Veselam
Bērni

Sirsnīgi un aizraujoši atzīmēta Priekšlaikus dzimušo bērnu diena0

Publicitātes foto

Ar zili baltiem baloniem, kūkām, muzikāliem un teatrāliem priekšnesumiem, rotaļām un bērnu prieka pilnu sajūsmu 17. novembrī nosvinēta priekšlaikus dzimušo bērnu diena.

Latvijā Pasaules Priekšlaicīgi dzimušo bērnu dienu atzīmē jau ceturto gadu, un šogad starp daudzajiem viesiem bija arī Ketija ar piecgadīgo Luīzi. „Esam no Tukuma, un ļoti priecājamies, ka beidzot atbraucām uz šo pasākumu. Mēs gan nesastapām nevienu bērniņu no tā laika, kad Luīze vēl gulēja nodaļā, arī mūsu dakterītes nebija, bet aprunājāmies ar citiem mediķiem un vecākiem. Luīzei patika bērnu izklaides,” pēc pasākuma teica Ketija.

Viņas meitiņa piedzima vien 660 gramus smaga, bet tagad Luīzei ir jau pieci gadi, viņa apmeklē bērnudārzu un ir gudra un skaista dāma. „Protams, pirmais laiks nebija viegls, bet esmu sapratusi, ka vecāki nedrīkst satraukties, nervozēt vai padoties, jo tad arī bērns jutīsies tāpat. Luīze ir cīnītāja. Viņai nebija nevienas komplikācijas, kas ir liels retums,” atklāj Ketija un piebilst, ka viņai grūtākie brīži bijuši meitas vizītes pie acu ārsta: „Nespēju skatīties, kā viņai pārbauda actiņas, lai gan neko tādu jau nedara.” Savukārt Luīze apsolīja arī nākamgad atbraukt uz svinībām, paņemot līdzi trīs gadus jaunāko brālīti.

RCB „Saulaino dienu bibliotēkas” mājīgās telpas piepildīja arī Evitas Zālītes akustiskais koncerts ģitāras pavadījumā un Inga Karpiča ar latviskajām spēka tautasdziesmām. Mazos svinētājus apciemoja dakteris Klauns, kā arī ašā lapsiņa un apdomīgais vilks, kuri pastāstīja, ko labāk nedarīt, lai nesavainotos.

Īpašu videosveicienu svētkos bija sagatavojusi ģimene no Maskavas, kurā aug dvīņu puikas. Viņi piedzima šeit, Latvijā. Pirms laika… Sieviete uz Latviju bija devusies atpūtas braucienā, taču, izkāpjot no vilciena, viņa saprata, ka gaidāmie bērniņi nolēmuši skatīt pasauli divus mēnešus agrāk, nekā plānots. Tagad abi ir braši divgadnieki, taču viņi zina par BKUS Neonatoloģijas klīnikas mediķu lielo ieguldījumu, lai priekšlaikus dzimušie bērniņi izdzīvotu un varētu doties uz savām mājām Maskavā.

Saistītie raksti

Sanākušos sveica arī BKUS Neonatoloģijas klīnikas ārste, doc. Daiga Kviļūna un Dinamiskās novērošanas programmas vadītāja, neonatoloģe Ilona Vārpa, sakot: „Kamēr bērns nav pietiekami spēcīgs, ārsts visu laiku uztraucas, tāpat kā bērniņa vecāki. Tāpēc redzot jūs smaidām, esam laimīgi.”
Savukārt BKUS Neonatoloģijas klīnikas māsa Olita Lase klātesošos aizkustināja ar Zentas Mauriņas vārdiem: „Bērni ir puķes Dieva pasaules dārzā, kas uz laiku ir uzticēti mūsu mīlestībai un kopšanai, bet kas attīstās un aug pēc viņu pašu nesatricināmiem likumiem.”

Informācija un atbalsts vecākiem, kuriem ir priekšlaicīgi dzimis bērniņš ir nepieciešamu ne tikai Pasaules Priekšlaicīgi dzimušo bērnu dienā, tālab papildus informāciju, ja ģimenē bērniņš ir ienācis priekšlaicīgi, aicinām meklēt Latvijas Neonatologu asociācijas un Latvijas Neonatoloģijas māsu apvienības mājas lapā www.piedzimuagrak.lv.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Veselam
Grieķija pievienojas koronavīrusa statistikai
10 stundas
LE
LETA
Veselam
Itālijā ar jauno koronovīrusi inficējušies 374 cilvēki; 12 miruši
10 stundas
LE
LETA
Veselam
Tenerifē koronavīrusa skartajā viesnīcā atrodas viens Latvijas valstspiederīgais 1
10 stundas

Lasītākie raksti

IB
Ivars Bušmanis
Ekonomika
Valsts apēd sēklas kartupeļus. Par eksporta atbalstu un “kapitālā remonta” blaknēm
Intervija 5 stundas
LE
LETA
Dabā
VUGD brīdina, ka snigšana ceturtdien var traucēt satiksmi
6 stundas
LE
LETA
Sports
Atceļ pasaules čempionātu šorttrekā
2 stundas
VI
VIKTORS IVBULIS
Pasaulē
Viktors Ivbulis: Latviešu skaits dzimtenē rūk, bet žēl, jo dzīvojam vismaz dabas apstākļu ziņā laimīgā zemē
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Gājējai Jelgavā uzgāžas mikroautobuss
4 stundas