Veselam
Ārstēšana

VIDEO. Atcelts ārkārtas stāvoklis Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcā: atkal uzņems pacientus2


VSIA “Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca” jaunais korpuss
VSIA “Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca” jaunais korpuss
Foto – LETA

Ziņa papildināta pl. 22.20.

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcā (PSKUS) šovakar ir atcelts ārkārtas stāvoklis, un no plkst. 22.00 slimnīca sāk darboties normālā režīmā, tā portālam “La.lv” atzina PSKUS Sabiedrisko attiecību speciāliste Alise Podniece.

“Veikta drošības pārbaude un Valsts policijas un Stradiņa slimnīcas operatīvās vadības grupas lēmusi par ārkārtas stāvokļa atcelšanu. No plkst. 22.00 slimnīca darbojas normālā režīmā – pacientus uzņemt atsāks Neatliekamās medicīnas centrs. Rīt, 1. augustā, ierastā kārtībā pacientus uzņems arī slimnīcas ambulatorā sadaļa. Ierobežota vienīgi plānveida pacientu uzņemšana,” sacīja Podniece.

Jau ziņots, ka šodien pusdienlaikā tehnisku iemeslu dēļ PSKUS pārtrauca pacientu uzņemšanu, informēja ārstniecības iestādē.

Slimnīcā uzsver, ka situācija tiek kontrolēta.

Kā liecina ieraksts slimnīcas sociālajā tīklā “Facebook”, plkst. 13.44 saņemti anonīmi spridzināšanas draudi, līdz ar to nekavējoties uzsākta sadarbība ar Valsts policiju, VUGD, NMPD un citām ārstniecības iestādēm. Slimnīcā izsludināts ārkārtas stāvoklis, uzsākta pacientu evakuācija, apturētas plānveida operācijas, kā arī apturēta pacientu uzņemšana un apmeklēšana.

Smagā stāvoklī esošie pacienti tiek pārvietoti uz citām ārstniecības iestādēm, savukārt tie, kuru veselības stāvoklis atļauj, nekavējoties tiek izrakstīti ar rekomendācijām ārstēšanai mājās.

Situācija tiek kontrolēta – Valsts policija, zemessardze un sapieri uzsākuši darbu pie draudu novēršanas.

Soctīklā “Facebook” aculiecinieks Kaspars ievietojis savu video no PSKUS, kur notiek pacientu evakuācija.

Vīrietis pauž arī savu personīgo stāstu, jo šobrīd tur ārstējas viņa radinieks, kuru vakar atveduši smagā stāvoklī uz šo slimnīcu.

Kaspars norāda, ka valda “haoss”, jo neesot tāda kā “štāba”, kur iet un jautāt informāciju. “Mēs nezinām, uz kurieni šos cilvēkus – pacientus – ved, kas atbild par šīm lietām? Ja tas ir jociņš, tad jokdarim tas ir izdevies, jo visās malās skraida cilvēki un uz gultām guļ netransportējami pacienti… Labi, ka arā nav ziema, negāž lietus…Lai gan šodien arī ir vēss ārā. Teritorijā var ieiet, bet nelaiž nodaļās. Man nav zināma neviena persona, kas var pateikt, uz kurieni tiks evakuēts mans radinieks?! Vissmagākos pacientus evakuēšot pēdējos. Mans sievasstēvs atrodas nodaļā, kur guļ ļoti smagi slimi pacienti…” stāsta Kaspars. “Nav viegli skatīties uz šiem vecajiem, slimajiem cilvēkiem,” knapi valdot asaras stāsta aculiecinieks Kaspars. Viņš uzskata, ka PSKUS nav gatava šādai evakuācijai.

Skaties Kaspara video šeit:

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.