Veselam
Psiholoģija

Uģis Kuģis: “Neņemu pie sirds, ja kāds manis teikto uzskata par stulbumu”0

Foto: no personīgā arhīva

Vēdiskais filozofs un skolotājs Uģis Kuģis, kurš līdz šim vislabāk pazīstams ar ļoti populāriem vēstījumiem sociālajā tīklā “Facebook” un lekcijām dažādās Latvijas pilsētās, savas atziņas apkopojis grāmatā.

Tajā Uģis skaidro vēdisko skatījumu uz vīrieša un sievietes būtību, ieskicē ceļu uz laimīgām attiecībām un laulību. Vēdisko zināšanu paudējs arī pats iet šo ceļu, jo nesen apprecējies un šogad kļuvis par tēti pirmajam bērniņam, kuram dots arī vēdisks vārds – Krišna Tamals.

Drīzumā nāks klajā tava pirmā grāmata. Kas bija galvenais pamudinājums to uzrakstīt, ko vēlies paust lasītājiem?
-Gribēju padalīties ar vēdisko zināšanu bagātību un cilvēkiem, kuri vēlas veidot attiecības, sniegt pavisam praktiskos padomus, kā izveidot veselīgas attiecības – no sevis izzināšanas līdz attiecībām un kopīgam ceļam uz augstāku mērķi.

Bet ar rakstīšanu negāja viegli, ja nebūtu pamudinājums no grāmatas sastādītājas un izdevējiem, es noteikti tik ātri to neizdarītu, tāpēc paldies viņiem!

Tu jau krietnu laiciņu esi populārs ar vēstījumiem sociālajos tīklos. Kā tu uztver atzinību un kā – kritiku?
Protams, ar atzinību sadzīvot vieglāk nekā ar kritiku. Atzinību es īsti nepiedēvēju sev, to es visu nododu savam skolotājam, kurš ielicis manī šo kripatiņu zināšanas. Man kritika ļoti patīk, jo pats pret sevi esmu diezgan kritisks.

Kopā ar mīļoto un dēliņu.
Foto: no personīgā arhīva

Necenšos arī ņemt pie sirds, ja kādam, kaut kas nepatīk vai viņš visu, ko daru, uzskata par stulbumu. Bet vienmēr cenšos ieklausīties, ko katrs pasaka, jo tas man māca atvērt sirdi un mācīties uzrunāt arī to, kas mani kritizē. Vietā teiciens: “Draugu turi tuvu, bet ienaidnieku – vēl tuvāk!”

Kā, tavuprāt, senās Vēdu gudrības var palīdzēt mūsdienu cilvēkam? Ko tu atbildētu uz apgalvojumu, ka situācija senajā Indijā un mūsdienu Eiropā tik krasi atšķiras, ka dzīve saskaņā ar Vēdu likumiem nav iespējama?
Vēdas pašas par sevi ir ļoti senas, tās ir vienas no senākajām zināmajām grāmatām uz šīs Zemes, tāpēc tur slēpjas pamatīgas zināšanas par jebko. Vēdiskā filozofija vienmēr atgādina cilvēka dzīves vērtības un to, ka matērija ir laicīga, bet garīgās zināšanas – mūžīgas.

Šīs zināšanas liek cilvēkam apstāties un padomāt, pēc kā tad viņš īsti skrien savā dzīvē – pēc ērtībām vai vērtībām. Viss mainās, kā teikuši senie grieķi, divreiz vienā un tajā pašā upē neiekāpsi, viss plūst un mainās. Tāpēc arī Vēdu gudrības jāprot pielietot mūsdienu Eiropas sabiedrībā, tam ir nepieciešams garīgais skolotājs jeb guru, kas māk šīs zināšanas transformēt un pasniegt mūsdienu cilvēkam saprotamā valodā.

Foto: no personīgā arhīva

Visi esam dzirdējuši par karmu un reinkarnāciju, bet daudziem nav ne jausmas, kā šīs viedās zināšanas izmantot dzīvē. Viss ir iespējams, tikai Eiropas cilvēks atšķirībā no Austrumu cilvēkiem ir ļoti materiālistiski orientēts, viņš it visā cenšas sameklēt pašlabumu un pat arī filozofiju pārvērst sev tīkamā baudā.

Ko tu novēlētu Latvijas sievietēm un ko – vīriešiem?
Vēlu Latvijas vīriešiem un sievietēm iemācīties apstāties un padomāt: uz kurieni es skrienu, paskatīties uz saviem tuvajiem un aizdomāties, cik daudz laika pavadu ar viņiem kopā, paskatīties uz augšu un pateikties Dievam, ka spēju vēl Viņu atcerēties.

Mēs neesam šeit ieradušies nejauši, un cilvēks, ar ko esam kopā, ir mūsu labākā dāvana.Vai spēsiet to novērtēt un pateikties, atkarīgs vienīgi no jums pašiem! Novērtējiet to, kas jums ir, jo pateicīgā sirdī spēj pamosties patiesa mīlestība.

Pirmā grāmata ir ceļā pie lasītājiem. Vai jūti, ka tai varētu sekot turpinājums?
Godīgi? Jau esmu sācis rakstīt nākamo, un tā būs rokasgrāmata par dažādām garīgām praksēm un to pielietojumu mūsu ikdienā. Tāpat paralēli top grāmatiņa par bērnu audzināšanu vēdiskajā kultūrā, jo tas man tagad aktuāls jautājums!

Ieskatam piedāvājam fragmentu no Uģa Kuģa grāmatas “Pāris. Vīrietis un sieviete Vēdiskajā pasaules skatījumā”

“Galvenais sievietes darbs ir mīlēt!
Sievietei darbam jābūt kā vaļaspriekam. Sieviete vēdiskajā kultūrā simbolizē Lakšmi (labklājības dievieti), tāpēc vīrieša bagātība ir atkarīga no sievietes. Viņa iedvesmo vīrieti strādāt un gūt panākumus. Sievietēm nav jāstrādā, tā ir cīnīšanās pret savu sākotnējo dabu. Sievietes darbam ir jāsaskan ar hobiju.

Foto: no personīgā arhīva

Darbā ir jāgūst prieks, lidojums, iedvesma, atpūta. Jo sievietes pats grūtākais darbs ir būt sievietei. Meklējiet lidojumu. Ja vīrietis no sievietes sagaida naudu, viņš nekad nekļūs bagāts. Vīrieši, ļaujiet sievietēm lidot un vienmēr esiet blakus, lai tās noķertu!

Pieci kritēriji, pēc kuriem sievietei izvēlēties darbu
1. Lai būtu iespēja parunāties.
2. Lai apkārt būtu labi cilvēki.
3. Lai būtu iespēja paēst.
4. Lai varētu vēlāk atnākt uz darbu un ātrāk aiziet no tā.
5. Lai priekšnieks nebūtu idiots.

Izlasot šos piecus punktus, katram rastos jautājums, kāds tam sakars ar darbu? Atbildēšu — nekāds. Tas arī ir darbs kā vaļasprieks. Šo situāciju var ilustrēt ar vienkāršu piemēru. Pieņemsim, ka sieviete strādā darbu, kas nav vaļasprieks, bet viņa ir vīrieša aizsardzībā.

Saslimst bērns, un viņa grib ātrāk aiziet no darba. Priekšnieks to neatļauj, bet sieviete mierīgi atbild: “Nu, tad atlaid mani! Un, ja vēl daudz klaigāsi, atnāks mans vīrs un nopietni parunāsies ar tevi.” Ja viņa nav vīrieša aizsardzībā, viņai nākas samierināties arī ar netaisnīgu un despotisku vadības izturēšanos.

Viņa var pat piedzīvot seksuālu uzmākšanos, pret kuru grūti aizstāvēties, ja viņa ir finansiāli atkarīga no šī ienākumu avota.

Saistītie raksti

Vēdas neiesaka sievietēm iesaistīties politikā, jo tas ir pilnīgā pretrunā ar sievietes sākotnējo dabu. Lai būtu politikā, ir jādomā globāli, jāpieņem lēmumi, jābūt atbildīgai, skarbai, bet sievietei tā nav spēcīgākā puse; viņa ir spēcīga citās jomās.

Ja sieviete darbojas politikā vai citās jomās, kas piemērotas vīriešiem, viņai sāks parādīties vīrietim raksturīgas slimības, jo viņas ķermenis ar to nespēj tikt galā.

Un, protams, par ģimeni karjeras sieviete var aizmirst, jo tam laika viņai būs ļoti maz.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Veselam
Ģimenes ārsti varēs nozīmēt pacientus ar respiratoru saslimšanu simptomiem valsts apmaksātām Covid-19 analīzēm
13 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Papilomas vīrusa infekciju nevar izārstēt, bet no tās var pasargāties
13 stundas
LE
LETA
Veselam
Pēc Covid-19 konstatēšanas diviem darbiniekiem Liepājas SEZ pārvalde strādās attālinātā darba režīmā
14 stundas

Lasītākie

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Skolas paliks slēgtas. Kā pagāja pirmā attālināto mācību nedēļa?
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Skolēnus no trūcīgajām ģimenēm nodrošinās ar pusdienām 1
6 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Repatriantu bezatbildībai robežu nav: pašizolācijas vietā sarīko jautru ballīti 4
2 stundas
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
“Vai man jāiet uz banku izņemt savi ietaupījumi?” Pirmajā mirklī prātā nāk atbilde, ka ne
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
Rīt stāsies spēkā stingrākās sociālās distancēšanās prasības 3
10 stundas