Veselam
Ārstēšana

Stradiņos veikta jau trešā aknu transplantācijas operācija 0

Foto – Shutterstock.com

2. maijā, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcā veikta trešā aknu transplantācijas operācija Latvijā. Šogad tā ir otrā šāda valsts finansētā operācija.

Operācija tika veikta pateicoties visu Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas dienestu un struktūrvienību sadarbībai un operatīvai darbībai. Aknu transplantācijas operācijas sagatavošanas etapā, norisē un pēcoperācijas periodā piedalījās liela speciālistu komanda – gastroenterologi, ķirurgi, asinsvadu ķirurgs, transplantologi, anesteziologi, reanimatologi, hepatologi, radiologi, aprūpes dienesta darbinieki un operāciju māsas. Tāpat jāuzsver, ka operācija bija iespējama pateicoties Latvijas Transplantācijas koordinācijas dienesta operatīvai darbībai.

Transplantācijas procesa attīstība tika uzsākta sadarbojoties Latvijas Transplantācijas centram, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcai un kolēģiem no Kauņas Universitātes slimnīcas, bet pēdējā operācija jau tika veikta bez Kauņas kolēģu līdzdalības.

Operācija noritēja veiksmīgi, pacients pirmās pēcoperācijas dienas pavadīja intensīvās terapijas nodaļā. Tālākajam ārstēšanās procesam, pacients ir pārvests uz klīnisko nodaļu un viņa pašsajūta ir laba.

Jāatgādina, ka 2016. gadā mūsu slimnīcas Aknu transplantācijas vienība, slimnīcas galvenā ārsta vietnieka ķirurģijas jautājumos Jāņa Vilmaņa vadībā, saņēma Zariņa stipendiju 20 000 ASV dolāru vērtībā, kura tika izmantota transplantoloģijas komandas apmācībām un izglītošanai Eiropas Transplantācijas centros.

Par Zariņu medicīnas studiju stipendijām un mecenātu Normanu Naitu

Stipendijas Latvijas ārstiem tiek piešķirtas kopš 1992. gada. Idejas ierosinātājs bija mecenāts Normans Naits, kurš ziedoja Latvijas Medicīnas Fondam ar mērķi atzīmēt un novērtēt latviešu ārstu no ASV – brāļu Bertrama Zariņa (Hārvarda Universitātes ortopēdijas profesors) un Kristapa Zariņa (Stenforda Universitātes ķirurģijas profesors) ieguldījumu Latvijas medicīnas attīstībā.

LA.lv
RO
Regīna Olševska
Veselam
Pēc iespējas vairāk kustēties! Pārliecināta 101 gadu vecā Alise Lauva
1 diena
RO
Regīna Olševska
Veselam
Neķeries pie darba saīgušu prātu. 104 gadus vecās Lidijas Katrīnas Sīmanes atziņas
2 dienas
RO
Regīna Olševska
Veselam
126 cilvēki šogad svin simto dzimšanas dienu. Kārļa Dumbrāja gara mūža noslēpumi
3 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Latvijā
Dāvana Latvijai – 1000 kilometri. Māris Baltais sāka skriet, aizejot pensijā 1
8 stundas
"V
"Mājas Viesis"
Latvijā
Imants Lancmanis: Guvis piepildījumu karjerā un ģimenē, cilvēks var sākt domāt par valsti 2
10 stundas
IP
Ilze Pētersone
Latvijā
Latvijas vēsture pirms valsts dibināšanas 18 jautājumi un atbildes
1 diena
LE
LETA
Latvijā
Politiķi faktiski vienojušies par Saeimas komisiju vadību
6 stundas
AT
Andris Tiļļa
Latvijā
Ģimenē klusēšana nav zelts! Atziņas no pāriem, kas gredzenus mijuši 18. novembrī
10 stundas