Veselam
Sekss

Sekss nav mainījies, bet avārijas kontracepcija ir0

Tuvojas siltais gada periods, kad drēgno vēju plūsmu vietā gaisā sāk virmot mīlestība. Dabā ir iekārtots, ka pavasaris ir ziedēšanas un auglības plauksmes laiks. Cilvēku pavasarīgajām mīlas kaislībām un baudas meklējumiem ir savs izskaidrojums, – pastiprināta bioķīmisku vielu, piemēram, dopamīna izdalīšanās. Eiforiskās sajūtas dažkārt mēdz ierosināt pārgalvīgus vai neapdomīgus lēmumus, piemēram, neplānotu, neaizsargātu dzimumaktu vai vienas dienas sakaru. Bērniņa ienākšana pasaulē ir skaists notikums, tomēr ne vienmēr partneri tam ir gatavi. Arī tad, ja sekss ir drošs, var notikt neparedzami negadījumi… Plīsis prezervatīvs (nereti ir iemesls, kāpēc partneri krīt panikā un meklē veidu, kā izvairīties no nevēlamas grūtniecības. Šādā gadījumā risinājums var būt avārijas kontracepcija jeb kā to mēdz dēvēt – nākamā rīta tablete. Mūsdienās ir pieejams plašs medikamentu klāsts, bet kā zināt, kura ir efektīvākā avārijas kontracepcija?

Stāsta ginekologe Vēsma Kažociņa: “Gadījumos, ja ir bijis dzimumakts bez izsargāšanās, ir plīsis vai noslīdējis prezervatīvs vai arī nav ievēroti pretapaugļošanās tablešu vai plākstera lietošanas norādījumi, no grūtniecības vislabāk palīdz izsargāties jaunā avārijas kontracepcijas tablete ellaOne. Produkta sastāvā ir selektīvs progesterona receptoru blokators – ulipristal acetate. Aktīvā viela bloķē vai aizkavē ovulāciju (kad apaugļošanās risks ir vislielākais) pat, ja ovulācijai jānotiek nākamajā vai aiznākamajā dienā pēc neizsargāta dzimumakta. Ovulācija tiek aizkavēta par piecām dienām (spermatozoīdi sievietes organismā dzīvotspēju saglabā līdz 5 dienām). Līdz šim zināmo avārijas kontracepcijas tablešu sastāvā ir levonorgestrel – hormons, kam nepiemīt tāda efektivitāte. Pētījumos ir apstiprināts, ka ellaOne ir vairāk nekā 2 reizes augstāka efektivitāte nevēlamas grūtniecības novēršanā, ja salīdzina ar medikamentiem, kuru sastāvā ir levonorgestrel.”

ellaOne jālieto iespējami drīz pēc dzimumakta 120 stundu (5 dienu) laikā. Jārīkojas ātri, jo avārijas kontracepcija vislabāk iedarbojas, ja to izmanto pirmo 24 stundu laikā pēc neaizsargāta dzimumakta. Līdzeklis ir piemērots visām reproduktīvā vecuma sievietēm, un to var lietot jebkurā menstruālā cikla brīdī. Jāatceras, ka pēc grūtniecības iestāšanās medikaments vairs nepalīdzēs.
ellaOne ir nopērkams bez receptes Benu aptiekās, Mēness aptiekās, Apotheca aptiekās, Sirds Aptiekās, Saules aptiekās, kā arī internetaptiekā www.InternetAptieka.lv.

Sīkāka informācija www.ellaOne.lv

 

Reklāmas devējs SIA Orivas.

Bezrecepšu zāles.

Pirms lietošanas rūpīgi izlasiet instrukciju un konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu par zāļu lietošanu.

Zāļu nepamatota lietošana ir kaitīga veselībai!

LA.lv