Veselam
Sekss

“Seksu gribas tikai ovulācijas laikā…” Seksologa komentārs 0

Foto – Shutterstock

Savas seksuālā rakstura problēmas portālam Veselam.lv uzticējusi lasītāja G. Redakcijai viņa raksta: „Ar vīru esam kopā jau 16 gadus, no kuriem precējušies nedaudz vairāk par pusi. Mums ir divi bērni. Jau ilgāku laiku mani nodarbina jautājums, kāpēc man seksu gribas tikai ovulācijas laikā, turklāt ļoti. Tad nu sanāk, ka tā faktiski ir vienīgā reize mēnesī, kad izjūtu vēlēšanos pēc dzimumsakariem. Ārpus ovulācijas man sekss šķiet ārkārtīgi liela sevis piespiešana, tāds kā pienākums. Cik varu, cenšos atteikt vīram, bet vienlaikus izjūtu bailes, jo viņš ir diezgan neiecietīgs. Un ir pat izmetis frāzi, ka esmu nederīga sieviete un ka jāiet meklēt citur… It kā pie tā jau esmu pieradusi un nekrītu panikā. Varbūt seksologs var man sniegt padomu, kā lai atmodinu sevī vēlmi pēc seksa?”

Atbild seksologs, seksopatologs, psihoterapeits Dr. Med. Dainis Balodis:

„Ir sievietes, kurām seksuālās vēlmes pieaug tieši ovulācijas brīdī – tas ir hormonāli izraisīts process. Pārējā laikā tās vairāk balstās uz emocionālo stāvokli un attiecību kvalitāti. Šķiet, ka G. gadījumā attiecību kvalitāte klibo, turklāt viņa baidās no vīra neiecietības, kurš uzskata, ka viņa ir nekam nederīga sieviete. Īstenībā es domāju, ka G. arī dzīvo ar tādu savas vainas sajūtu. Un, ja tas tā ir, tad sievietei vēlme pēc seksa nebūs.

Lai ko labotu, sievietei vispirms vajag mainīt attieksmi pret sevi un pilnīgot savu paštēlu. Jārada sajūta, ka viņa šajās attiecībās ir līdzvērtīga vīram (tā teikt, 50:50), tad arī seksuālo vēlmju ziņā visticamāk daudz kas pagriezīsies uz labo pusi. Savukārt, ja G. attieksmi pret sevi nemainīs, nekas labs nav gaidāms. Turklāt jārēķinās ar to, ka ovulācija nepavadīs sievieti visu mūžu un, kad tā izbeigsies, tad viņa var līdzināties tukšam traukam.”

 

Lasiet arī citas seksologa atbildes uz Veselam.lv lasītāju jautājumiem!

 

LA.lv