Veselam
Bērni

Tirgotāji: Alkohola un tabakas ierobežojumi dziesmu svētkos motivēs meklēt nelegālu preci0

Foto: Timurs Subhankulovs/Latvijas Avīze

Alkohola un tabakas tirgošanas aizliegšana XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku laikā motivēs sabiedrību meklēt iespējas preci iegūt nelegāli, aģentūrai LETA pauda Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidents Henriks Danusēvičs.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka šāds rosinājums varētu nest četru miljonu eiro zaudējumus valsts budžetā.

Danusēvičs norādīja, ka veselības nozares ekspertu ierosinājums aizliegt alkohola un tabakas tirdzniecību Rīgā un Pierīgā Skolēnu Dziesmu svētku laikā nav saprotams no dažādiem aspektiem. “Piemēram, kāpēc tieši Skolēnu Dziesmu svētkos jaunieši saistīti ar masveida nodzeršanos?” jautāja Danusevičs.

“Pie mums ir likums, kas nosaka alkohola un tabakas tirgošanas ierobežošanas, kā arī no pērnā gada novembra Valsts policija sadarbībā ar tirgotājiem veic papildu kontroles apmeklējumus, lai stiprinātu ierobežojumus alkohola un tabakas tirdzniecībai nepilngadīgajiem,” uzsvēra asociācijas prezidents.

Viņš piebilda, ka rosinājums varētu izsaukt pretēju reakciju, “kā tas reiz notika ASV, ieviešot “sauso likumu””.

“Mēs vienmēr esam atbalstījuši un turpināsim atbalstīt, ka Dziesmu svētku teritorijā netiek tirgots alkohols, taču nav konkrētības, kāpēc sabiedrībai ir jāatsakās no legāla produkta,” atzina asociācijas prezidents.

Vienlaikus Danusēvičs norādīja – ja gadījumā šāds aizliegums tiks atbalstīts, tirgotāji to neapstrīdēs.

Foto: Timurs Subhankulovs/Latvijas Avīze

LETA jau ziņoja, ka vairāki veselības aprūpes eksperti, tostarp ārsti un universitāšu medicīnas atzaru pārstāvji pieprasa, lai XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku laikā Rīgā un tai piegulošajās pašvaldībās tiktu noteikts tabakas un nikotīna, tajā skaitā, jaunieviesto izstrādājumu un alkohola mazumtirdzniecības aizliegums, bet alkohola tirdzniecība izlejamā veidā kafejnīcās un restorānos tiktu ierobežota no plkst.16 līdz plkst.23.

Vēstulē klāstīts, ka līdzīgi aizliegumi pasaulē ir regulāri – olimpisko spēļu laikā, nozīmīgu sporta un kultūras pasākumu laikā daudzās pasaules valstīs aizver spēļu zāles un alkohola veikalus.

Vēstulē arī figurē priekšlikums svētku laikā aizliegt jebkāda veida smēķēšanu vai alkohola lietošanu pasākumu norises vietās, tostarp Mežaparka teritorijā, plašā teritorijā ap Mežaparku un Daugavas stadionu, kā arī Lucavsalā svētku noslēguma pasākumā.

Saistītie raksti

Līdztekus, nolūkā paaugstināt drošību Rīga pilsētas ielās, autori aicina atbilstošās institūcijas samazināt maksimālo braukšanas ātruma šajā laika periodā līdz 40 kilometriem stundā.

Vēstules autoru vidū ir vairāki universitāšu un lielāko slimnīcu pārstāvji. To parakstījis arī BKUS valdes priekšsēdētājs Valts Ābols, žurnālu “Latvijas Ārsts” un “World Medical Journal” galvenais redaktors Pēteris Apinis, pediatre, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) profesore un Sabiedrības veselības institūta Zinātniskās padomes priekšsēdētāja Anita Villeruša, pediatre, RSU profesore un BKUS klīnikas vadītājas vietniece Jana Pavāre, bērnu ķirurgs, RSU profesors un Slimību profilakses un kontroles centra direktora vietnieks Dzintars Mozgis, pediatre, RSU Pediatrijas katedras vadītāja un BKUS Bērnu slimību klīnikas vadītāja Dace Gardovska, kā arī citi Latvijas ārsti un medicīnas augstskolu pārstāvji.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Veselam
Ģimenes ārsti varēs nozīmēt pacientus ar respiratoru saslimšanu simptomiem valsts apmaksātām Covid-19 analīzēm
14 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Papilomas vīrusa infekciju nevar izārstēt, bet no tās var pasargāties
14 stundas
LE
LETA
Veselam
Pēc Covid-19 konstatēšanas diviem darbiniekiem Liepājas SEZ pārvalde strādās attālinātā darba režīmā
15 stundas

Lasītākie

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Skolas paliks slēgtas. Kā pagāja pirmā attālināto mācību nedēļa?
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
Skolēnus no trūcīgajām ģimenēm nodrošinās ar pusdienām 1
7 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Repatriantu bezatbildībai robežu nav: pašizolācijas vietā sarīko jautru ballīti 4
3 stundas
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
“Vai man jāiet uz banku izņemt savi ietaupījumi?” Pirmajā mirklī prātā nāk atbilde, ka ne
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
Rīt stāsies spēkā stingrākās sociālās distancēšanās prasības 3
11 stundas