Veselam
Ārstēšana

Siguldas slimnīcā veiktās bariatriskās ķirurģijas operācijas visaugstāk novērtē norvēģi0

Foto: Siguldas slimnīcas arhīvs

SIA “Siguldas slimnīca” jau desmit gadus nodrošina unikālas bariatriskās un piecus gadus robotizētās stereotaktiskās radioķirurģijas procedūras.

Kvalitatīva un ekonomiski izdevīga piedāvājuma dēļ aizvien biežāk Siguldas novadu kā galamērķi veselības uzlabošanai izvēlas ārvalstu tūristi, veicinot medicīnas tūrisma eksporta pieaugumu. Pērn no visiem Siguldas slimnīcas ārzemju pacientiem teju 90% bijuši no Norvēģijas.

Siguldas slimnīcā 2019. gadā veiktas 272 plānveida bariatriskās operācijas klientiem, no kuriem 226 ir bijuši ārvalstu pacienti.

Savukārt robotizēta stereotaktiskās radioķirurģijas procedūra veikta 121 pacientam, tostarp 60 ārzemniekiem. Siguldu kā kvalitatīvu medicīnas tūrisma galamērķi unikālu procedūru veikšanai 2019. gadā no visu ārzemju pacientu kopuma izvēlējušies 89,8% Norvēģijas iedzīvotāju, pārsvarā tieši sieviešu dzimuma pārstāves.

Medicīnas tūristi Siguldā ieradušies arī no Islandes, Ukrainas un Lietuvas vecumā no 40 līdz 54 gadiem. Arī Eiropas valstu, tai skaitā Dānijas, Lielbritānijas, Nīderlandes, kā arī Austrumeiropas valstu, Kanādas un Krievijas iedzīvotāji vecumā no 28 līdz pat 62 gadiem arvien vairāk konkurētspējīgo cenu dēļ iecienījuši slimnīcas piedāvātās operācijas.

Laparoskopiskās ķirurģijas sniegtās iespējas radikāli ārstēt aptaukošanās slimību izmanto arī pašmāju iedzīvotāji,

kuri novērtē sarežģīto operāciju kvalitāti tieši Siguldas slimnīcā. Lai nodrošinātu nepārtrauktu pakalpojuma attīstību, Siguldas slimnīca ir iegādājusies laparoskopijas iekārtu ar 4K izšķirtspēju, kas šobrīd ir vienīgā tāda veida iekārta Latvijā.

4K izšķirtspējas laparoskopijas sistēma patlaban ir pasaulē kvalitatīvākā tehnoloģija, sniedzot iespēju mazinvazīvās operācijas veikt precīzāk, kvalitatīvāk un ātrāk.

Saistītie raksti

Robotizētās stereotaktiskās radioķirurģijas procedūras piedāvā labdabīgu un ļaundabīgu audzēju ārstēšanu, turklāt tuvākā valsts ar līdzvērtīgu modernu aprīkojumu, kura piedāvā šāda veida procedūras, atrodas Somijā. Ar šo metodi var ārstēt primārus audzējus un metastāzes cilvēka ķermenī – galvā, mugurkaulā, prostatā, aknās, nierēs, plaušās un citur.

Pašlaik SIA “Siguldas slimnīca” turpinās Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projekta 770 650 eiro vērtībā, kā rezultātā pilnīgi tiek rekonstruēta slimnīcas 3.nodaļa un kāpņu telpa uz Uzņemšanas nodaļu. Projekta realizācijai 85% finanšu līdzekļi piešķirti no ERAF, Veselības ministrija piešķīrusi 9%, kā arī Siguldas novada pašvaldības finansējums – 6%.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
RO
Regīna Olševska
Veselam
Kāpēc ceļu locītavā krājas ūdens un kā ar to cīnīties?
1 diena
RO
Regīna Olševska
Veselam
Lai kauli nelūst kā sērkociņi, palīdzēs saules nogatavināts vitamīns
1 diena
LE
LETA
Veselam
Apmēram 80 gadus vecs, ar hroniskām slimībām – miris vēl viens Covid-19 pacients
1 diena

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Premjers Kariņš paziņo, no kā būs atkarīga ierobežojumu mīkstināšana pēc 9.jūnija 1
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Cilvēki tiek sodīti un atstāti bez ienākumiem. Opozīcija kritizē koalīciju 6
5 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Par pārkāpumiem novadu reformas kampaņā soda ierēdni. Ministrs Pūce komentē
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Iedzīvotāji pasaka, ko domā par Kučinska solījumiem. Kučinskis atbildi parādā nepaliek 1
6 stundas
LE
LETA
Kultūra
Austrija pašnodarbinātajiem māksliniekiem maksās 1000 eiro ikmēneša pabalstu
1 stunda