labāk jāiepazīst gan psiholoģiski, gan seksuāli. Kad nonākat gultā ar jaunu partneri, jūs neko nezināt par viņa vai viņas vēlmēm un nezināt, cik seksuāli saderīgi vai nesaderīgi esat.

Turklāt jūs nervozējat, jūs baidāties pievilt cerības. “Uzdodiet iepazīšanās sākumā jautājumu: “Vai es vēlos vēlreiz redzēt šo cilvēku?” Ja no sākuma viss ritētu perfekti, jums kā pārim nebūtu, kur augt. Kopīga izaugsme un attīstība satuvina partnerus,” saka seksoloģe un psihoterapeite Kili Rankina.
Mīts Nr.7: ja jāizmanto mākslīgais lubrikants, sieviete nav pietiekami uzbudināta

“Mākslīgā smērviela, lai gan daudziem tā nepatīk, ir ļoti noderīga. Ne vienmēr uzbudinātai sievietei pietiekami izdalās dabīgās smērvielas. Uzbudinājums vispirms izpaužas psiholoģiskā, nevis fiziskā līmenī, šādos gadījumos neliels daudzums smērvielas var noderēt,” saka Moušumi Gozs.

Mīts Nr.8: ja partneru seksuālās vajadzības nesakrīt, attiecības ir nolemtas neveiksmei

“Visbiežāk sastopamā problēma ir seksuālo vajadzību neatbilstība, proti, vienam no partneriem sekss vajadzīgs biežāk nekā otram. Es vēl neesmu satikusi pārus, kuros attiecības turpinās jau ilgu laiku, un partneri seksu vēlas vienlīdz bieži. Tādēļ atšķirīgs līmenis nebūt nenozīmē, ka attiecības ir bez perspektīvas. Ir svarīgi apspriest ar partneri, cik bieži vēlaties mīlēties, atzīt, ka viņam vai viņai var būt citas vajadzības. Ja jūsu seksuālās vajadzības ir krasi atšķirīgas, vajadzētu lūgt profesionālu palīdzību, kas palīdzēs rast kompromisu, “saka Kili Rankina.

 

Avots: psychologies 

LA.lv