Veselam
Ārstēšana

Tukumā un Rīgā notiks bezmaksas lekcijas par mūsdienīgu zobu implantoloģiju 0

Foto-Shutterstock.com

Zobu implantu Straumann pārstāvji sadarbībā ar Latvijas zobārstiem organizē bezmaksas lekciju ciklu par mūsdienīgas zobu implantoloģijas tēmām. Lekciju cikls sākās šī gada aprīlī un nākamie pasākumi norisināsies 16.maijā 18:00 Tukumā (Šēseles ielā 3, bibliotēkas 3.stāva konferenču telpā) un 24.maijā 18:00 Rīgā (Mazā Krasta ielā 83, SIA MED GRUPE 3.stāva semināru telpā). Šoreiz lektori – zobārsts, mutes un sejas žokļu ķirurgs Juris Altroks un Šveices kompānijas Straumann pārstāve Latvijā Gundega Bērziņa.

Pasākuma apmeklētāji uzzinās par mūsdienīgiem ārstēšanas variantiem dažādās klīniskās situācijās: ja trūkst viens zobs, vairāki, vai ja vispār vairs nav zobu, un varēs pārliecināties, ka veselīgs un skaists smaids ir pieejams ikvienam.

Pieteikšanās pa tālruni 29406816 vai e-pastu: [email protected]
Ieeja: bez maksas.

Uztraucies par zobu implantāciju? Izjauta zobārstu un kliedē bažas!

Vēlies atgūt glītu smaidu, taču baiļu dēļ aizvien atliec zobārsta apmeklējumu? Izrādās, tā ir globāla problēma, izplatīta gan ASV, gan Eiropā, gan arī Latvijā. Taču tai ir risinājums un pavisam vienkāršs – runā ar zobārstu un saņem atbildes uz saviem jautājumiem, līdz viss būs pilnīgi skaidrs.

Zinātniskie pētījumi ir apliecinājuši, ka cilvēki atliek zobārsta apmeklējumu, jo izjūt nemieru un bailes. Bailes no sāpēm, adatām, medicīniskiem instrumentiem, kuras var radīt gan iepriekšējā nepatīkamā pieredze, gan arī vienkārši informācijas trūkums par to, kas īsti notiek zobārsta kabinetā.

Amerikas Periodontologu biedrība ir izpētījusi, ka 70% pacientu ir apmierināti vai ļoti apmierināti ar implantācijas gaitu un nepieciešamības gadījumā šo procedūru atkārtotu, savukārt diskomfortu izjūt tikai neliela daļa pacientu.

Zobārsts, mutes un sejas žokļu ķirurgs Juris Altroks stāsta par to, kas ir jānoskaidro cilvēkam, kurš ir pārvarējis šaubas un beidzot ieradies klīnikā, lai savestu kārtībā savu mutes dobumu. “Nav svarīgi, kā bailes radušās, ir jāatrod veids, kā tās mazināt un aizmirst.”

Kas ir jānoskaidro pirmajā vizītē pie zobārsta?

Pirmā vizīte ir ļoti svarīga, jo no tās ir atkarīga turpmākā sadarbība un ārstēšanas rezultāts. „Jums ir jāpalīdz ārstam saprast, ko sagaidāt no ārstēšanas. Ir jāpārliecinās, vai jūsu vēlmes sakrīt ar ārsta redzējumu un risinājumu. Ir svarīgi, lai zobārsts pacientu sadzirdētu, saprastu un sniegtu izsmeļošu un saprotamu informāciju par iespējamajiem risinājumiem. Ir nopietni jāapspriež ārsta piedāvātais risinājums, plānotais ārstēšanas laiks un izmaksas,” saka Dr.Altroks.

Ja pacients nesaņem atbildi uz galveno jautājumu – kā atrisināt viņa problēmu – tad bailes un šaubas var kļūt vēl lielākas, var zust vēlme meklēt problēmas risinājumu. “Un nevajag aizmirst: ja ir problēma, ir arī tās risinājums. Inovatīvas tehnoloģijas un modernas ārstniecības metodes ļauj atrisināt arī tādas mutes dobuma problēmas, kas vēl pirms kāda laika šķita neārstējamas.”

Kā tiek veidots ārstēšanas plāns?

Ārstēšanas ceļš mēdz būt garš, tādēļ vispirms ir jāsagatavo detalizēts ārstēšanas plāns. Tam seko mutes dobuma sakopšana pirms gaidāmās procedūras – atkarībā no pacienta veselības stāvokļa tā var būt infekciju likvidēšana, kāda zoba izraušana, parodontozes ārstēšana, kaula pieaudzēšana u.c. Nākamais solis ir implantācija un pēc tam – profilakse un aprūpe.

Kas jāzina par implantācijas izmaksām?

Turcijā 2014.gadā tika veikts pētījums, kur noskaidrojās, ka visbiežāk cilvēki informāciju par zobu implantiem uzzina no zobārstiem (37% aptaujāto), kā arī no draugiem vai paziņām (25,4%). Visvairāk, protams, būtu jārespektē ārstu viedoklis un sniegtā informācija, jo draugu viedoklis var būt subjektīvs. Tas balstās uz sajūtām, emocijām. Tajā pat aptaujā noskaidrots, ka cilvēki par lielāko implantu trūkumu uzskata lielo cenu (60,3% aptaujāto), bet par lielāko priekšrocību – līdzību ar dabīgajiem zobiem (48,6%).

“Ir svarīgi zināt, ka zobu implantācija ir ilgtermiņā finansiāli izdevīgāka par citiem zobu atjaunošanas veidiem. Tilts viena trūkstoša zoba atjaunošanai izmaksā aptuveni 700 – 800 eiro, taču tas pēc 7 – 10 gadiem būs jāmaina. Platīte, kas atjauno visu zobu rindu, izmaksā apmēram 500 – 600 eiro, taču tā rada lielu diskomfortu. Implants ar kroni viena zoba atjaunošanai izmaksā, sākot no 1200 eiro, un tas var kalpot ļoti ilgi,” uzsver Dr.Altroks.

Mēs jūtamies mierīgāk, ja esam labi informēti, tādēļ nav jākautrējas uzdot savam ārstam jautājumus par atsāpināšanu, implantāciju, implanta sadzīšanas laiku, protezēšanu u.c. Dzirdot no zobārsta to, ka, sāpes procedūras laikā nebūs jūtamas, jūsu bailes krietni mazināsies. Tāpat arī tālredzīgi aprēķini par šo finansiāli izdevīgāko zobu atjaunošanas metodi jums sniegs pārliecību, ka izvēlaties vislabāko ārstēšanas metodi. Citiem vārdiem sakot, nebaidieties uzdot jautājumus tik ilgi, līdz jums viss top pilnīgi skaidrs un jūs jūtaties sagatavojies implantācijai, pēc kuras varēsiet kvalitatīvi ēst un plati smaidīt!

 

LA.lv
RO
Regīna Olševska
Veselam
Pēc iespējas vairāk kustēties! Pārliecināta 101 gadu vecā Alise Lauva
1 diena
RO
Regīna Olševska
Veselam
Neķeries pie darba saīgušu prātu. 104 gadus vecās Lidijas Katrīnas Sīmanes atziņas
2 dienas
RO
Regīna Olševska
Veselam
126 cilvēki šogad svin simto dzimšanas dienu. Kārļa Dumbrāja gara mūža noslēpumi
3 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Latvijā
Dāvana Latvijai – 1000 kilometri. Māris Baltais sāka skriet, aizejot pensijā 1
9 stundas
"V
"Mājas Viesis"
Latvijā
Imants Lancmanis: Guvis piepildījumu karjerā un ģimenē, cilvēks var sākt domāt par valsti 2
11 stundas
IP
Ilze Pētersone
Latvijā
Latvijas vēsture pirms valsts dibināšanas 18 jautājumi un atbildes
1 diena
LE
LETA
Latvijā
Politiķi faktiski vienojušies par Saeimas komisiju vadību
7 stundas
AT
Andris Tiļļa
Latvijā
Ģimenē klusēšana nav zelts! Atziņas no pāriem, kas gredzenus mijuši 18. novembrī
10 stundas