Veselam
Dzīvesveids

Tikšanās ar Danilānu, Poišu, Zaļkalnu u.c., čellu trio uzstāšanās. Jau ceturtdien bezmaksas festivāls senioriem! 0

Foto: Artūrs Martinovs

Lai iedvesmotu dzīvot skaisti, aktīvi un priekpilni neatkarīgi no vecuma, ceturtdien, 15. jūnijā, Esplanādes parkā Rīgā no plkst. 11.00 līdz 15.00 otro gadu pēc kārtas notiks īpaši vecākajai paaudzei veltīts izglītojošs un izklaidējošs festivāls “Zelta ritmi”. Programmā gaidāms svētku koncerts, iedvesmas lekcijas, sportiskas meistarklases, mākslas plenērs, radošo senioru “Zelta tirgus” un citas aktivitātes. Ieeja pasākumā ir bez maksas.

“Tik daudz patiesu smaidu un iedvesmas var saņemt reti kurā pasākumā, tāpēc festivālā “Zelta ritmi” laipni aicināts iegriezties ikviens interesents – neatkarīgi no vecuma. Lieliska iespēja apmeklētājiem un vienlaikus atbalsts radošajiem senioriem būs iepirkšanās “Zelta tirgū”. Seniori tirgosies ar saviem darinājumiem, sākot no adītām zeķēm un pītiem groziem līdz pat ādas izstrādājumiem,” stāsta Latvijas vecāku organizācijas “Mammamuntetiem.lv” vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa. Senioru festivālu “Zelta ritmi” organizē “Mammamuntetiem.lv” sadarbībā ar higiēnas preču zīmolu “TENA” un aptieku tīklu “Latvijas aptieka”.

Koncerts

11.00–12.30 atklāšanas koncerts.

Uzstājas čellu trio “Melo-M”, grupa “Radio Orchestra”, senioru deju kolektīvs “Sendancis”, līnijdeju grupa “Varavīksne”. Pasākumu vada Ēriks Loks.

Radošo senioru “Zelta tirgus”
Atbalsti radošos seniorus, iepērkoties “Zelta tirgū”! Iespēja iegādāties senioru darinājumus – pinumus no klūgām, ādas izstrādājumus, filcējumus, adījumus, diegotas šalles, gleznojumus u.c. Uzzināsi arī par Jāņu vainagu pīšanas spēku un latvju zīmju izmantojumu, nozīmi.

Iedvesmas lekcijas

12.00–13.00 iedvesmas lekcija “Spārnoti vārdi saulainām vecumdienām”. Vada profesors, gerontologs un “Zelta ritmu” vēstnesis Jānis Zaļkalns.
12.30–13.30 iedvesmas lekcija “Kā emocionāli pieņemt sava ķermeņa novecošanu”. Vada psihoterapeite, “Zelta ritmu” vēstnese Aina Poiša (lekcija norisinās sportisko meistarklašu teltī).
13.00–13.30 iedvesmas lekcija “Seniors stresa vidē”. Vada “Latvijas aptiekas” farmaceite, Dr. pharm. Jana Namniece.
13.30–15.00 iedvesmas lekcija “Senioriem piemērots uzturs”. Vada profesors, gastroenterologs un “Zelta ritmu” vēstnesis Anatolijs Danilāns.

Mākslas plenērs

Ikviens seniors – arī bez priekšzināšanām! – aicināts zīmēt un gleznot sarža mākslinieka Bruno Baha vadībā. Keramiķis Leontīns Cīrulis iepazīstinās ar podniecības pamatiem. Iesaistīties varēs ikviens.

Sportiskās meistarklases

12.00–12.30 konsultācijas pie sertificētas fizioterapeites Diānas Ņikitinas.
13.30–14.10 vingrošanas nodarbība pie sertificētas fizioterapeites Diānas Ņikitinas.
14.00–15.00 nūjošanas pamatu un tehnikas apgūšana nūjošanas gides Maritas Ozoliņas vadībā.
14.20–15.00 konsultācijas pie sertificētas fizioterapeites Diānas Ņikitinas.

Atpūtas zona

Piesēst, nodegustēt maiznīcas “Flora” jaunos pilngraudu auzu pārslu spēka cepumus “Champion”, nosūtīt bezmaksas pastkartes draugiem un radiem sadarbībā ar Latvijas Pastu, uzspēlēt galda spēles vai vienkārši atpūsties un iepazīties ar citiem senioriem būs iespēja atpūtas zonā. Te varēs arī nofotografēties ar draugiem, uzreiz saņemot sava foto izdruku – bez maksas!

Pārbaudi savu veselību!

“Veselības centrs 4” senioriem piedāvās bezmaksas konsultācijas par kāju vēnu jautājumiem, dzimumzīmju skrīningu un asinsspiediena mērīšanu. Savukārt konsultācijas par vitamīniem nodrošinās “Möller’s”. Aptieku tīkla “Latvijas aptieka” teltī cilvēki aicināti iesaistīties aktivitātē “Atrodi savu farmaceitu”.

 

Plašāka informācija par gaidāmo īpaši senioriem paredzēto festivālu “Zelta ritmi” pieejama: www.zeltaritmi.lv.

LA.lv
RO
Regīna Olševska
Veselam
Pēc iespējas vairāk kustēties! Pārliecināta 101 gadu vecā Alise Lauva
1 diena
RO
Regīna Olševska
Veselam
Neķeries pie darba saīgušu prātu. 104 gadus vecās Lidijas Katrīnas Sīmanes atziņas
2 dienas
RO
Regīna Olševska
Veselam
126 cilvēki šogad svin simto dzimšanas dienu. Kārļa Dumbrāja gara mūža noslēpumi
3 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Latvijā
Dāvana Latvijai – 1000 kilometri. Māris Baltais sāka skriet, aizejot pensijā 1
5 stundas
"V
"Mājas Viesis"
Latvijā
Imants Lancmanis: Guvis piepildījumu karjerā un ģimenē, cilvēks var sākt domāt par valsti 2
7 stundas
IP
Ilze Pētersone
Latvijā
Latvijas vēsture pirms valsts dibināšanas 18 jautājumi un atbildes
1 diena
LE
LETA
Latvijā
Politiķi faktiski vienojušies par Saeimas komisiju vadību
3 stundas
AT
Andris Tiļļa
Latvijā
Ģimenē klusēšana nav zelts! Atziņas no pāriem, kas gredzenus mijuši 18. novembrī
6 stundas