Veselam
Sekss

Sensorā laboratorija gultā. Nesteidzīgs sekss, apzināta bauda. Teorija un pieredze0

Foto – Shutterstock.com

Seksuāls nesteidzīgums

Un ja nu seksa, kurš kļūst arvien labāks un turklāt nezaudē intensitāti, noslēpums ir nesteidzīgumā? Par to ir pārliecināta seksoloģe Diāna Ričardsone, kura veltījusi “nesteidzīgam seksam” savu jaunāko grāmatu.

Nesteidzīgums palīdz atklāt jaunas sajūtas, nezaudējot kontaktu ar savām emocijām. Seksoloģe Diāna Ričardsone māca lēnu seksu vairāk nekā 20 gadus, un ir pārliecināta, ka katrs no mums var “ļaut runāt” savam ķermenim: “Mēģiniet palēnināt tempu un būt pilnībā klātesoši ikvienā seksuālā akta brīdī, nevis koncentrēties uz orgasmu, liedzot sev iespēju visā dzimumakta laikā sajust smalkas nianses.” Tāda seksa izpratne nav raksturīga mūsu kultūrai, kurā vēlme un bauda asociējas ar impulsiem un uzbudinājumu.

“Seksuāls nesteidzīgums ļauj atkārtoti modināt visas sajūtas,” domā seksologs Jurijs Prokopenko. Tas ļauj vaļu emocijām un vairs nav svarīgi rādīt rezultātus, kā tas parasti ir vīriešiem. Tādus pašus secinājumus izdarījis seksologs Alains Herils un tas attiecas arī uz priekšlaicīgas ejakulācijas problēmu un iekāres atgriešanos pāriem ar ilgu attiecību stāžu. Tāpat mūsdienu seksoloģijas pionieri Viljamss Masters un Virdžīnija Džonsone izstrādājuši metodi lēnai un apzinātai ķermeņa izpētei, kas pārvērš to par sensoru laboratoriju.

1. Mainīt lomas

Ar ticību nesteidzīga seksa noderīgumam vien nepietiek, lai to realizētu. Mūsu kultūrā, un tāpēc arī mūsu prātos laikam ir jābūt pavadītam lietderīgi, jānes rezultāti, tai skaitā seksā. No šejienes nepieciešamība iet taisni uz mērķi, tas ir – orgasmu.

Nesteidzīgs sekss ir kaut kas pretējs: bauda no paša procesa, kad glāsti un skatieni izraisa sajūtas un emocijas. Galva un ķermenis kļūst par vienu. Mūsu speciālisti saka, ka šādas tempa izmaiņas ļauj mums nodrošināt partnerim pilnvērtīga procesa dalībnieka, ne tikai baudas sasniegšanas līdzekļa lomu.

Ir svarīgi paturēt prātā: Daudzi vīrieši pārliecināti, ka ir atbildīgi par partneres baudu. Ierosinātā lomu pārdale ļauj ikvienam dot un saņemt, un tādējādi samazināt vilšanās risku.

2. Apzināties sevi

Nesteidzīgums ļauj labāk izprast sevi un partneri, bet arī sevi partnera acīs. Tas nav tik viegli, jo īpaši tiem, kuri cieš no kompleksiem. No stresa palīdz atbrīvoties “striptīzs”, kad mēs iedomājamies, ka ar katru novilkto apģērbu atbrīvojamies no kāda kompleksa vai trauksmes. Pilnībā izģērbušies, mēs esam atbrīvoti un pieejami. Tie, kas nodarbojas ar šo praksi, radikāli maina savu dzīvi, jo atkal ir gatavi sekot savam ķermenim. Tiek noņemti ķermeņa bloki un nereālas cerības.

Ir svarīgi paturēt prātā: ja mēs koncentrējamies uz sajūtām un pētām jaunus iespaidus, mēs no jauna atklājam sevi, un arī apzināmies, ka mēs paši ierobežojam savu seksualitāti un jutekliskumu. Ķermenim seksa laikā nepieciešama tikai viena lieta: lai mēs atslēgtu prātu un ļautu viņam kontrolēt situāciju!

3. Radīt apstākļus

Lēnam seksam ir svarīga jutekliska vide. Smaržas, krāsas un faktūras palīdz padarīt sajūtas par intīmo attiecību centrālo elementu. Vannas un masāžas arī iegūst erotisku raksturu. Mēs it kā godinām sevi un viens otru. Tā nav sakritība, ka tantrā ķermenis tiek uzskatīts par templi.

Ir svarīgi paturēt prātā: ārējā vide, kurā notiek tikšanās, tiešām veicina seksa nesteidzīgumu, jo sniedz sajūtas visām piecām maņām, kas nav iespējams steigā.

4. Izmēģināt dažādas seksualitātes robežas

Tomēr nav nepieciešams pieņem nesteidzīgo seksu par jaunu seksuālo attiecību standartu un Svēto Grālu. Vairāk impulsīvas, vairāk dzīvnieciskas attiecības arī ir daļa no cilvēka seksualitātes. Seksualitāte barojas arī no veselīgas agresijas, kurai nevajadzētu pazust pavisam.

Ir svarīgi paturēt prātā: katrs pāris ir brīvi izmēģināt dažādus seksualitātes aspektus. Brīvi baudīt savā tempā, atbilstoši savām vēlmēm un noskaņojumam. Bez obligātas rezultāta sasniegšanas.

5. Pārsteigt vienam otru

Vietas sagatavošana, apzināta gatavošanās uz satikšanos – tas viss ir daļa no mīlestības rituāla. Labākais veids nepadoties stresam – iedomāties šo rituālu kā juteklisko un emocionālo pieredzi. Ja šī pieredze pārtop seksuālā un erotiskā mijiedarbībā, labi; ja tā paliek tikai jutekliska un emocionāla, arī labi. Ir svarīgi sajust, ka viss ir jūsu labā, un neiegrimt seksuālā rutīnā. Masēt vienam otru, glāstīt, runāt, izpētīt jaunas erogēnās zonas… Tās visas ir daļa no nesteidzīgā seksa. Mērķis patiesībā ir dažādot fizisko baudu un pārsteigt sevi un vienam otru.

Ir svarīgi paturēt prātā, ka mūsu smadzenēm nepatīk pārsteigumi. Nesteidzīgums ar mērķi iepazīt jaunas sajūtas izsit tās no līdzsvara, un tieši tas noved pie neizpētīta uzbudinājuma un vēlmes aktivizēšanās.

Pieredzes stāsti

Aleksandra un Semjons dzīvo kopā septiņus gadus, viņiem ir četrus gadus veca meita. Izlasot Diānas Ričardsones grāmatu, viņi gribēja mīlēties nesteidzīgi.

Aleksandra, 36 gadi “Bauda atnāca kā sprādziens”

“Mēs bijām samulsuši, it kā lēmums darīt visu lēnām nedotu mums tiesības kļūdīties. Apmulsums pazuda, kad es apgūlos uz muguras un Semjons sāka mani masēt, skatoties uz mani. Tajā bija daudz seksa un vienlaicīgi mīlestības. Tad es apsēdos uz viņa un mēs mēģinājām to, ko Diāna sauc par “pozas maiņa, saglabājot dzimumorgānu kontaktu.” Tas bija brīnišķīgi, orgasms nāca kā eksplozija. Pēc šīs pieredzes mēs sākām citādi pieskarties viens otram. Viss ķermenis – erogēnā zona un nesteidzīgums saasina izjūtas”.

Semjons, 43 gadi “Tas bija kā deja”

“Tovakar es bija saspringts kā pirmajā reizē. Kad Aleksandra apsēdās manā priekšā, es varēju glāstīt viņu ar rokām un acīm un redzēju, ka viņa bija tādā pašā stāvoklī. Tas ir satriecoši, kā lēns sekss ļauj sajust tik daudzas lietas: ādas temperatūra, sviedri, silta elpa… Es mīlējos ar acīm, muti, rokām, ādu un pilnīgi aizmirsu par savu peni, kurš dzīvoja pats savu dzīvi. Saplūšana notika ļoti dabiski, es vairs neuztraucos. Tas bija kā deja, ko mēs izdomājām sekundi pēc sekundes. Bauda bija pilnīgāka nekā parasti. Mēs teicām sev, ka regulāri dāvāsim sev nesteidzīgu seksu.”

Avots: psychologies.ru

LA.lv