Veselam
Ārstēšana

Uz jauno P. Stradiņa poliklīniku – no 1. jūnija 0

Foto – Karīna Miezāja

No 1. jūnija pacientiem vairs nebūs jāiet uz nemīlīgo veco P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas poliklīnikas ēku, jo durvis vērs jaunais slimnīcas korpuss, kurā būs gan poliklīnika, gan pacientu plānveida uzņemšanas reģistratūra. Tajā atradīsies arī diagnostiskās radioloģijas institūts, apvienotā laboratorija, nefroloģijas nodaļa, vairākas ķirurģiskā profila nodaļas, kā arī terapeitiskā profila nodaļas. Viss korpuss, kurā ir seši stāvi un paredzētas 200 pacientu gultas, pilnībā sāks darboties no 1. jūlija.

Mēneša laikā ir paredzēts uzstādīt arī visas iekārtas, kā arī mēbeles. Lielākā daļa mēbeļu tiek pirktas no jauna. Šobrīd tiekot plānots, kā pēc iespējas operatīvāk pārvietot darbstacijas un datortehniku, jo to apjoms ir ļoti liels. Līdz aprīlim kļuva zināms, kā jaunā ēka funkcionēs, kā nodrošinās slimnieku ēdināšanu. Tikšot ieviesta tā sauktā paplāšu sistēma, kas nozīmē to, ka vairs nebūs ēdiena formēšana pa porcijām uz vietas nodaļās, bet piedāvās ēdienus atkarībā no pacienta uztura vajadzībām un diētas.

Pazemes līmenī ir izbūvēti plaši savienojošie gaiteņi ar blakus korpusiem gan uz Neatliekamās medicīnas centru, gan visām parējām nodaļām.

LA.lv