Veselam
Ārstēšana

“Strijas ir mans lepnums!” Drosmīgas māmiņas parāda pasaulei augumu pēc dzemdībām0

Foto: brightside.me/instagram

Strijas, nokarena āda un liekie kilogrami – ir tikai dažas no pazīstamākajām pazīmēm, ar ko māmiņas pēc dzemdībām saskaras. Piedāvājam novērtēt sieviešu drosmi dalīties sociālajos tīklos ar savu ķermeni un parādīt to visai pasaulei, raksta brightside.me.

Nekas nevar atspēkot prieku un laimi, dzemdējot bērniņu, bet ikvienai sievietei pēc tam ir svarīgi būt veselai un pareizi atgūt iepriekšējo formu, nostiprinot vēdera muskulatūru. Kādai tas var būt grūtāk, citai vieglāk.

Diastāze, ko latīniski sauc par Diastasis recti, nozīmē to, ka starp labo un kreiso taisno vēdera muskuli paplatinājusies atstarpe.

To bieži novēro grūtniecēm, jo topošajam mazulim augot mammas vēderā vajag arvien vairāk vietas. Līdz ar to taisnie vēdera muskuļi atbīdās un starp tiem esošie saistaudi – tā sauktā baltā līnija – iestiepjas.

Foto: brightside.me/instagram

Diastāzes gadījumā vēdera priekšpusē veidojas krokas, taču tā nav tikai estētiska problēma: vēdera orgānus vietā notur vairs tikai plāna saistaudu josla. Retos gadījumos rodas orgānu trūce, biežāk sāp mugura, ir grūti kustēties un pat elpot, jo trūkst pareiza muskuļu balsta.

Drosmīgas sievietes parāda ķermeni pēc dzemdībām

Ja ir diastāze, arī nākamās dzemdības var noritēt sarežģītāk, bet dažkārt muskuļu atvirzījums ir aizcietējuma vai urīna noplūdes cēlonis.

Saistītie raksti

Lielākoties pēc dzemdībām taisnie vēdera muskuļi atgriežas agrākajā stāvoklī, tomēr ne vienmēr. Situāciju vēl pasliktina vēdera sasprindzināšana, piemēram, cilājot smagumus (šajā gadījumā ir runa arī par bērnu cilāšanu vai personīgā liekā svara nešanu), tāpat aizcietējumu gadījumā vai dzemdībās.

Arī nepareiza apsēšanās vai atgulšanās jau tā vājos saistaudus starp taisnajiem vēdera muskuļiem izstaipa vēl vairāk. Kādus vingrojumus veikt, lai pareizi atgūtu vēdera muskulatūras novietojumu, lasi rakstā “Vēders pēc dzemdībām – iespējama diastāze. Kā ar to sadzīvot?”.

LA.lv
IA
Ieva Apiņa
Veselam
Kā cīnīties ar nepatīkamu aromātu no plaukstām?
5 stundas
IA
Ieva Apiņa
Veselam
Jaudīgā sārtā oga dzērvene! Tereško par to, kā tā nomāc sēnītes, mikrobus un vīrusus
5 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Latvijā nodrošinās pilnu biomateriālu attīstības ciklu. Būs pieejamāki mūsdienīgi medicīnas pakalpojumi
21 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Laukos
No grāmatām un preses līdz zivīm un olām. Kam samazināt PVN? 1
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
Aptaujā noskaidrots, cik daudz iedzīvotāju nav ņēmuši kredītus
32 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
“Moneyval” uzlabojusi Latvijas novērtējumu
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Šorīt Krāslavas novadā līdz nāvei sabraukta pusaudze 1
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
ASV plāno paplašināt ieceļošanas aizlieguma sarakstu
2 stundas