Veselam
Ārstēšana

Stradiņa slimnīcas būvniecības projektam no ES fondiem plāno pārdalīt trūkstošos 29,4 miljonus eiro0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: SCANPIX/REUTERS/LETA

Ņemot vērā iespējamās Eiropas Savienības (ES) fondu atlikumu un snieguma rezerves pārdales, nākamajos trīs gados 29,4 miljonus eiro plānots pārdalīt Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) A korpusa otrās kārtas būvniecības projektam, liecina informatīvais ziņojums par fiskālās telpas pasākumiem un izdevumiem prioritārajiem pasākumiem valsts budžetam 2020.gadam un ietvaram 2020.-2022.gadam.

Finansējums 29,4 miljonu eiro apmērā Stradiņa slimnīcai nepieciešams saistībā ar būvniecības otrās kārtas izmaksu pieaugumu, ko veido būvniecības izmaksu sadārdzinājums, nepieciešamās iekārtas un papildu aprīkojums. Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) jau iepriekš pauda, ka ir “pietiekami optimistiska”, ka Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa būvniecībai trūkstošos 29 miljonus eiro izdosies rast.

Finanšu ministrija (FM) skaidroja – izvērtējot iespējas atbrīvot līdzekļus prioritāro pasākumu īstenošanai, palielinot fiskālo telpu, patlaban apzinātas ES struktūrfondu un Kohēzijas fonda snieguma rezerves finansējuma un citu neizmantoto finansējuma atlikumu novirzīšanas iespējas valsts budžeta līdzfinansējuma daļas aizstāšanai plānotajos un sāktajos ES fondu projektos, tostarp Stradiņa slimnīcas projekta īstenošanai.

Pēc FM paustā, tā kā izdevumu pieaugumu paredzēts segt no pārdalāmā ES fondu finansējuma, projekta sadārdzinājums neradīšot papildu izdevumus valsts budžetam.

Jau iepriekš ziņots, ka Stradiņa slimnīca jaunā korpusa būvniecībai trūkstošos 29 miljonus eiro varētu rast neizmantotajos ES fondos.

Saistītie raksti

LETA jau rakstīja, ka Eiropas Komisijā Stradiņa slimnīcas A korpusa otrās kārtas projekts ar kopējām izmaksām 91 miljona eiro apmērā tika iesniegts 2018.gada rudenī, tomēr patlaban tiek lēsts, ka projekta izmaksas pieaugušas par apmēram 30 miljoniem eiro.

Plānots, ka Stradiņa slimnīcas A korpusa otrajā kārtā taps jauna ēka, kurai plānoti pieci virszemes stāvi un pagrabstāvs, telpu platībai kopumā sasniedzot aptuveni 37 000 kvadrātmetru. Jaunajā ēkā tiek paredzēts Neatliekamās palīdzības centrs, Operāciju bloks ar 15 operāciju zālēm, Sievietes un bērna veselības klīnika, Intensīvās terapijas nodaļa, Neiroloģijas klīnika ar telpām Insulta vienībai, kā arī ķirurģijas profila nodaļas.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Veselam
Bērnu slimnīcai ziedoti 120 kilogrami svaigu gurķu un 100 litri medus
16 stundas
LE
LETA
Veselam
Aicina valsts amatpersonas palielināt zāļu kompensācijas apmērus
16 stundas
LE
LETA
Veselam
Tikai 78% pirmsskolu darbinieku nodrošināti ar dezinfekcijas līdzekļiem, vēl mazāk ar sejas maskām un cimdiem
16 stundas

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Viņķele izdod rīkojumu, nosakot prasības rīcībai ar Covid-19 inficēto personu mirstīgajām atliekām 3
7 stundas
LP
Linda Pužule
Pasaulē
“Mēs nebijām gatavi katastrofai.” Tautietes Lindas stāsts par straujo notikumu attīstību Spānijā
Speciālreportāža 11 stundas
LE
LETA
Veselam
Visstraujāk ar Covid-19 inficēto skaits turpina augt Rīgā 1
9 stundas
LE
LETA
Latvijā
Policija atklāj, kāds sods piemērots vīrietim par pensionāres nogrūšanu veikalā Ozolniekos
7 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
VIDEO. Traģiska avārija Juglā: bojā gājusi gājēja
9 stundas