Veselam
Ārstēšana

Stradiņos pirmo reizi nieres pārstādīšanā izmantota jauna tehnoloģija0

Ekrānuzņēmums

Aprīlī Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas Transplantācijas centrā pirmo reizi tika pielietota jauna, pasaulē atzīta tehnoloģija – “LifePort” nieru hipotermiskā perfūzijas sistēma, informēja Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīca Komunikācijas daļas vadītāja Janita Veinberga.

Donoriem ar paplašinātiem atlases kritērijiem, hipotermiskās perfūzijas sistēma samazina ne tikai atliktās transplantāta funkcijas attīstības risku, bet arī primāri nefunkcionējošo transplantātu daudzumu, uzlabojot transplantāta funkciju un dzīvildzi pirmajā gadā pēc transplantācijas.

Donora nieres perfūzijas un transportēšanas sistēma ir pārnēsājama un transportējama ierīce, kas paredzēta nieres transplantāta (donornieres) uzturēšanai aukstos un aseptiskos apstākļos, vienlaikus veicot tās perfūziju (apskalošanu). Tas dod iespēju maksimāli saglabāt nieres funkciju, neskatoties uz transportēšanas attālumu.

Ierīce transplantātu saglabā, nepārtraukti vai pulsatīvi, ievadot recirkulējošo atdzesēto konservācijas šķīdumu (1-10°C). Optimālai nieru transplantāta saglabāšanai ir būtiska nozīme, lai mazinātu risku novēlotai transplantētā orgāna darbības uzsākšanai jeb atliktai transplantāta funkcijai pēc transplantācijas.

Pēc nieres pārstādīšanas operācijas pacients, kura jaunā niere tika uzglabāta, izmantojot jauno tehnoloģiju, jūtas labi un nieres funkcija ir primāra.

Nieru hipotermiskā perfūzijas sistēma ir 2016. gada dāvinājums Latvijas Transplantācijas centram no Latvijas Orgānu transplantācijas fonda.

LA.lv
KB
Kristīna Blaua
Veselam
Kā izaudzināt ģēniju, nevis kaprīzu “niķu podu”. Psihologu ieteikumi
1 diena
VE
Veselam.lv
Veselam
Saulesbrilles vasarā: “must have” kā pieaugušajiem, tā bērniem
1 diena
VE
Veselam.lv
Veselam
“Vaivaros” notiks sporta spēles cilvēkiem ar kustību traucējumiem
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA/AFP
Pasaulē
Tramps asiem vārdiem izsakās par britu tankkuģa sagrābšanu
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Svētdien termometra stabiņš pakāpsies līdz +29 grādiem
1 stunda
LA
LA.LV
Sports
Krievijas hokeja zvaigzne Panarins skarbi par Krieviju un Putinu: Vladimir Vladimirovič, pārdod savas slidas
57 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Valsts policija meklē bezvēsts prombūtnē esošo Elizabeti Mileiko
3 minūtes
LE
LETA
Kultūra
Kur notiks XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki?
46 minūtes