Veselam
Sekss

Sekss žēluma vai pieklājības dēļ – reizes, kad gultas priekiem labāk nenodoties0

Foto: Shutterstock

Iemesli, kuru dēļ cilvēki ļaujas intīmai tuvībai, var būt dažādi. Vieni vēlas sasniegt orgasmu, citi radīt pēcnācējus, bet citi vēl vairāk satuvināties ar savu partneri. Patiesībā iemeslu dažādība varētu būt neizmērojama. Padomā pati par visām reizēm, kad esi nodarbojusies ar seksu un cik atšķirīga bijusi tava motivācija to darīt.

Reizēm, iespējams, pat par to neesi aizdomājusies, jo viss it kā noticis pats no sevis. Bet, vai tev ir gadījies, ka to dari tāpēc, ka šķiet, ka tas jādara, nevis tāpēc, ka patiešām to vēlies?

Jā, ir reizes, kad cilvēki piekrīt seksam un ar to nodarbojas nepareizo iemeslu vadīti. Protams, ikvienam var gadīties kļūdīties un pēc tam to nožēlot.

Lai mazāk būtu sevi jāšausta un jānožēlo, ir vērts laiku pa laikam aizdomāties par savas rīcības motivāciju un to rūpīgi izvērtēt.

Piemēram, lai izvairītos no nepatīkamām emocijām un pārmetumiem, ir vērts paanalizēt iemeslus, kāpēc ļaujies intīmai tuvībai. Iespējams, reizēm to labāk tomēr nedarīt.

Iedvesmojoties no “Bustle”, piedāvājam iepazīties ar vairākiem iemesliem, kāpēc cilvēki mēdz nodarboties ar seksu, bet kas noteikti nav laba motivācija šai nodarbei.

Tu jūti spiedienu to darīt

Ja tu īsti nevēlies nodarboties ar seksu, bet izjūti spiedienu to darīt, labāk tomēr ir nepiekrist. Ja to tomēr darīsi, pastāv ļoti liela iespējamība, ka vēlāk to nožēlosi un jutīsies ļoti slikti par notikušo. Nekādu baudu sekss, kam piekrīti spiediena dēļ, nesniegs.

Ekstrēmos gadījumos spiediens var tikt tulkots kā seksuāla uzmākšanās vai izvarošana. Tad par to, ka nejutīsies labi vēlāk, nav nekādu šaubu. Ja nevēlies nodarboties ar seksu, dari to zināmu otram, lai viņam būtu skaidras tavas sajūtas un tev nenāktos nožēlot.

Savu sajūtu izvērtēšana šādās situācijās var būt ļoti sarežģīta un grūta. Tomēr, ja nevēlies to darīt un tev rodas sajūta, ka otrs ir gatavs izdarīt ne tikai emocionālu, bet arī fizisku spiedienu, lai panāktu savu, mēģini izkļūt no radušās situācijas. Bēdz, skrien prom.

Reizēm šķiet, ka pakļauties spiedienam ir vienkāršākais, ko darīt, bet, ja to nedarīsi, vēlāk jutīsies daudz labāk.

Atceries, ka ar seksu jānodarbojas tad, kad abi partneri to vēlas, nevis tad, kad viens uz otru izdara spiedienu.

Tev šķiet, ka tas palīdz veidot tavu tēlu

Mīlēšanās, lai veidotu savu tēlu un izskatītos “stilīgāk” citu acīs, nereti ir aktuāla jauniešiem. Tiesa, arī pieaugušā vecumā netrūkst cilvēku, kas uzskata – ja visi regulāri nodarbojas ar seksu, arī man tas jādara, neskatoties uz to, ka neesmu attiecībās.

Ja tava motivācija, lai nodarbotos ar seksu, ir vēlme veidot savu tēlu un būt spējīgai iesaistīties sarunās par šo tēmu, bet pati intīmā tuvība ar nejauši sastaptu partneri tev nešķiet baudāma, nedari to.

Gadās arī, ka cilvēki nodarbojas ar seksu, jo vēlas parādīt, ka ir atvērti un bez aizspriedumiem. Paturi prātā, ka pozitīva attieksme pret seksu nenozīmē vienkārši gulēt, ar ko pagadās, un darīt to pēc iespējas biežāk. Ja tev tas sagādā prieku un tiešām patīk, uz priekšu.

Pozitīva attieksme pret seksu nozīmē darīt to, kas tev patīk, nekaunēties par to un izbaudīt notiekošo. Tas ir daudz būtiskāk par mīlēšanās regularitāti un partneru skaitu.

Tev šķiet, ka tas tevi padara par labāku sievu vai draudzeni

Sievietēm ļoti ilgi ir stāstīts, ka nodarboties ar seksu ir viens no viņu pienākumiem pret savu partneri. Protams, ir arī reizes, kad sievietes uzskata – partnera pienākums ir viņas seksuāli apmierināt. Tomēr veselīgas seksuālās attiecības nenozīmē, ka viens no partneriem gultas priekiem nododas tikai pienākuma pēc un notiekošo vispār neizbauda.

Ja vienīgais iemesls, kāpēc mīlējies ar savu vīru vai partneri, ir pienākuma sajūta, jūsu attiecībās noteikti radusies problēma.

Mēģini saprast, kāpēc nevēlies intīmu tuvību ar savu partneri, un pārrunā to ar viņu vai arī meklējiet speciālista palīdzību. Ja nevēlies mīlēties, bet to dari tikai pienākuma pēc, labāk nekļūs. Ir naivi domāt, ka vienā jaukā dienā viss būs kārtībā un to darīsi ar milzu atdevi. Ticamāk, ka vienaldzība un pienākuma apziņa pāraugs nepatikā.

Tu gribi atriebties

Atriebība noteikti nav labākais iemesls, lai nodarbotos ar seksu. Jā, filmās un seriālos nereti sekss ar cilvēku, kas jau ir attiecībās, tiek izmantots kā atriebšanās stratēģija cilvēkam, kas nodarījis pāri. Proti, tu mani sāpināji, es tevi sāpināšu, atviļot tavu mīļoto. Realitātē tas nesniegs gandarījumu un neliks tev justies labāk. Tā vietā vari piedzīvot nosodījumu ne tikai no līdzcilvēkiem, bet arī ieslīgt sevis vainošanā.

Tu sāpināsi cilvēku, kas nodarījis pāri, cilvēku, ar ko pārgulēji, un pati sevi.
Saistītie raksti

Tāpat likšanās gultā ar pirmo pretimnācēju, lai atriebtos partnerim, kas bijis neuzticīgs, arī, visticamāk, ir ļoti slikta ideja. Ja neesi atklāta pret cilvēku, ar ko mīlējies, par savas rīcības iemesliem, arī viņš var tikt sāpināts. Turklāt šāds atriebes sekss neliks tev justies labāk. Padomā rūpīgi par to, kā gan tas varētu tev palīdzēt. Iespējams, sapratīsi, ka pilnīgi nekā.

 

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Veselam
Ģimenes ārsti varēs nozīmēt pacientus ar respiratoru saslimšanu simptomiem valsts apmaksātām Covid-19 analīzēm
13 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Papilomas vīrusa infekciju nevar izārstēt, bet no tās var pasargāties
14 stundas
LE
LETA
Veselam
Pēc Covid-19 konstatēšanas diviem darbiniekiem Liepājas SEZ pārvalde strādās attālinātā darba režīmā
15 stundas

Lasītākie

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Skolas paliks slēgtas. Kā pagāja pirmā attālināto mācību nedēļa?
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
Skolēnus no trūcīgajām ģimenēm nodrošinās ar pusdienām 1
6 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Repatriantu bezatbildībai robežu nav: pašizolācijas vietā sarīko jautru ballīti 4
3 stundas
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
“Vai man jāiet uz banku izņemt savi ietaupījumi?” Pirmajā mirklī prātā nāk atbilde, ka ne
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
Rīt stāsies spēkā stingrākās sociālās distancēšanās prasības 3
10 stundas