Veselam
Bērni

9. un 10. septembrī notiks dažādi Tēva dienas pasākumi 0

Mammamuntetiem.lv publicitātes foto

Jau ikgadēji septembra otrajā svētdienā tiek svinēta Tēvu diena. Šogad Latvijā būs virkne pasākumu par godu tētiem.

Ielūdzam uz Tēva dienas festivālu!

Jau piekto gadu pēc kārtas šogad 9. septembrī, Rīgā notiks Tēva dienai veltīts festivāls, kas plkst. 12.00 sāksies ar svinīgu gājienu no Brīvības pieminekļa un turpināsies kā ģimeniski svētki visas dienas garumā Vērmanes dārzā. Pasākums apmeklējams bez maksas un to organizē Latvijas vecāku organizācija Mammamuntetiem.lv.

Tēva dienu Latvijā kā oficiālus svētkus atzīmē septembra otrajā svētdienā, savukārt Tēva dienas festivālā sestdien atpūsties un kopā pavadīt laiku gaidītas ģimenes no visas Latvijas, un neatkarīgi no tā, kāds ir ģimenes bērnu vecums. Jo pasākuma aktivitātes mērķtiecīgi veidotas tā, lai patiktu gan pašiem mazākajiem – būs īpašas radošās darbnīcas pat tiem, kam vēl nav gads! -, gan arī lielākajiem ģimenes bērniem, kas kopā ar tēti varēs piedalīties, piemēram, orientēšanās sacensībās, komandas spēlē ar lāzerieročiem, pārbaudīt savus spēkus klinšu kāpšanā, vai izmēģināt, kāda ir sajūta, ja apgāžas auto un tu esi piesprādzējies ar drošības jostu. Bērniem noteikti patiks arī iespēja piedalīties Lielajā loterijā, kur visas lozes pilnas (!), un galvenajās balvās Lego konstruktori. Festivāla ietvaros varēs arī noskatīties Latvijas Leļļu teātra izrādi “Bruņinieks, kuram sāpēja zobi”.

Jau par tradīciju daudzām ģimenēm kļuvis Tēva dienas festivālu apmeklēt kopā ar vecvecākiem – viņiem jo īpaši patiks svētkiem veltītais koncerts, kurā uzstāsies postfolkloras grupa Iļģi, Latvijas Zemessardzes orķestris, perkusiju un ritma meistars Nils Īle ar ģimeni, Andžeja Grauda bungu skolas audzēkņi, kā arī citi mākslinieki.

Tēva dienas festivāla mērķis ir veicināt tēta un bērna brīvā laika pavadīšanu kopā, un festivāls ir lielisks veids, kā to darīt saturīgi.

ES māja Tēva dienā aicina izzināt ES

Tēva dienas festivālā, kas sestdien, 9.septembrī, no plkst.12 līdz 16 notiks Rīgā, Vērmanes dārzā, Eiropas Savienības (ES) māja aicina lielus un mazus apmeklētājus izzināt ES.

Kā liecina ES mājas mājaslapā ievietotā informācija, apmeklētāji pasākumā tiek aicināti salikt Eiropas puzli, uzzināt par radošajām darbnīcām bērniem un citiem vērtīgiem pasākumiem, kas drīzumā notiks ES mājā. Tāpat bērni tiek aicināti krāsot, zīmēt un pildīt aizraujošus uzdevumus par ES dalībvalstīm, savukārt pieaugušie – atminēt rēbusu.

Tāpat apmeklētāji tiek aicināti ES mājas pārstāvjiem jautāt, kā labāk izmantot ES sniegtās iespējas – par mobilitāti, brīvprātīgo darbu, studijām, prakses iespējām, darbu ES institūcijās un jebkuriem citiem interesējošiem jautājumiem par ES.

Tēva dienu Latvijā oficiāli atzīmē kopš 2009.gada, tā svinama septembra otrajā svētdienā. Nodibinājuma “Fonds mammām un tētiem” organizētais Tēva dienas festivāls kā plaši, ģimeniski svētki Rīgā notiks jau piekto gadu pēc kārtas. Pasākuma organizatoru mērķis ir sekmēt tēva un bērna brīvā laika pavadīšanu kopā, kā arī sabiedrībā aktualizēt tematu par tēva nozīmi bērna dzīvē.

Kā vēstīts, tradicionāli svētki sāksies ar ģimeņu gājienu no Brīvības pieminekļa un turpināsies Vērmanes dārzā visas dienas garumā.
Pasākuma programmā plānotas izglītojošas, izklaidējošas un sportiskas aktivitātes, kā arī plaša koncertprogramma, kurā piedalīsies postfolkloras grupa “Iļģi”, Latvijas Zemessardzes orķestris, Andžeja Grauda bungu skola, Nils Īle ar perkusiju priekšnesumu un Rīgas “Pop&Rock” studijas audzēkņi. Pasākuma noslēgumā notiks Latvijas Leļļu teātra izrāde.

Tēva dienā ar “Pīļu skrējienu” vāks līdzekļus vīriešu bezmaksas veselības pārbaudēm reģionos

10. septembrī, atzīmējot Tēva dienu, Rīgas kanālā starp Nacionālās Operas tiltiņu un Brīvības pieminekli jau piekto gadu peldēs simtiem dzeltenu rotaļu pīlīšu, norisinoties ikgadējai labdarības akcijai “Pīļu skrējiens 2017”, kas veltīta vīriešu veselības atbalstam. Tās laikā saziedotie līdzekļi tiks izmantoti, lai nodrošinātu bezmaksas urologa konsultācijas un veselības pārbaudes vīriešiem reģionos, kur šo speciālistu trūkst.

“Pīļu skrējienu” organizē vīriešu organizācijas “Round Table” Latvijas klubs sadarbībā ar Rīgas Austrumu klīnisko universitātes slimnīcu un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Atbalsta fondu. Akcijas mērķis ir veicināt sabiedrības informētību par vīriešu veselības problēmām un to savlaicīgu atklāšanu. Arī šogad pasākumu ar savu klātbūtni pagodinās tā ikgadējais atbalstītājs un patrons – aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis.

“Restorānā 3” atklās Tēva dienai veltītu foto sienu

“Restorānā 3” skatāma Tēva dienai veltītu foto sienu “100 tēti Latvijai. Gaišas domas un stiprinoši vārdi no tēta tētim”.

 

Kuldīgas muzejā svinēs Tēva dienu

10.septembrī Kuldīgas novada muzejā svinēs Tēva dienu.

Šajā dienā tēti kopā ar savām ģimenēm Kuldīgas novada muzeju varēs apmeklēt bez maksas. Būs iespēja ne tikai apskatīt muzeja pamatekspozīcijas un izstādes, bet arī radošajā darbnīcā pagatavot kādu pārsteigumu tētiem. Pēc pastaigas un radošajām aktivitātēm muzeja apmeklētājiem būs iespēja baudīt skatu uz Kuldīgu no muzeja balkona.

Muzejā apskatāmas ekspozīcija “Turīga kuldīdznieka dzīvoklis 20.gadsimta sākumā” un vēstures ekspozīcija “Kuldīga pirms mums”, kā arī arheoloģijas izstāde “Atrasts” un Agneses Lipingas gleznu izstāde “Baudas inovācija”.

 

Izmantota informācija no ziņu aģentūras LETA.

LA.lv
36,6 °C
Veselam
Kā sagatavoties medicīniskajām analīzēm
12 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Kuri ir pieprasītākie bērnu ārsti reģionos. Aicina atbalstīt bezmaksas vizītes
1 diena
DE
DELFI
Veselam
Pazīmes, kas liecina – tevi uzaudzināja īstens narciss
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA/LA.lv
Latvijā
Ulme ticis pie kārotās 8247 eiro kompensācijas pēc divu mēnešu darba Saeimā 1
1 stunda
LE
LETA/LA.lv
Latvijā
FOTO, VIDEO. Iemirdzas tradicionālais gaismas festivāls “Staro Rīga”!
1 stunda
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Latvijas neatkarības garants esam tikai mēs paši 2
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Avārijā uz Ventspils šosejas gājis bojā autovadītājs
3 stundas
LE
LETA
Sports
Kitijai Laksai līdzīga trauma kā Porziņģim – sezona noslēgusies
1 stunda