Veselam
Bērni

Top Dvēseļu dārzs Zvaigžņu bērnu piemiņai. Arī tu vari palīdzēt0

Foto – Andris Eglītis

“Katru gadu 3200 bērniņu augšana mammas vēderā apstājas no vecākiem neatkarīgu iemeslu dēļ – izirst katra septītā grūtniecība.

Šī smagā zaudējuma brīdī sāpes liek sajusties ļoti, ļoti vientuļi – pa galvu maļas jautājums: “Kāpēc tas notiek tieši un tikai ar mani?”. Taču tas nenotiek “tikai ar mani”. Izirst katra septītā grūtniecība. Bērna zaudējums nav tikai traģisks notikums vien. Tas kļūst par neaprakstāmu izdzīvošanas ceļu. 

Zaudējuma sāpes ir gan tiem vecākiem, kuru mazais bija rīsa graudiņa lielumā, gan tiem, kuru bērniņš piedzimst nedzīvs vai mirst uzreiz pēc dzemdībām. 

Ja vecākiem nav iespējas atvadīties no sava Zvaigžņu bērna, viņu sēras un dziedināšana norit ilgāk un grūtāk. 

Tāpēc mēs, Zvaigžņu bērnu vecāki, brāļi, māsas, radi un draugi esam radījuši Dvēseļu dārza projektu Torņakalnā. Tā būs vieta, kur atvadīties un atminēties gaidītos, bet nepiedzimušos un mirušos bērniņus”, vēsta ieraksts portālā ziedot.lv.

Dvēseļu dārzs iecerēts kā augstvērtīgs vides mākslas objekts 6 metru diametrā, kura viena mala nosēta ar dažāda augstuma tērauda caurulītēm, kuru galos iestrādāti un izgaismoti slīpēti kristāli, atgādinot pieneņu pūkas, kas, palaistas gaisā, pārvēršas par zvaigžņu jumu. No vides objekta centra – vietas, kurā vecāki, ja vēlēsies, varēs izkaisīt sava Zaigžņu bērna pelnus, pretī debesīm allaž stiepsies gaismas stars.

Dvēseļu dārza kompozīcijā ir paredzēti kāpņveida soli, kuri simbolizē ceļu pāri ciešanu kalnam, kura virsotnē pamazām ataust apziņa – mana Zvaigžņu bērna dzīvei ir nozīme un šī nozīme laikam ejot nevis mazinās, bet kļūst skaidrāka, lielāka, dziļāka. Pēdas kļūst arvien saskatāmākas.

Dvēseļu dārzs būs vieta, kur izsāpēt kopā.

Dārza veidotāji aicina atbalstīt Dvēseļu dārza izveidi!

2017.gadā Dvēseļu dārza izveidei jau saziedoti 2623 eiro, kuri tiks izmantoti projekta īstenošanā.

Tagad nepieciešamā summa ir 89 tūkstoši.

Vairāk par projektu var uzzināt šeit.

LA.lv