Veselam
Sekss

“Sekss kļuvis vienmuļš. Kautrējos dejot vīram striptīzu…”0

Foto – Shutterstock.com

Portāla Veselam.lv lasītāja Daina (37) jautā:

“Ar vīru sekss kļuvis vienmuļš, taču pati kautrējos būt aktīvāka, teiksim – dejot viņa priekšā striptīzu, izrādīt iniciatīvu, izmēģināt ko jaunu u.tml. Arī liekie kilogrami traucē. Kā atraisīties? Vai ir kāda pieredze, metode, terapija, kas citiem palīdzējusi? Kā saņemties, lai īstenotu erotiskās fantāzijas?”

Atbild sertificēta deju un kustību terapeite, supervizore, horeogrāfe un butō māksliniece Simona Orinska:

“Mūsdienās ļoti bieži novērojams, ka “dzīvojam” prātā un domās, nevis ķermenī. Tādējādi ķermeņa vajadzības kļūst otršķirīgas, sekojoši – izrādīt seksuālas vēlmes ir gandrīz vai apkaunojoši. Tā mēs zaudējam kontaktu ar savām patiesajām vajadzībām. Ķermeni sākam uztvert kā praktisku instrumentu, vērtējam un salīdzinām to ar citiem, vairs neuzticamies un ignorējam sava ķermeņa impulsus un instinktus. Taču ķermenis ir arī baudas un prieka avots, ko pastiprina patīkami pieskārieni, smaržas, garšas, arī ūdens procedūras un masāžas.

Iepazīstot, pieņemot un iemīlot savu dabisko ķermeni, pāru attiecībās vairs nebaidāmies gan saņemt, gan sniegt seksuālus impulsus, tajā skaitā dejot vai piepildīt erotiskas fantāzijas. Lai to īstenotu, noderēs ar ķermeni saistītas terapijas (uz ķermeni orientētā psihoterapija, deju un kustību terapija u.c.), kas palīdzēs labāk iepazīt personiskās vajadzības, pieņemt savu ķermeni kā vērtību un baudas avotu. Ir daudz un dažādi sievišķības kursi, kuros sievietēm palīdz atjaunot saikni ar savu seksualitāti. Iespējams, ka palīdzēs vēderdejas vai flamenko, kas attīsta pārliecību par sevi un sievišķo spēku (un nav problēma arī ar liekajiem kilogramiem!).

Edīte, noteikti iesaku pārrunāt ar vīru – kas viņam sagādā prieku un kas – jums; tāpat – kas jūs abus neapmierina seksuālajās attiecībās. Tā varēsiet nonākt līdz secinājumiem – kādā veidā kopīgiem spēkiem varat šo procesu dažādot, padarīt saistošāku viens otram. Iespējams, ka iestājusies rutīna vai krīze attiecībās. Varbūt nepieciešams mainīt kādus ieradumus, ienest attiecībās jaunas sajūtas, piemēram – piedzīvot īpašu vakaru divatā ar masāžu, aizbraukt kopīgā ceļojumā, tā atkal ļaujot izbaudīt vienam otru. Lai izdodas!”

Šobrīd, starp citu, ir iespēja pieteikties deju un kustību terapijas pavasara grupā, lai apzinātu izpētītu ķermeņa sajūtas un izjūtas, sevi radoši izzinātu un risinātu psiholoģiskās grūtības. Pieteikšanās līdz 28. aprīlim. Iespējama arī individuālā terapija.

LA.lv