Veselam
Dzīvesveids

Spēles un konkursi jautrībai Vecgada vakarā un ne tikai..0

Foto: Unsplash

Jaunā gada sagaidīšanā ir kaut kas gaišs un bērnišķīgi priecīgs, mēs no tā gaidām dāvanas, brīnumus un īpašu jautrību. Un kāda gan jautrība bez Vecgada vakara spēlēm, konkursiem, maskuballēm un uzjautrinošām izklaidēm?! Jaunā gada sagaidīšanas spēles, konkursi un viktorīnas ir gandrīz tāds pats obligāts svētku atribūts kā eglīte, šampanietis un dāvanas. Jaunais gads ir vispārējas līksmības laiks; laiks, kad gribas pulcēties un izklaidēties. Neliedziet to sev – izklaidējieties! Piedāvājam dažu spēļu un konkursu idejas.

Atbildē – asociācijas

Šo spēli var spēlēt arī pie galda. Viens cilvēks pasaka kaimiņam kādu vārdu. Kaimiņš nevilcinoties saka nākamajam cilvēkam vārdu, kas ir viņa pirmā asociācija ar nosaukto vārdu. Tāpat rīkojas nākamais un tā pa ķēdi līdz pēdējam cilvēkam, kurš skaļi nosauc savu vārdu. Tas tiek salīdzināts ar pašu pirmo vārdu. Jautrība garantēta.

Viltīgs jautājums

Šis konkurss ir sava veida uzmanības pārbaude. Kad viesi jau sēž pie svētku galda, pajautā viņiem, cik daudz mantiņu un/vai sveču atrodas jūsu svētku eglītē. Lai atbild, neskatoties uz eglīti. Tas, kurš uzminēs vai būs vistuvāk patiesībai (protams, iepriekš tev jāsaskaita, kāda ir pareizā atbilde) kļūs par uzvarētāju un saņems kādu mazu dāvaniņu. Vecgada vakarā ir īpaši patīkami saņemt dāvanas, tāpēc pirms viesībām vajadzētu norunāt, kā varētu vienoties par tādu mazu simbolisku dāvaniņu sagādāšanu.

Eglīšu mantiņu fabrika

Viesiem izsniedz vajadzīgos materiālus, piemēram, papīra lapas, daudzkrāsainus marķierus, šķēres un saspraudes – un ierosina uzzīmēt un izgriezt apsveikuma kartiņas, pēc tam ar tām izrotā egli. Labākās kartiņas vai cita veidojuma autoram tiek piešķirta balva.

Patiesība vai meli

Lieliska spēle, lai sirsnīgi izsmietos pat to cilvēku kompānijā, kurus redzat pirmo reizi. Uzdevums ir vienkāršs: katrs klātesošais stāsta par trim neveiksmīgākajām dāvanām, kuras kādreiz saņēmis. Divas no tām ir izdomātas, un tikai viena ir patiešām saņemta. Visu citu uzdevums ir uzminēt, kur patiesība, kur meli.

Izgriez eglīti

Viesiem izdala papīra lapas un šķēres. Jāizgriež eglīte, bet ar vienu nosacījumu – acis jāaizver. Kad visi tiek galā ar uzdevumu, atliek tikai palūkoties uz rezultātu – parasti tas ir visai smieklīgs. Visi kopā izvēlas konkursa uzvarētāju.

Pie vainas cepure

Šai spēlei vajadzīgi vienreizējās lietošanas kartona šķīvji un marķieru komplekts. Katrs dalībnieks sev uzliek uz galvas tādu šķīvi un zīmē. Vispirms centrā jānovelk taisna līnija – tā ir zeme, un pēc tam uz zemes jāzīmē svētku eglīte, uz tās – zvaigzne, zem eglītes dāvana, bet uz eglītes – mantiņas. Par katru trāpījumu tiek piešķirts punkts: egle pieskaras zemei – 1 punkts, zvaigzne atrodas uz galotnes – 1 punkts, mantiņas karājas pie koka – plus vēl viens punkts, dāvana atrodas zem koka – arī 1 punkts. Uzvarētājs ir tas, kurš ieguvis četrus punktus vai vienkārši vairāk nekā pārējie.

Kopējais tosts “Jaungada alfabēts”

Lai pārliecinātos, vai viesi atceras alfabētu, visi var teikt kopējo tostu – tas ir, pirmais sāk ar burtu “A”, piemēram: “Ak, kāda pasakaina nakts! Piedāvāju iedzert par to, lai tā nekad nebeidzas!” Nākamais viesis sāk savu tostu ar burtu “B” un tā tālāk. Balva tam, kura tosts viesiem paticis visvairāk.

Vēlreiz par dāvanām

Labs variants dāvanu pasniegšanai pie Jaungada galda ir maisiņš vai kārba ar dāvanām (tai skaitā – joku) katram viesim. Kārba iet pa apli – no viesa pie nākamā viesa. Pirmais vēršas pie kaimiņa un saka: “Es jau sen gribēju tev uzdāvināt, bet…” – (katram ir sava versija, kāpēc viņš nedāvināja, piemēram, bija kautrīgs, nebija pietiekami daudz naudas, nezināja, kur satikt utt.) Pēc tam viņš neskatoties paņem priekšmetu no kārbas un nodod kaimiņam ar vārdiem: “šo!” Lieliska izklaide, lai saņemtu negaidītas vai smieklīgas dāvanas, patīkami pavadītu laiku un komunicētu ar galda kaimiņiem.

Detektīvi

Pirms viesu ierašanās nofotografē jebkuru priekšmetu, kas saistīts ar Jauno gadu, piemēram, eglīšu rotaļlietu vai suvenīru, kas atrodas mājās. Parādi fotoattēlu viesiem un dod uzdevumu vakara gaitā šo lietu atrast. Protams, apsoli balvu. Brīdinājums: vēlams neizvēlēties par lietu, kuru visi meklēs, tādu, kas paslēpta skapja tālākajā stūrī vai atrodas blakus kādai vērtīgai mantai, kuru meklētāji var nejauši saplēst.

Kam garāks

Viesi sadalās divās komandās, un katrai no tām jāizveido virtene no kopā sasietiem novilktiem apģērbiem. Kam garāka virtene – tā komanda uzvar.

Trāpi pudelē

Tas ir ļoti pazīstams jautrais konkurss. Tiek nolikta tukša pudele, vēlams ar pietiekami platu kaklu. Pie dalībnieka vidukļa saitē tiek piesiets zīmulis un tas bez roku palīdzības jāiedabū pudelē.

Nauda vējā

Konkursa dalībniekiem tiek izsniegta banknote. Spēlētāju uzdevums ir trīs mēģinājumos pēc iespējas tālāk “aizpūst” naudu. Pēc kārtējā mēģinājuma spēlētājs pienāk pie vietas, kur nauda atlidojusi un atkal pūš. Kura banknote lido tālāk – tas uzvar.

Apkopēja

Spēlētāji tiek sadalīti vairākās komandās atkarībā no skaita. Pirmajam spēlētājam rokās ir slota un ar vienu kāju viņš stāv spainī (ar vienu roku viņš turas uz spaiņa, bet otru – pie slotas). Šajā pozīcijā spēlētājam jāskrien noteikts attālums un jānodod aprīkojums nākamajam. Jautrība garantēta.

Mūmija

Spēlējama pa pāriem. Uzdevums: vienam no dalībniekiem jāietin otrs izsniegtajā tualetes papīrā. Kurš tiek galā pirmais, uzvar.

Balonu medības

Dalībnieki piesien pie potītēm piepūstus balonus. Visi nostājas aplī un sadodas rokās. Pēc starta katrs mēģina samīdīt pēc iespējas vairāk svešu balonu. Tas, kurš zaudē abus savus balonus, izstājas no spēles. Pārējie turpina, līdz noskaidrojas, kurš ir visveiklākais balonu mednieks.

Jaungada rēbuss

Viens spēlētājs iziet no istabas, un visi pārējie izvēlas jebkuru priekšmetu telpā. Spēlētājam tas jāuzmin, uzdodot uzvedinošus jautājumus. Pārējie var atbildēt tikai “jā” vai “nē”.

Pēc pēdējās modes

Stāvot aplī un skanot mūzikai, spēlētāji padod viens otram maisu vai kārbu ar dažādām lietām. Kad mūzika pārstāj skanēt, tas, pie kura palicis maiss, neskatoties izvelk jebkuru lietu un uzvelk. Tās var būt lielas apakšbikses, parūka, hokejista cimdi, platmale, krūšturis u.tml. Katrs dalībnieks cenšas pēc iespējas ātrāk atbrīvoties no maisa, un lieta, kas izņemta un uzvilkta, parasti sagādā daudz prieka pārējiem.

Atrodi dzīvesbiedru

Dalībnieki vīrieši sēž vienā rindā, un dzīvesbiedre kādam no viņiem ar aizsietām acīm mēģina atrast savu vīru pēc ķermeņa daļas, piemēram, auss vai deguna. Visiem klātesošajiem jautrība garantēta. Pēc tam sievietes un vīrieši var mainīties vietām.

Mans gardais mandarīns

Dalībnieki sadalās pa pāriem. Abiem aizsien acis un piešķir 2 mandarīnus. Uzvar tas pāris, kuri ātrāk notīra mandarīnus, sadala šķēlēs un pabaro partneri.

Telegramma Ziemassvētku vecītim/Salavecītim

Palūdz viesiem nosaukt 13 īpašības vārdus. Piemēram, “resns”, “ruds”, “karsts”, “izsalcis”, “piekusis”, “netīrs” utt. Kad vadītājs pierakstījis visus nosauktos vārdus, tiek nolasīts telegrammas teksts, kurā pēc kārtas tiek ievietoti trūkstošie īpašības vārdi.

“… Ziemassvētku vecīti! Visi … bērni ar nepacietību gaida tavu … ierašanos. Jaunais gads ir paši … gada svētki. Mēs tev dziedāsim … dziesmas, dejosim … dejas! Beidzot pienāks … Jaunais gads! Tā negribas domāt par … mācībām/darbu. Mēs apsolām, ka saņemsim tikai … vērtējumus. Ātrāk atver savu … dāvanu maisiņu un pasniedz mums … dāvanas. Ar cieņu, … zēni un … meitenes! “.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
VE
Veselam.lv
Veselam
Dzīve sākas pēc 50! Padomi senioriem labsajūtas un veselības saglabāšanai
1 diena
VE
Veselam.lv
Veselam
Kampaņā “Cilvēks, nevis diagnoze!”aicina saskatīt vērtības, kas vieno sabiedrību
1 diena
AN
Annika Niedrīte
Veselam
TESTS: Kāds būtu tavs kūrorta romāns?
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Latvijā
Ramona Petraviča: Dosim iespēju cilvēkiem ar invaliditāti strādāt
Intervija 8 stundas
GN
Gints Narogs
Sports
Brāļi Šici: Veicām divus gandrīz ideālus braucienus
9 stundas
LE
LETA
Dabā
Svētdien debesis apmāksies, daudzviet gaidāms lietus 1
12 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Zemestrīcē Turcijas austrumos vismaz 29 bojāgājušie, gandrīz 1500 ievainoti
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kopš kiosku demontāžas sākšanas konstatēti deviņi jauni nelegālas cigarešu uzglabāšanas gadījumi Centrāltirgū 5
18 stundas