Veselam
Ārstēšana

Sondrai Zaļupei saziedota nepieciešamā summa0

Foto no personiskā arhīva

Mūziķei un gadu vecas mazulītes mammai Sondrai Zaļupei, kura nesen vērsās pie sabiedrības ar lūgumu pēc ziedojumiem ļaundabīgas slimības ārstēšanai, ir saziedota nepieciešamā summ. Informācija “Ziedot.lv” piektdienas pusdienlaikā liecina, ka ir saziedoti 81 947 eiro. Summa, kas sākotnēji tika lūgta, bija 81 887 eiro.

Ceturtdien Sondras Zaļupes un citu onkoloģisko pacientu atbalstam tika rīkots līdz šim nebijis labdarības koncerts “Es nākšu, lai Tu dzīvotu” ar Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra, Raimonda Paula, Xylem Trio un tautā iemīļotu mūziķu, Linda Leen, Ievas Kerēvicas, Ievas Sutugovas, Intara Busuļa, Kārļa Lāča, Kaspara Zemīša, Mika Dukura, vokālās grupas “Latvian Voices”, grupas “Musiqq” un kora “Maska” Jāņa Ozola vadībā uzstāšanos. Visi ienākumi no biļešu pārdošanas nonāks Sondras un citu onkoloģisko pacientu atbalstam.

Kā jau iepriekš ziņots, Sondra ir 31 gadus jauna sieviete, gadu vecas mazulītes mamma. Savā profesionālajā dzīvē viņa sekojusi sirdij un ļāvusies izaicinājumiem radošajā jomā gan vadot Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra  sabiedriskās attiecībās un mārketingu, gan atbalstot vokālās grupas “Latvian Voices” radošās gaitas, kā arī dzīvesbiedra un mūziķa Riharda Zaļupes radošos projektus. Šobrīd Sondras ikdienu un prieku par mazulīti aizēno smaga slimība.
  
Pavisam neilgi pirms mazulītes piedzimšanas Sondra pamanīja izmaiņas kādai dzimumzīmītei uz rokas. Ārsts nozīmēja operāciju uzreiz pēc mazulītes piedzimšanas. Pēcoperācijas rezultāti diemžēl apstiprināja ļaundabīgu ādas audzēju – melanomu. Tika veikta atkārtota operācija, lai izņemtu apkārtējos audzēja skartos audus, nozīmētas  regulāras ikmēneša ārsta apskates. Viss bija labi, līdz šī gada janvārī Sondru piemeklēja spēcīgas sāpes vēderā. Nonākot slimnīcā, pēc veiktajiem izmeklējumiem tika konstatēta audzēja izplatība vēdera un muguras ādā.

“Es joprojām nespēju aptvert, kas īsti notiek. Bet jau tagad esmu pateicīga par katru cilvēku, kurš ir manā un mūsu ģimenes dzīvē. Esmu pateicīga draugiem, radiniekiem par abalstu, vecvecākiem, kuri ne brīdi nedomādami ir klāt no Talsiem un Liepājas, lai  parūpētos par mums, parūpētos par mazo, kad esmu prom vai pavisam sagurusi. Man ir ārprātīgi grūti pieņemt šo situāciju, jo esmu pieradusi būt par atbalstu citiem, bet ticu, ka šim visam ir kāds augstāks mērķis un ceru, ka mana cīņa iedvesmos citus mīlēt, atbalstīt un baudīt katru dienu, kura mums ir dota kopā ar mīļajiem šajā brīnumu pilnajā pasaulē” , stāsta Sondra.

Sondras gadījumā ārstu konsīlijs lēmis par ārstniecību ar 2 kombinētu medikamentu terapiju, no kuriem tikai viens – Vemurafenib ir daļēji valsts apmaksāts, bet otrs – Cobimetinib  ir jāiegādājas pašiem. Mēnesī ārstēšanās summa atkarībā no devas var sasniegt līdz pat  13 128 eiro, jāārstējas vismaz vienu gadu.  Sondras ģimene paši var segt  medikamentu izmaksas līdz pat 10 000 eiro apmērā, 4000 eiro Sondras medikamentu apmaksai tiks segti no labdarības koncerta “Vienoti par iespēju” saziedotajiem līdzekļiem, daļu medikamentu ir iespēja saņemt bez maksas, taču pilna ārstniecības kursa izmaksu segšanai trūkst vēl ievērojama summa – 81 887 eiro.

LA.lv