Veselam
Ārstēšana

Stradiņa slimnīca saņem pozitīvu ārvalstu ekspertu vērtējumu0


Šogad tika atklāts greznais P. Stradiņa klīniskās slimnīcas jaunais korpuss, bet slimnīcas šī gada prognozējamie zaudējumi ir 5,4 miljoni eiro. Veselības ministre Anda Čakša (no labās) un slimnīcas valdes priekšsēdētāja Ilze Kreicberga (no kreisās) nobažījušās, jo akūti trūkst mediķu, kas gribētu strādāt klīnikā.
Šogad tika atklāts greznais P. Stradiņa klīniskās slimnīcas jaunais korpuss, bet slimnīcas šī gada prognozējamie zaudējumi ir 5,4 miljoni eiro. Veselības ministre Anda Čakša (no labās) un slimnīcas valdes priekšsēdētāja Ilze Kreicberga (no kreisās) nobažījušās, jo akūti trūkst mediķu, kas gribētu strādāt klīnikā.
Foto – Ieva Čīka/LETA

Pagājušajā nedēļā Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca (PSKUS) saņēmusi zaļo gaismu A korpusa 2. kārtas būvniecības Lielā projekta pieteikuma iesniegšanai Eiropas Komisijā.

“Bijām sagatavojuši Lielā projekta pieteikumu un iesnieguši to izvērtēšanai atbildīgajām institūcijām nacionālā līmenī. Pirms projekta tālākas iesniegšanas Eiropas Komisijai, tas tika nosūtīts izvērtēšanai Eiropas Komisijas sniegtās tehniskās palīdzības neatkarīgo ekspertu JASPERS neatkarīgai kvalitātes izvērtēšanai (Independent Quality Review, IQR). Tas, ko esam saņēmuši, ir šo ekspertu atzinums, ka A korpusa 2. kārtas būvniecības projekts atbilst visām izvirzītajām kvalitātes prasībām un esam gatavi iesniegt to apstiprināšanai EK. Protams, tas vēl nav gala lēmums, tomēr gribētos uzsvērt, ka, pēc šādu, pozitīvu ziņu saņemšanas, esam optimistiski prognozēs par Lielā projekta apstiprināšanas iespēju,” stāsta Madara Grīnšteine PSKUS Projektu vadības daļas vadītāja.

Tālākajā procesa virzībā Finanšu ministrija nosūtīs projektu EK, kas trīs mēnešu laikā projekta pieteikumu izskatīs un tad, ja neradīsies iebildumi projekts tiks uzskatīts par apstiprinātu. “Protams, ja EK pieprasīs kādus papildinājumus vai atbildes uz jautājumiem, esam gatavi tos sniegt. Šis vairāk ir administratīvs solis visā garajā procesā, tomēr tas ir ļoti nozīmīgs solis uz priekšu, lai mēs tuvotos izvirzītajam mērķim – pacientiem un speciālistiem ērtas, modernas un visām kvalitātes prasībām atbilstošas slimnīcas.” uzsver M. Grīnšteine.

EK pozitīva atzinuma gadījumā projekta apstiprināšana plānota 2018. gada decembrī.

Lielā projekta pieteikums paredz laikā līdz 2023. gadam veikt A korpusa 2. kārtas būvprojekta izstrādi un ekspertīzi, būvniecību, autoruzraudzību un būvuzraudzību, kā arī telpu aprīkošanu ar mēbelēm un informācijas un medicīnas tehnoloģijām. Projekta kopējā summa plānota 91 068 679 eiro un veidojas no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējuma 64 334 618 eiro apmērā, valsts budžeta līdzfinansējuma 22 284 211 eiro apmērā un slimnīcas līdzfinansējuma 4 449 850 eiro apmērā.

Par lielo projektu Eiropas Komisija uzskata liela apjoma infrastruktūras projektu, kura kopējais finansējums pārsniedz 50 miljonus eiro. Uz lielajiem projektiem attiecas prasība par īpaša kvalitātes novērtējuma veikšanu un lēmumus par to apstiprināšanu pieņem Eiropas Komisija.

LA.lv
KB
Kristīna Blaua
Veselam
Kā izaudzināt ģēniju, nevis kaprīzu “niķu podu”. Psihologu ieteikumi
1 diena
VE
Veselam.lv
Veselam
Saulesbrilles vasarā: “must have” kā pieaugušajiem, tā bērniem
1 diena
VE
Veselam.lv
Veselam
“Vaivaros” notiks sporta spēles cilvēkiem ar kustību traucējumiem
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA/AFP
Pasaulē
Tramps asiem vārdiem izsakās par britu tankkuģa sagrābšanu
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Svētdien termometra stabiņš pakāpsies līdz +29 grādiem
59 minūtes
LA
LA.LV
Sports
Krievijas hokeja zvaigzne Panarins skarbi par Krieviju un Putinu: Vladimir Vladimirovič, pārdod savas slidas
55 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Valsts policija meklē bezvēsts prombūtnē esošo Elizabeti Mileiko
1 minūte
LE
LETA
Kultūra
Kur notiks XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki?
44 minūtes